Остаточний посібник з використання Android без Google

Існує певна заклопотаність щодо Google щодо кількості особистої інформації, що відстежується, та всієї інформації про нас. Звичайно, саме тому служби Google настільки корисні — вони можуть використовувати цю інформацію, щоб задовольнити кожного з нас окремо на основі діяльності нашого облікового запису. Він служить цій меті, але також може викликати переполох, коли йдеться про безпеку персональних даних.

Google зміцнилася як найкраща «платформа» в багатьох різних аспектах нашого життя, таких як пошукова система, величезна відео платформа, дорожній навігатор з картами і навіть наш цифровий помічник. Це не буде легко, але якщо ви турбуєтеся про особисту безпеку та конфіденційність під час використання Android, я можу допомогти вам дізнатися Android без Google.

Зверніть увагу на кореневу тему

Єдиний спосіб повністю видалити Google з телефону Android, який було попередньо встановлено в магазині Google Play, це замінити операційну систему на спеціальний ROM. Хоча це не вимагає вкорінення, метод встановлення спеціального ПЗУ дуже схожий на той, який вимагає від вас запам’ятовувати файли з комп’ютера, і це можливо тільки, якщо ви можете розблокувати завантажувач телефону.

Якщо ви не почуваєтеся добре, ви можете скористатися цим посібником для порад без кореневих користувачів, які скоротять відстеження Google на вашому телефоні, після чого ви можете вибрати резервну копію цієї статті на кроці 3, оскільки всі наступні кроки не потребують кореневого або спеціального налаштування Пам’ять ROM.

Крок 1. Встановіть спеціальний ROM

Найбільш точним способом видалити присутність Google з пристрою є встановлення спеціального ПЗУ. Це замінить версію Android, яка надійшла з пристроєм, і надасть вам більше контролю над службами та функціями за умовчанням.

Більшість користувальницьких ПЗУ побудовано на джерелі AOSP, але вони не попередньо встановлені з основними програмами Google і службами, до яких ви звикли, включаючи Play Store. Звичайно, це означає, що ви повинні мати мало знань про розблокування завантажувача, встановлення користувацького відновлення та прошивання самого ПЗУ.

Корисна користувальницька ROM, яка працює універсально для більшості людей, LineageOS часто вважається одним з кращих ПЗУ для конфіденційності та безпеки. Те, що колись було відоме як великий CyanogenMod, LineageOS є духовним спадкоємцем такого розміру.

Встановлення LineageOS не тільки видаляє програми та служби Google, як ви могли очікувати, але тепер пропонує нову функцію, яку вони називають Trust. Як і в DTEK BlackBerry, він надає користувачеві огляд і більший контроль за безпекою свого пристрою завдяки легко зрозумілому інтерфейсу. Не у кожному пристрої є офіційна підтримка LineageOS, але нові телефони завжди додаються до списку.

Щоб зробити найбільший крок до видалення Google зі свого телефону, почніть із завантаження LineageOS за посиланням нижче. Потім відвідайте наш посібник із встановлення користувацького ПЗУ для інструкцій, а потім виберіть резервну копію тут, у кроці 2, щоб дізнатися, як замінити відсутні функції Google.

 • Завантажте офіційний LineageOS на свій пристрій

Якщо пристрій ще не підтримується, ви завжди можете відвідати форуми XDA, щоб знайти багато неофіційних версій для широкого кола пристроїв. Натисніть піктограму пошуку у верхньому правому куті, щоб переглянути весь форум, а потім шукайте LineageOS, а потім назву пристрою. Якщо для вашого пристрою є неофіційна версія LineageOS, ви побачите запис у розділі «Найпопулярніші теми форуму» в результатах пошуку.

Крок 2. Використовуйте MicroG замість Gapps

Як ми пояснили в попередньому розділі, більшість ПЗП AOSP не містять базових додатків Google (Gapps) і послуг, тому вони роблять значний внесок у видалення Google з Android, але де це залишає основні програми для використання? Тому що ви хочете використовувати Android без Google, вам доведеться встановити новий набір компонентів під назвою MicroG замість звичайного пакета Gapps з типової інсталяційної ПЗУ.

Багато програм сторонніх розробників покладаються на структуру служб Google Play для правильної роботи на Android, і без доступу до цієї структури виникла б проблема, коли більшість програм не працюватимуть належним чином. Введіть MicroG, який вводить ці істотні послуги назад на пристрій, але без використання Google і їхнього середовища за замовчуванням.

 • Не пропустіть: Як встановити MicroG на ваш улюблений користувальницький ROM

Крок 3. Замініть магазин Google Play

Одним з найскладніших речей, які потрібно замінити, коли ви відмовляєтеся від використання Google та їхніх послуг, є магазин Play. Вона пропонує мільйони додатків з надійних джерел, прості оновлення програм, фільми, книги, музику, безпеку і прості варіанти оплати — Play Store буде важко віддати багатьом людям, тому що це корисно. Тим не менш, в гонитві за конфіденційність і безпеку, є й інші варіанти, які можуть бути використані для заповнення цього прогалини без Google у вашому житті.

Першою альтернативою, яку можна підійти в цій ситуації, є магазин Yalp, який дозволяє завантажувати та оновлювати ті самі програми, які ви отримуєте з Play Store, але у формі APK. Це, безумовно, найкращий спосіб отримати майже рідний спосіб отримання тих же програм на своєму пристрої, але без облікового запису Google або служб Google. За замовчуванням потрібно встановлювати програми вручну та їх оновлення, але це невелика ціна, якщо ви хочете взяти під свій контроль особисту інформацію.

Як бонус, якщо у вас є доступ до кореня на своєму пристрої, Yalp може автоматично оновлювати додатки у фоновому режимі, а також видаляти системні програми! Тільки це було б стимулом для отримання кореневого доступу якомога швидше, щоб зробити ваше життя далеко від Google.

 • Не пропускайте: Як використовувати магазин Yalp для встановлення програм без служб Google

Інша альтернатива відома як F-Droid, яка дозволяє завантажувати безкоштовні програми з відкритим вихідним кодом з широкого кола категорій. Відкритий код, як правило, означає, що вам не доведеться турбуватися про відстеження або порушення конфіденційності, тому це плюс, враховуючи обставини. Це означає, що ви повинні вручну встановлювати програми та оновлювати їх таким же чином кожного разу, коли ви завантажуєте всі програми. Існує також інше додаток, що дозволяє переглядати програми, розміщені на F-Droid, але з виглядом і відчуттям Play Store. G-Droid робить те ж саме, але G-Droid повинен імітувати зовнішній вигляд Play Store.

 • Завантажити F-Droid (.apk) | Завантажити G-Droid (.apk)

(1) Зберігайте з додатками F-Droid. (2) Зберігайте з додатками G-Droid.

Остаточний метод дає більш звичайні засоби з власного джерела, в даному випадку це називається Amazon Appstore. Ви можете слідувати цьому шляху, якщо ви хочете триматися подалі від методів інших компаній і дотримуватися офіційного джерела, але пам’ятайте, що вам все одно доведеться надавати Amazon певними особистими даними, щоб мати можливість використовувати ваш магазин програм.

Магазин Amazon Appstore за багато років виріс і може бути хорошим вибором для деяких, оскільки він пропонує багато різних додатків. Ви можете використовувати це для пошуку продажів у платних додатках і навіть збирати щоденні монети, які будуть використані для придбання на більш пізній час.

 • Завантажити Amazon Appstore (.apk)

Ви можете скористатися однією з вищезазначених заміни магазину відтворення, або ви можете використовувати їх усі, якщо хочете. Кожен магазин магазинів пропонує унікальні враження і може мати певні програми, які ви не знайдете більше ніде, особливо коли йдеться про відкриті програми F-Droid. Ці параметри повинні бути достатніми, щоб ефективно замінити Play Store на пристрої. Пізніше в цьому посібнику я об’єднаю файли APK для наступних програм, щоб встановити їх вручну, але ви зможете керувати ними за допомогою Yalp Store або F-Droid, коли ви зробите це з цього моменту.

Крок 4: Перетворіть пошук Google на DuckDuckGo

Для більшості з нас буде складно намагатися перервати звичку на кілька десятиліть «шукати щось». Пошукова система Google — це місце, де ми направляємо інших і себе, щоб дізнатися те, на що не знаємо відповіді — це стало явищем само по собі. Якщо ви дійсно хочете відокремити себе від екосистеми Google, вам знадобиться нова пошукова система, яка перевірить ваші запитання та інформацію.

На щастя, відома пошукова система DuckDuckGo забезпечує ті ж функції, які ви можете отримати від Google, але з додатковим рівнем конфіденційності. Тут ви можете виконати всі свої онлайн-запити, не турбуючись про відстеження оголошень або вторгнення в історію пошуку. Тепер у DuckDuckGo також є веб-переглядач, який полегшує доступ, наприклад, Google Chrome, але з тими ж функціями конфіденційності та безпеки, які має пошукова система.

 • Пошук в Інтернеті за допомогою DuckDuckGo

Крок 5: Замініть Android News приватним сигналом

Якщо ви хочете встановити пакет Gapps як звичайно, надана за замовчуванням програма SMS — це ваша власна програма Google News. Оскільки ви не використовуєте Google на своєму пристрої, потрібно знайти новий спосіб надсилання й отримання повідомлень, з якими звикли.

 • Сигнал завантаження приватного посланника (.apk)

Signal Private Messenger — це найкраще рішення для надання функцій SMS / MMS (SMS) за замовчуванням, забезпечуючи зашифровану платформу для обміну миттєвими повідомленнями. Дві окремі функції для однієї програми роблять Signal гідним доповненням до Ваших комунікаційних потреб як частині Вашого повсякденного життя.

 • Не пропустіть: Посібник для початківців про використання мессенджера Private Signal

Крок 6: Замініть Карти Google на OpenStreetMap

Якщо ви багато їдете та використовуєте Карти Google щодня, щоб подорожувати з місця на місце, будь то напрямки руху або дорожні умови, ви знаєте, наскільки корисним є Карти. Без використання Карт Google ви шукаєте інший спосіб задоволення своїх потреб у подорожах, і OpenStreetMap може допомогти вам у цьому.

На основі проекту MAPS.ME, він може доставляти такі речі, як точні, оновлені карти, навігацію в автономному режимі, дані про місцевий трафік і навіть можливість закладки місць. Існує багато функцій, які можуть зробити вас щасливими і зробити ваше подорож ще простішим без облікового запису Google.

 • Завантажити OpenStreetMap (.apk)

Крок 7: Увімкніть Chrome у DuckDuckGo Browser конфіденційності

Google Chrome є найпопулярнішим веб-переглядачем, який використовують мільйони людей щодня. Chrome надає широкий спектр можливостей і тісно інтегрується з вашим обліковим записом Google, але ви намагаєтеся цього уникнути. Оскільки Chrome фактично є вікном в Інтернеті, вам завжди було потрібно новий спосіб доступу до Інтернету.

Гарна новина для вас, DuckDuckGo тепер також надає веб-браузер, який зосереджується на конфіденційності та безпеці так само, як пошукова система раніше. Об’єднання пошукової системи DuckDuckGo з веб-браузером гарантує, що все, що ви робите під час перегляду Інтернету, залишатиметься захищеним.

 • Завантажити браузер DuckDuckGo (.apk)

Крок 8. Перетворіть YouTube на Dailymotion

Коли ви думаєте про значні відео платформи в онлайн-світі, YouTube є найбільшою назвою в галузі з якихось причин. Він пропонує дуже багато унікального контенту і перетворився на іншу велику частину більшості нашого повсякденного життя. Проблема? Існує не так багато хороших альтернатив для YouTube, тому що, скільки часу пройшло, стала домінуючою рушійною силою відеовмісту.

Якщо ви повинні були відмовитися від YouTube повністю, ваш наступний вибір може бути Dailymotion — можливо. Платформа існує вже давно, але вона ніколи не використовувалася на YouTube. Варто дослідити, але не очікуйте того ж рівня вмісту або досвіду користувачів одночасно.

 • Завантажити Dailymotion (.apk)

Крок 9. Перетворити Диск Google на Dropbox

Збереження наших особистих файлів і інформації в хмарі може бути не гарним рішенням для деяких, але для багатьох це гарантує, що наші файли не будуть втрачені і легко доступні з будь-якого місця з доступом до Інтернету. Перетинання з Диском Google означає, що ви не можете покладатися на збереження файлів, пов’язаних із вашим обліковим записом Google, тому потрібно знайти іншу альтернативу.

Dropbox є рішенням, яке існує з червня 2007 року. Ще до появи ери смартфонів і змінив наш світ назавжди. Dropbox як і раніше є рушійною силою в хмарі і є відмінним вибором для використання навіть сьогодні. Він має всі типові функції, які можна очікувати від служби зберігання хмар, але з великим акцентом на конфіденційності та безпеці.

 • Завантажити Dropbox (.apk)

Якщо ви віддаєте перевагу офлайновому рішенню, де завжди можна відстежувати ваші дані та файли, ви завжди можете скористатися різними джерелами, які можна перевірити. Наш фаворит називається Простий менеджер файлів і забезпечує швидкий і простий спосіб керування, передачі та збереження всіх файлів у внутрішній пам’яті. Ви можете заблокувати програму за допомогою відбитків пальців для ще більшої безпеки, що робить його ідеальним рішенням для зберігання в автономному режимі.

 • Завантажити простий менеджер файлів (.apk)

Крок 10. Перетворіть Google Фото на фотографії Amazon або просту галерею

Картинки та відеоролики — це неймовірно особисті речі, тому зрозуміло, якщо ви не хочете зберігати їх на іншій платформі хмарних сховищ. Відмова від Google Photos у фотографіях Amazon надасть вам подібний комфорт, але ви все одно будете передавати дані іншій великій компанії. Хоча це не служби Google, які ви будете використовувати, вам доведеться довіряти, що Amazon постійно зберігатиме ваші особисті фотографії та відео.

Програми Amazon не доступні для завантаження з надійних зовнішніх джерел, таких як APKMirror або F-Droid, тому, якщо ви хочете встановити фотографії Amazon, шукайте програму в магазині Yalp.

Якщо ви не дуже зацікавлені в ідеї надання сторонніх даних, таких як Amazon, доступ до приватних фотографій і відео, ви можете скористатися багатьма офлайновими рішеннями. Зберігаючи файли локально у внутрішній пам’яті пристрою, вам потрібно щось, щоб мати змогу керувати всією цією інформацією у програмі fly-gallery.

Для цього ми рекомендуємо програму з відкритим вихідним кодом від F-Droid під назвою Проста галерея. Це швидка, легка й багатофункціональна програма галереї для всіх ваших фотографій і відео в автономному режимі. Він навіть дозволяє заблокувати або приховати всю програму, використовуючи ваш відбиток пальця, як функцію безпеки.

 • Завантажити просту галерею (.apk)

Крок 11: Перетворіть Google Duo на WhatsApp

Ще одне важке рішення, як наші особисті файли, фотографії та відео, відеодзвінки з нашими близькими завжди повинні бути безпечними. Google Duo пропонує комплексне шифрування, яке більшість інших служб відеочату не пропонують, що робить його одним з найбезпечніших відео платформ. Тому, не використовуючи Google Duo, потрібно знайти інший спосіб спілкування з родиною та друзями, залишаючись при цьому захищеними.

Є рішення для вас, тому що WhatsApp стала масовою платформою, а тепер також пропонує комплексне шифрування в усіх аспектах сервісу. Включає відеодзвінки, які чудово замінять Google Duo. Ви отримуєте платформу з назвою, яке більшість людей вже знають і, можливо, використовували раніше, що є перевагою само по собі. Єдине застереження полягає в тому, що WhatsApp є власністю Facebook, іншої компанії з передачі даних, але наскрізне шифрування гарантує, що Zuckerberg and Co. вони не матимуть доступу до фактичного спілкування.

 • Завантажити WhatsApp (.apk)

Крок 12. Замініть фільми Amazon Prime Video Play

Це не буде так складно, як інші, але Google Play Фільми мають велику бібліотеку відео, пов’язаних з платформою Google. Тим не менш, Amazon Prime Video має досить масивну бібліотеку з великою кількістю серії Prime Original. Це було б гідною заміною еквіваленту Google, тому що це ім’я, яке відоме і довіряє фільмам і програмам.

Знову ж таки, програми Amazon не доступні для завантаження з надійних зовнішніх джерел, таких як APKMirror або F-Droid, тому, якщо ви хочете встановити Prime Video, шукайте програму в магазині Yalp.

Крок 13. Замініть відтворення музики на Amazon Music

Як і на попередньому кроці, це не повинно бути проблемою при заміні музики Google Play або YouTube. Amazon Music має досить вражаюче відставання від виконавців, пісень та альбомів — багато нових було додано в той же день офіційної дати релізу. Ви отримуєте подібне потокове передавання музики, подібно до версій Google, але без посилання на обліковий запис Google.

Знову додатки Amazon не доступні для завантаження з надійних зовнішніх джерел, таких як APKMirror або F-Droid, тому, якщо ви хочете встановити Amazon Music, шукайте додаток в Yalp Store.

Крок 14: Перетворіть Google Assistant на Alex або Cortana

Це абсолютно необов’язково, але якщо ви не можете жити без персонального цифрового помічника, ви можете прочитати ще дещо. Одного разу вже доведено, що Google Assistant є найбільш точним цифровим помічником на ринку. Ніякий реальний обмін не може протидіяти цьому, але існує принаймні кілька варіантів, тобто, якщо ви не заперечуєте, надаючи деякі ваші особисті дані іншим великим компаніям.

Для того, щоб ваш цифровий помічник найкращим чином відповідав вашому стилю життя, для цього потрібні особисті дані, які нададуть вам правильний досвід. Не можна сподіватися на використання цифрового помічника без особистої інформації, тому вам доведеться зробити вибір тут. Оскільки ви хочете видалити Google зі свого пристрою, ви можете скористатися Alexa або Microsoft Cortana Amazon для вашого цифрового помічника.

Обидва ці рішення належать великим компаніям, які прагнуть даних. Ви можете вибрати один або обидва, або навіть нічого, якщо хочете. Цей вибір призначений тільки для вас і не є необхідним для щоденного використання телефону.

 • Завантажити Microsoft Cortana (.apk)

Що стосується Alexa, то програми Amazon не доступні для завантаження з надійних зовнішніх джерел, таких як APKMirror або F-Droid, тому, якщо ви хочете встановити Alex, шукайте програму в Yalp Store.

(1) Цифровий помічник Амазонки Алекс. (2) Цифровий помічник Microsoft Cortana.

Крок 15: Увімкніть Gmail у ProtonMail

Електронна пошта залишається такою ж, як і на початку спілкування в Інтернеті. З моменту запуску Gmail, Google взяв на ринок штурмом і є найпопулярнішою платформою електронної пошти. Зручність у використанні та багато функцій роблять Gmail такою важливою частиною нашої роботи та особистого життя, але усунення цього може потребувати певних зусиль.

На щастя, ProtonMail забезпечує дуже легкий, швидкий, безпечний і дружній спосіб обробки електронної пошти. Часто це одна з кращих альтернатив для Gmail, що є чудовою новиною для вас під час поїздки «Не Google».

 • Завантажити ProtonMail (.apk)

Крок 16: Увімкніть Gboard в AnySoftKeyboard

За останній рік Google Gboard стала типовою програмою на багатьох клавіатурах з кількох важливих причин. Чому? Він пропонує такі функції, як ковзання, голосовий набір, пошук смайликів, підтримка GIF і навіть можливість перекладати мови на льоту. З такою кількістю корисних функцій важко легко замінити додаток на клавіатурі, відмінній від Gboard.

Однак, як і попередні програми в цьому посібнику, ви тут, тому що ви хочете повністю видалити Google з вашого пристрою. Хорошою альтернативою є відкрите додаток під назвою AnySoftKeyboard, яке пропонує функції, такі як багато мовних пакетів, різні теми, анонімне написання і навіть смайлики, всі з відкритим кодом.

 • Завантажити AnySoftKeyboard (.apk)

Заключні зауваження

Щоб дійсно видалити Google зі свого життя, можливо, вам доведеться вносити додаткові виправлення або жертви, крім змін, зазначених у цьому посібнику. Ви більше не зможете думати про те, щоб отримувати Chromecast, будинки Google або навіть пристрої Chromebook або покладатися на них! Після багатьох цих років компанія Google стала великою частиною нашої ферми, і відключення їх повністю не буде таким легким, як може здатися.

Якщо ви дійсно серйозно і стурбовані вашими особистими даними і конфіденційність, ви повинні навчитися мати справу з тим, що ви більше не будете мати доступ до цих служб Google і продуктів, з яких ви могли б насолоджуватися минулим. , Якщо що-небудь, візьміть ці поради та спробуйте їх на тиждень, щоб побачити, як ви можете впоратися з ним, коли все закінчиться. Ви можете бути здивовані, як ви себе почуваєте пізніше, але, можливо, ви не є — є тільки один спосіб дізнатися.

Ця стаття була підготовлена ​​під час спеціального висвітлення Android, що стосується конфіденційності та безпеки смартфонів. Перевірте всю серію конфіденційності та безпеки.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector