Навіщо потрібна камера для PlayStation

Власне кажучи, це зовсім не просте запитання — навіщо необхідно використовувати камеру на PlayStation, адже гаджет цілком функціонально самодостатній, немає особливої ​​необхідності оснащувати його ще додатково чимось, дай бог увійти вже в те, що є.

Навіщо потрібна камера для PlayStation

Але якщо ви справжній геймер, то прагнення до нових карколомним можливостям, очікування їх, у вас просто в крові. Ось такі можливості і надасть вам камера.

Невеликий екскурс в історію

Якщо бути точніше, то Соні сама спровокувала інтерес до камер, запропонувавши її деякі можливості в PS2. То були ще квіточки, а й вони страшно будили інтерес. Деякі додатки могли вставляти в свій інтер’єр на екрані те, що знаходиться в кімнаті навколо гравця. Поки ще дуже в примітивному вигляді камера могла переносити на екран вигляд гравця і пропонувати йому в компанію своїх персонажів.

Але як швидко почила PS2 під натиском 3-й версії, так само швидко застаріли і перші варіанти використання камери з приставкою.

Камера для PS3

Використання камери в PlayStation 3 стало більш широким хоча б з тієї причини, що розробник спеціально розробляв цей пристрій під PS і назвав його офіційно «Око» — Eye

Не можна сказати, що розширився набір ідей використання «Очі», але от якість одержуваного зображення і подальша його адаптація під ігрові ситуації виросли в кілька разів (власне, в цьому і була родзинка від PS3, яка миттєво зробила попередню версію застарілої). Все так же камера зчитувала гравця, навколишню обстановку і вбудовувала отримане в ігровий простір. Дані, далеко не тривіальні завдання могли виконувати і далеко не всі ігри. А ось отримати свою аватарку за допомогою камери, навіть анімовану, стало вже звичною справою майже для всіх програм (точь-в-точь як ці анімовані уявлення гравців на 1-2 секунди перед матчами Ліги Чемпіонів).

PS3 внесло в ігровий процес і свій нюанс — взаємодія камери з контролером Move. Камера могла орієнтуватися на світиться кулька Move і підійде до управління грою рухами гравця. У взаємодії з іншими датчиками виходив дуже непоганий ефект. Інша справа, що і PS3, і потім PS4 пропонують такий набір крутих ігор, що за великим рахунком ніякі додаткові аксесуари їм особливо вже й не потрібні.

Може, саме тому розробники PS4 і не включили камеру в стандартний набір поставки вироби, більш того, і назвали-то її просто — PlayStation Camera. Кожен сам для себе може вирішити, потрібна йому камера чи ні. Деякі без неї не проводять і дня, постійно знаходячи нові способи застосування, а деякі закидають вже через тиждень після покупки.

PS 4, джойстик і Camera

PS 4, джойстик і Camera

Як вона виглядає і як можна використовувати

Прямо скажемо, дизайнери гідно попрацювали над камерою і запропонували дуже незвичайний її вид. Потрібно ще здогадатися, що цей чорний брусок і є камера. Виступаючий фіксатор дозволяє налаштовувати кут нахилу, а кріпильна кліпса — фіксувати на чому завгодно (втім, кліпса не входить в комплект поставки і часто не набувається).

За чорної пластикової «обшивкою» PlayStation Camera ховаються:

 • два об’єктива;
 • кілька датчиків, включаючи далекомір;
 • кілька мікрофонів, що дозволяють налагодити управління голосом — не кожна гра до цього доходить, не кожна здатна запропонувати гідні алгоритми обробки і реакції на голос, але кращі варіанти дуже гарні вже сьогодні, а що буде в майбутньому!

Вся інформація про рух обробляється як вбудованим програмним забезпеченням самої камери, так і програмним забезпеченням ігор PS4.

Після підключення камери потрібно її налаштування. Однією з найцікавіших є функція розпізнавання осіб — це справляє на гостей враження, коли з натовпу камера вибирає саме свого «господаря». Одна проблема — для впевненого розпізнавання обличчя має бути достатньо освітлене. Якщо освітлення не вистачає, камера сама пропонує його підняти і точніше вибрати відстань перед нею.

Є й інша можливість — розпізнавання осіб, що грають. Перед грою кожен дає камері себе зафіксувати і в подальшому ідентифікація буде проходити без проблем, одне погано — сам процес первинної фіксації проходить досить довго.

Задіяні і мікрофони камери — вони дозволяють управляти приставкою. Всі команди, а їх набір поки залишає бажати більшого, англійською, французькою, іспанською та німецькою мовами. Російського немає, і в найближчому майбутньому його установка не планується. Тому для виключення приставки доведеться сказати Shutdown, а щоб зробити скріншот — Screenshot. Повернення в гру виконується фразою: «PlayStation, backtogame». Інша справа, що голосові команди практично ніхто і не використовує — простіше і швидше натиснути на одну-єдину кнопку, та й сама функція управління голосом поки не прижилася.

Є і ще одне використання камери, і багато хто вважає його на сьогодні найрозумнішим. З її допомогою і за допомогою сервісу Twitch можна передавати візуально віддаленого співрозмовника хід гри, ну і себе, звичайно, при цьому.

Приклади використання PlayStation Camera і висновки

Щоб зрозуміти ваші нові можливості, ви можете запустити «демонстраційну» іграшку. У ній все дійсно виглядає вражаюче. Але біда в тому, що переважна більшість сучасних додатків PlayStation на це поки не здатні.

У розпорядженні геймера поки кілька інтерактивних іграшок більше для дітей зі старшої групи дитячого садка. Ці ігри використовують відскановане камерою тіло гравця і довколишній простір, щоб балуватися зі звірятками або роботами. Швидше за все, повноцінне використання станеться нескоро, адже у Xbox куди більше досвіду в її використанні, але навіть він просунувся набагато далі.

Як висновок можна зробити наступні висновки:

 • На сьогоднішній день камера для плейстейшен — не дуже потрібне пристосування, вона мало для чого підходить.
 • Її можливості задіяні в дуже невеликому обсязі.
 • Якщо спробувати відповісти на питання, для чого потрібна камера для PS4, то відповідь буде наступним — для пустощів, для того, щоб бути «на гребені хвилі» тенденцій розвитку.
 • Але, без сумніву, потенціал використання є і вже, ймовірно, найближчим часом він буде показаний.
 • Поки ж, мабуть, розуміючи неоднозначність пристрої, Sony встановила на нього дуже підходящу ціну — від 3,5 до 4,5 тисячі рублів.

Пропонуємо і перелік ігор, які хоч якось, але взаємодіють з камерою і скрашують ситуацію розчарування:

 • Play Room — це просто демонстрації можливостей;
 • Just Dance — руху «господаря» перетворюються в танцювальні;
 • Alien Isolation — камера просто стежить за вами і вловлює звуки навколо;
 • Tomb Raider: Definition Edition -управленіеголосом;
 • NBA 2k15 — створення свого аватара як гравця;
 • War Thunder — відстеження положення голови.

PlayStation VR

PlayStation VR

У камери є і ще одна функція — підтримка PlayStation VR. Більш того, як заявила Sony, і це, мабуть, маркетинговий хід компанії для просування, шолом PS VR не працюватиме без камери. А найбільший ефект слід очікувати від спільного застосування VR, контролера Move і камери.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector