Що краще: Айфон або Андроїд

Що ми сьогодні обговоримо?

Дорогі друзі, сьогодні ми з вами допоможе визначитися, що краще: Айфон або Андроїд (точніше, смартфон, що працює під управлінням операційної системи Android). Відразу скажемо, що ніхто сьогодні не збирається судити ці дві фірми. Це обговорення направлено на те, щоб допомогти користувачеві вибрати пристрій, який йому більше підійде. Значить, це буде корисно тим людям, які збираються або оновити свій смартфон, або вперше купують і не знають, чому віддати перевагу. Тобто, ми з вами проведемо невелику екскурсію в світ апаратів компанії Apple і всесвіт пристроїв Android.

Android і iPhone

Відразу скажемо, що дизайн не буде залучений в нашу дискусію, так як це важлива справа абсолютно кожної людини. Як кажуть: «На смак і колір товаришів немає». Розглядати ми будемо все за окремими критеріями, щоб вам було зручніше аналізувати і порівнювати.

Android vs iOS

Ціна

Почнемо наш тур з апаратів, які працюють під управлінням операційної системи від світового гіганта Google. Тут представлені смартфони будь-якій ціновій категорії: від дуже дешевих (починаючи від двох тисяч рублів) і до флагманських пристроїв, ціна яких може досягати 60 тисяч рублів. Айфони завжди відрізнялися своєю високою ціною, так як компанія щороку випускає тільки флагманські пристрої. Виходить, що Андроїд-телефони може собі дозволити купити практично кожна людина: в цьому, безсумнівно, є плюс. Але варто звернути увагу, що ви можете придбати більш ранню модель айфона, яка буде відрізнятися своєю високою якістю. Наприклад, незважаючи на вихід сьомого iPhone, пристрій 5S дуже добре справляється з усіма сучасними завданнями, хоча телефон вийшов в 2013 році.

оновлення прошивки

Андроїд-смартфони випускає величезну кількість компаній (в той час, як апарати iOS виробляє тільки Apple), так як операційна система відкрита. Тобто, будь-який виробник може випустити смартфон з цієї ОС. Тут є також свої плюси і мінуси. І якщо з першим зрозуміло, то може виникнути питання: а в чому тут мінус?

Смартфони з операційною системою Android

Смартфони з операційною системою Android

Справа в тому, що в зв’язку з випуском апаратів різними компаніями в величезних кількостях саме за моделями, а не по штукам, виникають великі проблеми і складності з виходом оновлень ОС. Наприклад, якщо Google представила шосту версію своєї операційки, то вас зовсім може не дивувати факт того, що на вашому телефоні стоїть все ще четвірка KitKat. І шанси отримання оновлення прошивки з кожною новою версією стають все менше і менше. Звичайно ж, це не сильно зачіпає флагманські смартфони, про які говорилося вище. Але чи варто воно того? Тут кожен вибирає для себе.

Політика Apple тут різко відрізняється: так як смартов не так багато, то і поновлення отримують і більш старі пристрої, нехай і з деякими обмеженнями. Наприклад, підтримка Айфона 4S припинилася тільки з виходом iOS 10. Тобто, цей Айфон отримав шосту, сьому, восьму і дев’яту версії прошивки. Порівнюючи з Samsung GalaxyS3, який вийшов в той же період, можна сказати, що проблема з оновленнями прагне до Андроїд: тому що цей апарат ніколи не отримає апдейта до сьомої версії. Але зараз у Apple спостерігаються великі проблеми: оновлені «старички» просто жахливо працюють на нових версіях iOS: четвертий Айфон «помер» після iOS 7, а 4S став моторошно зависати після поновлення до дев’ятки. І тут виникає спірне питання, що краще з цих двох зол: не одержати оновлення або стати її жертвою.

інтерфейс

Тепер обговоримо інтерфейс Android-пристроїв. За замовчуванням кожен виробник ставить свою оболонку на свої гаджети. Тобто, іконки рідних додатків, екранні кнопки, клавіатура: в загальному, все елементи інтерфейсу виглядають по-різному. З одного боку, це дозволяє підкреслити індивідуальність кожного апарату компанії. З іншого боку, якщо ви звикли до інтерфейсу Samsung-смартов, то ви можете заплутатися в меню при покупці пристроїв інших виробників. У Apple всі телефони мають абсолютно однаковий інтерфейс.

інтерфейс iPhone

Все iPhone мають однаковий інтерфейс

Змінити саму операційну систему Android виробники не можуть, тому принцип розташування елементів ОС особливо не відрізняється. У зв’язку з цим спостерігаються схожості в робочих екранах. Давайте розглянемо, як же розташовуються елементи. Коли ви вмикаєте екран, перед вами з’являється екран блокування з певною інформацією. Тип розблокування в кожній версії ОС різна: десь це може бути свайп, десь ключ і так далі. Після цього ви потрапляєте на робочий стіл, де розташовуються ярлики додатків і різні віджети (елементи для швидкого доступу і відображення інформації програми. Наприклад, віджет годин може відображати погоду, дату, дозволяє швидко запустити додаток «Годинник»).

За спеціальною копанні ви потрапляєте в меню: тут вже будуть відображені всі встановлені програми, ігри та програми. Зверніть увагу, що кожен виробник може залишити кілька попередньо утиліт, частина яких, часом, неможливо видалити. При проведенні свайпа по екрану зверху вниз, відкривається панель повідомлень і налаштувань, яка також відрізняється в кожній версії Андроїда.

У Айфона є тільки два екрани: блокування і головний. Тобто, ніякого робочого столу з ярликами ви не побачите, а будуть тільки іконки додатків. У цьому найбільш наочний відміну Айфона від смартфонів під управлінням Андроїд. Шторка повідомлень також відрізняється, так як тут і будуть віджети програм, а також повідомлення різного роду. Центр управління відкривається свайпом від низу до верху, де можна включити деякі служби та керувати музикою.

сервіси

Головне місце, де можна завантажити додаткові ігри та програми, — це магазин додатків. У Андроїда таким служить Google Play, у айфонів — App Store. Тут, безперечно, виграє яблучний маркет, так як там представлено набагато більше файлів для завантаження, є більше унікального контенту. Більш того розробники віддають перевагу саме цьому магазину, тому не дивуйтеся, якщо якогось прикольного програми не буде на просторах Google Play.

Google Play

Google Play

У айфонів є дуже зручне управління і синхронізація через комп’ютер за допомогою програми iTunes: більше не треба шукати папки, думати куди перенести фільм і так далі. Багато користувачів Андроїд-пристроїв бачать проблему в цьому, але скориставшись усіма перевагами цієї утиліти, можна сказати, що в цьому плані вона зручніше. Однак ви не зможете на айФоні скачати фільм безпосередньо з браузера на телефон. Зате власники Android-апаратів можуть не хвилюватися. В цьому плані Андроїд краще iOS.

Продовжимо наше порівняння з хмарного сховища. У iPhone є сервіс iCloud, який може зберігати абсолютно всі дані вашого пристрою, починаючи з контактів, закінчуючи даними додатків. Тут можна створити резервну копію пристрою: якщо ви з якоїсь причини втратите всю інформацію, то ви зможете її без проблем зберегти. Також сервіс буде зручний тим, у кого є кілька пристроїв iOS, так як всі дані синхронізуються між собою. Наприклад, вам не доведеться переписувати ваші контакти на iPad, адже вони автоматично завантажуються при підключенні до iCloud.

У Android теж є подібні функції, але вони так глибоко не інтегровані. Також вони мають менше можливостей. Але все, що стосується простих контактів і пошти, тут налагоджено відмінно. Може це також сподобатися тим, хто користується сервісами Google: Ютуб, Gmail, google-документи. Для вас буде єдиний призначений для користувача адреса для входу в усі служби.

висновки

Друзі, сьогодні ми з вами спробували дізнатися, що краще: Айфон або Андроїд. Для цього було проведено порівняння основних функцій і можливостей пристроїв. Звичайно, це лише мала частина того, що можуть вам представити смартфони. Більш детальну інформацію ви можете дізнатися на сайті виробника або в магазинах продажів. Рекомендується перед покупкою включити апарат і подивитися на нього в такому стані. Можливо, вам не сподобається оболонка Андроїда або буде незручно користуватися клавіатурою Айфона. Сподіваємося, що ви зможете зробити правильний вибір. Розкажіть в коментарях плюси і мінуси обох платформ, на вашу думку: на чию користь ви віддали свою перевагу і чому?

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector