Що і як перевірити в новому ноутбуці при покупці

Дорогі друзі, перевірка ноутбука при покупці є обов’язковою умовою, інакше ви просто візьмете неякісний продукт. І якість в цьому контексті має на увазі те, що пристрій має підійти вам у всіх сенсах. Тобто ви можете взяти ідеальний ноутбук, але виявиться, що для вас він дуже слабкий, а вам потрібно було додати всього дві-три тисячі і взяти пристрій трохи краще. Це означає, що потрібно дивитися не тільки на стан девайса, але і його технічні характеристики і роботу в реальних умовах. Отже, як же перевірити ноутбук при покупці в магазині?

Як перевірити новий ноутбук

Як перевірити новий ноутбук при покупці?

Зовнішній вигляд і комплект

 • Попросіть продавця показати вам пристрій. Дуже часто буває так, що магазин не показує девайс до його отримання вже після оплати. Звичайно, можна купити і подивитися його на видачу товарів, але навіщо влаштовувати собі додаткові пригоди? Якщо ви не можете оглянути ноутбук, який збираєтеся купити, то про що, взагалі, може йти мова?
 • Отже, якщо ж вам дали товар, то перевіряємо, щоб на ньому ні в якому разі не було ні вм’ятин, ні подряпин, ні будь-яких інших ознак дефекту. Це допускається лише в тому випадку, якщо магазин попереджає покупця. Як він це робить? Напевно ви бачили товари з уцінкою, що мають деякі проблеми, за рахунок яких ви отримуєте певну знижку. Тобто якщо ноутбук уцінений через зовнішніх пошкоджень, то ви не можете дорікати продавця за те, що на корпусі є подряпини або вм’ятини. Але варто розуміти, що такі пристрої найкраще не брати.

Перевірка ноутбука на дефекти

Перевірка ноутбука на дефекти

 • Найчастіше в магазинах на вітрині лежить зразок товару. Тобто ця модель призначена для того, щоб користувач подивився роботу девайса. А потім на видачу вам дадуть абсолютно новий апарат, який ніколи не відкривався навіть. Зараз ми повернулися до питання про те, що ви не можете подивитися ноутбук, який вам реально видадуть в кінці. Але варто пам’ятати, що на більшість товарів діє гарантія, про яку ми окремо поговоримо в кінці. Тобто хочеться сказати, що насторожитися варто тільки в тому випадку, якщо немає вторинного зразка.
 • Вітринний зразок дозволяє продемонструвати роботу пристрою. І так як ви отримуєте на видачу абсолютно новий ноутбук, то можна не хвилюватися за його збереження. Але вкрай рекомендується перевіряти його зовнішній вигляд і комплект на місці разом з продавцем. Якщо ви приїдете додому і виявите, що в комплекті немає зарядного пристрою (після розпакування, звичайно ж), то вам ніхто не повірить і ви залишитеся з носом.
 • Що ж повинно бути в комплекті? Безсумнівно, сам ноутбук, інструкція користувача, зарядний пристрій. Варто відзначити, що там можуть лежати додаткові атрибути, але якщо основних в ньому немає, то можете сміливо повернути товар прямо на місці. Ніяких законних підстав не брати у вас девайс назад у магазина немає.

Комплектація нового ноутбука

Комплектація нового ноутбука

Робота ноутбука

 • Перевірити ноутбук перед покупкою — значить подивитися його в роботі. На допомогу вам прийде, знову ж таки, вітринний зразок, про який ми говорили раніше. Якщо такого немає, то вам не принесуть його зі складу для тестування. Ви придбаєте «кота в мішку». Варто також відзначити дуже важливий момент: всі ці перевірки варто обов’язково виконати і з кінцевим продуктом, який вам винесуть на видачу товарів.
 • Бажано подивитися процес включення-виключення апарату. Продавці хороших магазинів з радістю допоможуть вам виконати перевірку.
 • Для тестування роботи клавіатури зайдіть в будь-який текстовий редактор (бажано Microsoft Office Word) і по черзі натискаєте абсолютно всі клавіші. Нерідко буває, що є певний дефект у конкретної моделі, тому не варто применшувати жоден з етапів перевірки. Наприклад, ноутбуки серії X виробника XYZ мають неробочу клавішу X, тому що на заводі забули дещо зробити. Сподіваємося, зміст зрозумілий.

Перевірка роботи клавіатури ноутбука

Перевірка роботи клавіатури ноутбука

 • Далі, без жодних сумнівів, варто перевірити тачпад. Це сенсорна панель, що знаходиться нижче клавіатури. Вона повинна імітувати натискання лівої і правої кнопок миші, переміщати курсор по робочій області. У деяких ноутбуках також можуть бути ряд функцій, наприклад, мультитач. Тобто ви зможете змінювати масштаб зображень, швидко перемикатися між вкладками і так далі.
 • Подивіться уважно екран ноутбука: повинна бути нормальна передача кольору, не повинно бути битих пікселів. Але навіть якщо на вітрині зразку будуть биті пікселі, це не означає, що на видачу вас чекатиме такий же товар.
 • По можливості подивіться порти і входи на ноутбуці, щоб вони всі працювали. Можете з собою взяти флешки або ще які-небудь девайси для тестування.

Ноутбуки без ОС

Отже, як перевірити ноутбук без ОС при покупці? Це набагато складніше зробити, ніж зі встановленою ОС (операційною системою), так як ви не зможете протестувати роботу клавіатури, камери і інших служб. Але що тоді робити? Рекомендується просто запустити його і подивитися наступне:

 • При запуску має з’явитися хоча б якесь зображення.
 • Дивимося роботу лампочок на корпусі ноутбука.
 • Якщо при запуску замість картинки або командного рядка ви бачите набір кубиків, смуг, символів різних кольорів, то, швидше за все, прийшов кінець видеоплате.

Лампочки на корпусі ноутбука

Лампочки на корпусі ноутбука

Це, звичайно, не гарантує вам повноцінну якісну перевірку ноутбука без ОС, але для першого етапу вам цього вистачить. Ви тільки можете купити ноутбук без ОС і вдома ретельно все перевірити після установки ОС. Якщо з ним буде щось не так, то ви можете звернутися до закону про захист прав споживача. Далі, ми розглянемо основні моменти, на які може претендувати користувач після покупки ноутбука з заводським шлюбом.

Що робити після покупки?

Отже, якщо з якихось причин ви все ж купили ноутбук з дефектом або ви просто хочете повернути товар, то давайте дізнаємося, що може нам запропонувати Закон РФ від 07.02.1992 N 2300-1 «Про захист прав споживачів» в такому випадку. Але, перш за все, варто відзначити, що в комплекті у вас повинні бути: чек, коробка, ноутбук, гарантійний талон (не завжди) і повний комплект.

 • Ви можете повернути товар, якщо він вам не сподобався за кольором, габаритами і інших атрибутів протягом 14 днів з дня покупки згідно зі статтею 25, пунктом 1. Апарат не повинен мати слідів використання, тобто його не можна активувати, встановити програми, користуватися десять днів , а потім сказати: «Ой, мені хочеться білий». Повинні бути збережені заводські пломби і упаковки.
 • Згідно з тим же пунктом, у вас обов’язково повинен бути касовий чек: підійде будь-який документ, що підтверджує факт придбання ноутбука саме у цього продавця.
 • При поверненні товару ви можете обміняти його на новий або ж повернути гроші. А також можна придбати аналогічний ноутбук з доплатою або без неї.
 • Варто пам’ятати, що ноутбуки відносяться до категорії технічно складних товарів, тому деякі дефекти йому можна вибачити. Наприклад, ті ж биті пікселі допускаються в певному співвідношенні. Тому ми рекомендували вам дивитися це прямо в магазині ще до активації продукту, щоб його відразу можна було повернути. При цьому не говорите про пікселі, а скажіть, що хочете все-таки іншу модель або інший колір. У будь-якому випадку ви маєте повне право на заміну.

Ремонт ноутбука на гарантії

 • Виробник зобов’язаний провести ремонт ноутбука протягом певного часу і запропонувати інший товар в використання на час ремонту. Чому через помилки виробника або магазину ви повинні втрачати роботу, наприклад, якщо ви працюєте на ноутбуці? Це відноситься до гарантійного періоду, який слід після закінчення 14-денного. Варто зазначити, що термін ремонту не може перевищувати 45 робочих днів, що є порушенням закону про захист прав споживача.
 • Всі претензії обов’язково надавати в письмовій формі і брати другий примірник собі, де є і ваша підпис, і підпис продавця. Це необхідно, щоб в разі чого ви могли висунути звинувачення.
 • Вкрай рекомендується самостійно вивчити свої права ще на етапі покупки, щоб потім не було проблем.

висновок

Друзі, сподіваємося, що вам вдалося перевірити новий ноутбук в магазині без ОС або ж разом з нею. Тепер ви знаєте, що робити, а шанси купити неякісний товар скоротилися. Не забуваємо ділитися своєю думкою, враженням і особистим досвідом в коментарях!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector