Що краще: Linux або Windows?

Windows і Linux — найпопулярніші операційні системи на світовому ринку. Суперечка про те, яка ж з них краще, не вщухає з моменту появи систем. Адептів, як і супротивників, кожної з них безліч. Зрозуміло, і Linux, і Windows мають свої переваги і недоліки, з якими одні користувачі готові миритися, а інші — ні. У цій статті ми постараємося в черговий раз зіштовхнути лобами цих двох гігантів і, нарешті, з’ясувати, що краще: Windows або Linux. Поїхали!

Порівняння операційних систем Windows і Linux

Будь-яка платформа має свої переваги і недоліки

Почнемо, мабуть, з Лінукса. Взагалі, ця ОС є менш популярною, ніж Windows, робота з нею викликає, як правило, більше питань у користувачів. Варто відзначити, що Лінукс, скоріше, орієнтований на професіоналів, а не на рядових користувачів. Саме ті люди, які хочуть отримати максимально широкі можливості при роботі з комп’ютером, і стають самими гарячими прихильниками цієї системи. Тепер по черзі розберемо кожне з достоїнств Linux.

дистрибутиви

Головне і вагома гідність — безкоштовні дистрибутиви, вибір яких досить великий. Лінукс виступає основою, на яку розробники «навішують» графічний інтерфейс для зручності користувачів. Всі дистрибутиви офіційні і повністю безкоштовні, а це значить, що у вас є можливість отримати в своє розпорядження перевірену і надійну ОС, яка є ліцензійним продуктом. В цьому відношенні Windows похвалитися нічим. Найпопулярнішими збірками можна назвати: Ubuntu, Mint, Fedora, Mandriva — цей список можна продовжити і далі. Виберіть те, що вам більше до душі.

Безкоштовні дистрибутиви Linux

Безкоштовне програмне забезпечення

Як ви вже зрозуміли, Linux — справжня знахідка для тих, хто хоче безкоштовно користуватися якісним, ліцензійним продуктом. Вибір програм досить великий, проте користуватися найпопулярнішими інструментами безкоштовно все ж не вийде.

Переваги системи Linux

варіативність

Linux — дуже гнучка система, яка дозволяє робити з собою буквально все, що завгодно. Це робить цю операційну систему прекрасним вибором для програмістів. Фахівці в комп’ютерній сфері можуть творити в Лінуксі все, що побажають, створюючи найрізноманітніші програмні засоби для вирішення найрізноманітніших завдань.

Дизайн

Хоча вся принадність Лінукса і не полягає в графічному інтерфейсі, не можна не відзначити стильний і сучасний дизайн деяких дистрибутивів, який багатьом припаде до смаку.

Привабливий інтерфейс для роботи

продуктивність

ОС Linux абсолютно не вимоглива до заліза і чудово працює навіть на найслабкіших машинах. Експериментуйте з збірками і знайдіть для себе той, який надасть вам кращі можливості при максимальній продуктивності.

Тепер про недоліки. Лінукс при всій його функціональності не можна назвати системою для розваг. Для шанувальників комп’ютерних ігор ця ОС рішуче не підійде. Крім того, у вас будуть виникати проблеми з використання популярних програмних продуктів, а замість них доведеться використовувати їх аналоги, від яких мало хто в захваті. Підсумувати все вищеописане можна тим, що ОС Linux реально хороша для професіоналів в комп’ютерній сфері, яким вона дарує розширені можливості роботи, і для тих, хто потребує безкоштовної ліцензійною операційною системою і програмних продуктах. При цьому Лінукс важко назвати справді хорошим вибором саме для домашнього користування.

Настала черга поговорити про мастодонта і практично абсолютному лідера ринку операційних систем — Windows. Цей продукт від компанії Microsoft використовується на переважній більшості пристроїв по всьому світу. Мабуть, не знайдеться на світі людини, яка б не стикався з цією ОС. Кому-то вона подобається, комусь ні, але працював з нею кожен. А тепер перейдемо до розбору всіх достоїнств Windows і спробуємо розкрити причину такого успіху цього продукту.

поширеність

Популярність Windows призвела до появи величезної кількості мінлива і статей з відповідями на всі запитання, що стосуються роботи в системі або виправлення помилок в ній. Хоча ця ОС є платною, користувачів ліцензійних версій не так вже й багато. Саме піратські версії Windows встановлені практично на кожному комп’ютері країн СНД через свою доступності.

Версії операційної системи Windows

простота

Величезним плюсом цієї ОС є те, що вона зручна як для простих користувачів, так і для просунутих користувачів. Windows надає можливість працювати в режимі командного рядка, робити зміни в реєстрі і так далі, проте тим кому все це не потрібно і хто це не розуміє, ця ОС пропонує зрозумілий і приємний графічний інтерфейс, розібратися в якому не складає великих труднощів.

Панель управління Windows

ігри

Куди ж без цього. Досить багато користувачів регулярно або час від часу грають в комп’ютерні ігри. Безсумнівним плюсом Windows є те, що з нею сумісні практично всі існуючі для ПК ігри. А це означає, що, якщо у вас встановлений продукт від Microsoft, ви отримуєте доступ до величезного вибору комп’ютерних розваг.

Тестування ігрового процесу

Програмне забезпечення

Абсолютна більшість утиліт і додатків створюється саме для ОС Windows, що дуже добре для будь-якого користувача. Всі найпопулярніші програмні продукти мають втілення на Windows, а це дає вам дуже широкі можливості при роботі з комп’ютером.

Безліч програмних продуктів

сумісність

На відміну від Linux, ви навряд чи знайдете будь-який пристрій, що не має драйверів на Windows. Зробивши вибір на користь продукту від Microsoft, ви, можна сказати, виключаєте всі проблеми з сумісністю пристроїв, оскільки всі виробники в першу чергу орієнтуються на створення продуктів, сумісних з Windows.

Автоматичний пошук драйверів

Дизайн

З недавніх пір і ОС від Microsoft може ці похвалитися. Дизайн останніх версій дуже самобутній і оригінальний. Величезні плитки 8 версії багатьом не припали до смаку, а ось рішення розробників об’єднати в 10 версії системи дизайн новий і старий задовольнило багатьох користувачів. У Windows 10 дуже органічно переплетені класичні риси, вкладені в старих версіях, з найсучаснішими і новомодними напрацюваннями.

Оригінальний дизайн Microsoft Windows

Microsoft Office

Всі, кому доводилося працювати в Libre Office на Лінукс, розуміють, що не придумали кращого текстового редактора, ніж Word. Ця утиліта дійсно незамінна в наш час, і на тлі неї Libre Office виглядає як одне суцільне непорозуміння, робота з яким не приносить нічого, крім мук.

Утиліти Microsoft Office

Що ж стосується недоліків, то головним мінусом Windows є те, що ця ОС коштує грошей. Ця проблема особливо актуальна для країн СНД. Всі користувачі постійно скачують піратські версії, які не є перевіреними і надійними, а це, в свою чергу, сильно б’є по репутації ОС Windows і компанії розробника Microsoft. Ще один недолік, який в деякій мірі можна пов’язати з першим, це часті «вильоти» системи. З «синім екраном» або, як його ще називають, «екраном смерті» знаком, мабуть, кожен користувач Windows. Як не крути, а надійність і стабільність роботи цієї системи залишає бажати кращого. На закінчення можна сказати, що сильна сторона Windows в тому, що ця система для всіх. Кожен знайде в ній щось своє незалежно від власних навичок або поставлених завдань. Можна сказати, що саме це і робить цей продукт таким популярним у всьому світі.

Фірмова системна помилка Windows

Як ви бачите, зробити однозначний вибір на користь будь-якої з розглянутих у статті систем не представляється можливим. Все що можна вам порадити — спробувати попрацювати і з одного, і з іншого, а після вирішити, що ж для вас краще. Адже у кожного свої уявлення про хороше дизайні, функціональності, продуктивності та інших аспектах, в яких можна зробити порівняння. При всіх перевагах і недоліках кожної з операційних систем, об’єктивно винести вердикт не можна, так як в результаті все зводиться до елементарної «Смаківщина». Ця стаття покликана дати вам необхідну інформацію для роздумів, а що саме краще: Windows або Linux — вирішувати вам.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector