Чистка ноутбука від пилу в домашніх умовах

Всім відомо, що корпуса ноутбуків і ПК незалежно від того, наскільки будинку чисто, з часом забруднюються. Щоб обладнання працювало максимально ефективно, а його деталі не псувалися, важливо регулярно проводити чистку ноутбука від пилу.

Самостійна чистка ноутбука

Користувачі звикли очищати тільки зовнішні елементи лептопа

Якщо довгий час не виконується повна чистка, то прилад починає вимикатися або сильно нагріватися під час процесів, які вимагають багато ресурсів. При запуску гри почали виникати проблеми? Почистіть від пилу систему охолодження!

Інструменти

Найпростіший спосіб чистки ноутбука в домашніх умовах полягає у видаленні пилу за допомогою спеціального балона, який продається в будь-якому спеціалізованому магазині. В такому балоні знаходиться стиснене повітря. Крім усього цього, вам знадобляться рукавички, до яких не буде приставати пил, чистий стіл, на якому можна буде проводити всі маніпуляції і, звичайно ж, викрутка, адже без неї розкрутити кришку ноутбука просто не вдасться.

Набір інструментів для чистки

Фахівці рекомендують фотографувати все елементи, які викручуєте (особливо якщо процедура виконується на дому вперше).

етапи чистки

Для початку необхідно вимкнути пристрій (гібернація або сон не підійде). Не забудьте витягнути батарею і відключити зарядку.

зняття кришки

Для виконання цього кроку виконайте наступне:

  • відкрутіть на кришці із задньої стінки пристрою болти. У більшості випадків вони ховаються під наклейками або прогумованими елементами. Болти на деяких моделях також можуть розташовуватися на бічних сторонах пристрою;
  • зніміть з приладу кришку. Щоб виконати це, спробуйте зрушити пластиковий «панцир» в ліву чи праву сторону. Зазвичай він заходить в спеціальні пази, за якими можна рухатися. Цю операцію важливо виконувати обережно, щоб не поламати компоненти ноутбука.

Зніміть задню кришку пристрою

Розібравшись із задньою кришкою, можна приступати до очищення компонентів.

Чистка системи охолодження

Всі ноутбуки мають схожу «начинку», одним з елементів якої є система охолодження. Вона складається зі спеціальних мідних трубок, які з’єднують вентилятор з процесором і картою.

Якщо в домашніх умовах проводиться повна чистка ноутбука від пилу, то вона вимагає використання ватних паличок — вони допоможуть прибрати великі частки пилу. Далі скористайтеся балоном. Робити все потрібно вкрай обережно, щоб не погнути мідні трубки.

Балон зі стисненим повітрям

Балон використовують і для вентилятора. Необхідно очищати поверхню до того моменту, поки між лопатями не залишиться сторонніх елементів. Не можна натискати на частини вентилятора, це може його пошкодити. Сам балон краще утримувати вертикально, інакше повітря потрапить на плати. Пам’ятайте, що електронні складові можна легко вивести з ладу.

Бережна чистка кулера

Ноутбуки останніх моделей часто оснащені не однієї, а відразу декількома парами радіаторів і вентиляторів. Для такого обладнання доведеться виконати аналогічні маніпуляції по кілька разів.

заміна термопасти

Часто чистка ноутбука від пилу своїми руками не допомагає запобігти нагріванню пристрою. Надмірному нагріванню зазвичай піддається відеокарта і процесор. Якщо не допомогли попередні маніпуляції, то можна спробувати цей метод. Отже, вам знадобиться операція по заміні термопасти.

Термопасту наносять тільки на відеочіп, а не на всю поверхню карти.

Всі кроки слід проводити методично і не поспішаючи. Рекомендуємо спочатку відкрутити болти, які притискають відеокарту до радіатора. Далі пристрій витягають з роз’єму і проводять огляд. Зазвичай на чіпі і радіаторі накопичується зайва стара паста, її необхідно видалити.

Після видалення залишків термопасти з чіпа і пластини радіатора можна переходити до нанесення нового шару. Перед цим бажано протерти поверхню, щоб позбутися від слідів жиру.

Заміна термопасти на системі охолодження

Саму термопасту наносять дуже тонким шаром, не виходячи за рамки чіпа. Наносити можна як спеціальною лопаткою, так і пальцем, головне, отримати бажаний результат.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector