Перший ОФД надіслав чек — що це значить

Останнім часом все більше людей стикається з отриманням дивних смс-повідомлень з чеками від невідомої компанії, що природно призводить до непорозумінь і пошуку відповідей.

Даний матеріал розповість, що робити, якщо перший ОФД надіслав чек — що це означає і які покупки там числяться в принципі?

Що це таке?

Перший ОФД — це офіційна компанія, що займається повідомленням громадян про скоєні покупках шляхом розсилки електронних чеків за вказаними даними. Абревіатура в назві «ОФД» розшифровується як «Оператор фіксальной Даних»

Офіційний сайт компанії — www.1-ofd.ru. Там ви можете перевірити всі дані по надісланим чеку. Звернутися до служби підтримки можна за адресою — info@1-ofd.ru або продзвонивши на 8-495-221-08-40.

Система звітності була реформована ФНС ще в 2017 році, зобов’язуючи кожну компанію надавати звітність про свою діяльність в електронному вигляді. На жаль, повноцінно запустити систему в найкоротші терміни не вийшло, що і пояснює незнання деяких громадян.

Основний принцип ОФД — система відсилає дані про операції (покупка, розрахунок) на сайт податкової і безпосередньо покупцеві у формі електронного чека.

Важливо — магазини (включаючи онлайн-сервіси) згідно із законом зобов’язані надавати чек покупцеві в будь-якому зручному для нього вигляді, з недавніх пір і в електронному. Очевидно, налаштувати систему повсюдно моментально не вийде, зараз на електронну звітність перейшли тільки середні і великі торгові точки з онлайн-касами.

Офіційний-оператор-фіскальних-даних
Офіційний оператор фіскальних даних

В даний момент більшість чеків користувачі отримують при оплаті наступних видів послуг:

  • Інтернет і телебачення.
  • Рахунку мобільного телефону (крім оплати в сервісному центрі мобільного оператора).
  • Покупки в інтернеті, системою безготівкового розрахунку в великих торгових центрах.

Чи потрібно переходити за посиланням?

Найчастіше електронний чек від «Перший ОФД» приходить в смс-повідомленні на мобільний телефон, електронну пошту, останнім часом здійснюється активна розсилка в соціальних мережах.

Особливе місце в списку займає Viber, за повідомленнями на форумах є своєрідним «партнером системи». Ще одним плюсом є двостороння економічність — ОФД відправляє розсилку безкоштовно, покупець має можливість скористатися мобільним і швидкої онлайн-підтримкою по хвилюючому питанню.

У випадку з e-mail і повідомленням на телефон текст може містити посилання на додаткову інформацію, версію чека для друку — не хвилюйтеся, при необхідності спокійно переходимо і отримуємо все необхідне.

Перший-ОФД-надіслав-чек-через-Viber
Перший ОФД надіслав чек через Viber

Перший ОФД надіслав чек — схеми шахраїв

Природно, нововведеннями вирішили скористатися і недобросовісні громадяни РФ — правда, в своєму стилі.

Іноді користувачі отримують замасковані під онлайн-чек повідомлення, що містять посилання на підозрілі ресурси. Щоб уникнути занесення вірусів на телефон, оформлення платних підписок, рекомендуємо ознайомитися з низкою відмінних рис офіційного документа від ОФД:

  1. У тексті / на друкованої версії повинен бути вказаний номер чека, міститися інформація про компанію, стягують відповідну платіж. Згадуйте свої покупки, поповнення та платежі.
  2. Також в надісланому від Першого ОФД чеку вказується різновид податкової системи, що відноситься до операції.
  3. Очевидне — сума розрахунку, точні дата і час переказу грошових коштів.
  4. Дані для питань, технічна підтримка (частіше дублюється і в короткому текстовому вигляді, не завжди тільки посилання).

Приклад-чека-від-Мегафон-ОФД
Приклад чека від Мегафон ОФД

Будьте максимально уважні — при переході по вірусної посиланням ви можете автоматично підписатися на платний контент, гроші будуть зніматися порційно з рахунку мобільного телефону. Найчастіше помітити це не вдається.

Якщо вам приходить онлайн-чек, і ви хочете переконатися в його автентичності, зверніть увагу на власну поштову скриньку — дублікат документа повинен прийти і туди.

Відключити повідомлення від ОФД можна безпосередньо в момент оплати покупок — уточніть це питання у продавця.

При повній впевненості в повідомленні від шахраїв — рекомендуємо звернутися в поліцію і оператору з відповідною заявою. Як показує практика, такі номери відразу ж блокуються.

висновок

Нова система контролю за участю ОФД є відмінним, а головне зручним способом контролювати витрати, а також значно спрощує повернення товару в разі втрати «паперового» чека. Теж саме стосується і власників торгових магазинів, які отримують більше часу для реалізації еволюції проектів без паперової рутини.

Сподіваємося, цей матеріал роз’яснив вам суть питання — тепер ви знаєте, що це за «Перший ОФД» надсилає чеки. Не лякайтеся нововведень, вони зроблені для вашого захисту!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector