Помилка ФН-231 на касі Атол — як виправити

Помилка ФН-231 — це некоректне значення параметрів команди фіскального накопичувача. Відповідно до законодавства Російської Федерації, пристрій ФН має вміти:

 • передавати дані про платежі в Федеральну податкову службу і покупцям;
 • записувати і зберігати дані в пам’яті;
 • захищати і шифрувати дані;
 • зберігати і використовувати дані навіть при відключенні електроживлення.

Але, досить часто, при покупках в онлайн-касах Атол виникають збої, звані помилкою ФН-231. Виникає ця проблема при друку чека з товарами. До того ж, як показує практика, чеки на «послуги» пробиваються і друкуються. Помилка, в основному, виникає з вини власника пристрою, або коли проводяться технічні роботи на підприємстві.

Помилка-ФН-321-прі-друку-чека-в-Атол
Помилка ФН-321 при друку чека в Атол

Причини виникнення збою ФН-231 на касі Атол

Причин виникнення помилки ФН-231 може бути кілька: починаючи від ремонтних робіт на підприємстві, закінчуючи серйозними проблемами з системою оподаткування (СНО), яка передається на ФН. Дана проблема ніяк не може виникнути з вини звичайного покупця, тому в даній ситуації Ви не маєте права нічого змінити. Доведеться чекати, поки власник обладнання усуне проблему.

Основні причини прояви помилки ФН-231:

 • технічні неполадки на підприємстві;
 • застарілі драйвера на Атол;
 • обладнання ФН, що не підтримує дану систему оподаткування;
 • застаріла система ККТ (контрольно-касової техніки).

Краще перевірити всі методи по черзі. Так ви зможете уникнути дурної трати часу даремно.

Як виправити помилку ФН-231 на касі Атол

Насамперед необхідно переконатися, чи не відбулися якісь збої і неполадки на підприємстві. Якщо ніяких проблем не було помічено, у нас для вас погані новини — вся справа в вашому фіскальному накопичувачі (ФН).

Як усунути збій (231) на касі Атол:

 • перевірити, чи не застаріле чи у вас обладнання. Якщо обладнання застаріло, можете сміливо купувати нове, так як застарілий ФН можна перепрошити або поставити на нього нові драйвера;
 • встановити більш свіжі драйвера на Атол (8.14.2.2 і вище);
 • перевірити, чи правильно зареєстрована і встановлена ​​система ККТ;
 • перепрошити ККТ Атол на ЕНВД (спрощена система оподаткування). Прошивка повинна бути версією 3689 і вище. При перепрошивке, не забудьте поставити утиліту для повторної реєстрації ККТ Атол. Після активації пам’яті з ПД (принтером документів), рекомендуємо синхронізуватися з ПК, щоб, в разі виникнення різних неполадок, інформація не загубилася. До того ж, в такому разі, на ФН і ПД буде виставлена ​​поточна, актуальна дата і час. Далі — програмуєте інформацію в чеку. Зробити це можна за допомогою драйвера ККТ. Робити все потрібно по порядку — від кліше (назва чека) і до останньої точки;

  Помилка-ФН-231-у-Атол
  Перевірте коректність часу і дати

 • встановити на касовий апарат нову електронну плату, яка буде сумісна з вашим ФН;
 • встановити і перевірити модуль обміну даними через інтернет;
 • в деяких випадках допомагає заміна, при реєстрації, «Товару» на «Послуги». Але, на скільки цей метод є законним, ми промовчимо;
 • перевірити ФН, чи підтримує дане обладнання поточну систему оподаткування (СНО). Необхідно перевірити настройки СНО, виставлені за замовчуванням, а також, коректну роботу з передачею даних СНТ на ФН. Подивитися систему оподаткування можна тут: НДІ — Реквізити Організації — Далі значок «жовта папка з зеленою стрілкою» — Системи оподаткування.

Якщо ви не є професіоналом або досвідченим користувачем в даній сфері, рекомендуємо звернутися до служби підтримки Атол — 1@atol.ru

Також, якщо проблема не вирішена, радимо викликати наладчика, який «покопатися» в програмній частині обладнання. Втім, це можна зробити і самому. Необхідно передавати Driver.Set_ItemType = 4, за умови, що організація продає не тільки послуги, а й товари. Якщо підприємство займається лише продажем послуг, виставляєте значення 4 в запрограмованому Т2Р1П120 — робити це потрібно в тексті ККМ, в закладці «Програмування 1С».

Висновок про проблему

В основному, дана проблема виникає при неправильній реєстрації та активації обладнання, або ж, у разі невідповідності фіскального накопичувача до актуальних системам оподаткування. Досить часто проблема криється і в застарілому обладнанні, яке розраховане на 13 або 36 місяців. Відповідно, міняти ФН Атол необхідно після закінчення вишезаявленого терміну. До того ж, зберігати невикористаний застарілий ФН на підприємстві необхідно ще 5 років, після чого його можна благополучно викидати.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector