Що таке роутер?

вступ

Майже в кожному будинку вже є кілька пристроїв з виходом в інтернет. Для того щоб з’єднати їх в одну мережу і підключити до глобальної мережі, використовується роутер. З цієї статті ми дізнаємося, що таке роутер і навіщо він потрібен.

Wi-Fi маршрутизатор для роботи

В даний момент більшість користувачів інтернету вже забули про проводове з’єднанні пристроїв

Визначення роутера і його призначення

Роутер — це спеціальний мережевий пристрій для розподілу інтернет-сигналу, отриманого від провайдера, між користувачами. Незважаючи на велику кількість моделей з різноманітним функціоналом, основним їх призначенням є:

 • створення домашньої мережі (при достатньому радіусі дії);
 • реалізація виходу в інтернет в якості точки доступу для декількох пристроїв;
 • збільшення зони покриття мережі.

види роутерів

За способом підключення до комп’ютера

 • Зовнішній — у вигляді окремого блоку, що з’єднується з ПК через мережевий кабель або по Wi-Fi.
 • Внутрішній — вбудований в корпус. Плюсом є те, що він не займає місце на столі.

Щодо використання:

 • Домашні — звичайні моделі для використання в домашніх умовах.
 • Автомобільні — компактні 3G-маршрутизатори, що функціонують від автомобільного прикурювача або акумулятора.
 • Міні-роутери — компактні моделі для будинку з обмеженим функціоналом.
 • Роутери для телевізорів.
 • 3G-Wi-Fi-маршрутизатор — оснащений слотом для сім карти, працює від акумулятора.

Основні функції

Тип інтернет-доступу

ADSL — підключення працює через телефонну лінію, по якій можна одночасно дзвонити і використовувати інтернет. Максимальна швидкість — кілька десятків мегабіт в секунду.

Ethernet (FTTB) — оптоволоконний кабель. Найшвидший вид підключення. Пропонована провайдерами швидкість — до 100 мегабіт, а в окремих випадках — до 1 гігабіт.

3G / LTE — дозволяє роздавати мобільний інтернет. Швидкість обмежена можливостями оператора зв’язку і якістю покриття.

Існують комбіновані моделі, здатні роздавати мережу, отриману з різних джерел. Вам слід дізнатися, за якою технологією працює доступ до інтернету від вашого провайдера. Моделі останнього типу зазвичай продаються в салонах мобільного зв’язку.

Роутери з комбінованим способом отримання сигналу інтернету

Стандарт зв’язку і швидкість підключення

На сьогодні існує кілька стандартів зв’язку з різною швидкістю:

 • 802.11 a — до 54 Мбіт / с;
 • 802.11 b — до 11 Мбіт / с;
 • 802.11 g — до 54 Мбіт / с;
 • 802.11 n — до 600 Мбіт / с;
 • новітній 802.11 ac — понад 1 Гбіт / с.

Абсолютно всі моделі 2015 року оснащені підтримкою стандарту 802.11 n, а також все більше моделей оснащуються підтримкою 802.11 ac, правда, коштують вони поки вельми недешево.

Вибір режиму роботи маршрутизатора

Як стандарт зв’язку впливає на якість роботи? Все залежить від того, яка швидкість інтернету, згідно з умовами вашого тарифного плану. Коли роутер старий або не підтримує високошвидкісні стандарти, то він просто буде знижувати швидкість інтернет-каналу. Самі бюджетні моделі, за заявами виробників, здатні обмінюватися даними на швидкості до 150 мегабіт, хоча на практиці вона дещо менше. Більш просунуті апарати забезпечують до 300, а самі наворочені — до 600 і навіть 1 200 Мбіт / сек.

Дуже рідкісний інтернет-провайдер пропонує швидкість вище 100 Мбіт, чого навіть для нижнього порога повинно вистачити з головою. Дуже високі швидкості знадобляться, коли ви або підключаєте безліч пристроїв до мережі або обмінюєтеся між ними величезними масивами даних.

Кількість антен і радіус дії

Радіус дії залежить від багатьох чинників: число стін і їх матеріал, кількість антен, і становить він від 10 до 100 метрів. Найдешевші і малопотужні роутери Wi-Fi обладнані однією антеною, моделі подорожче і потужніший — двома, трьома і більше. В принципі, самого простого маршрутизатора цілком вистачить для квартири або невеликого будинку.

Маршрутизатор з великою кількістю антен

Не варто думати, що велика кількість антен підвищить швидкість інтернету в приміщенні

шифрування даних

Кіберзлочинність досягла небувалих масштабів, і коли ви вважаєте, що, використовуючи інтернет вдома, ваші дані в цілковитій безпеці, ви глибоко помиляєтеся. При недостатньо захищеному каналі зв’язку зловмисники можуть легко перехопити такі дані, як логіни і паролі, фінансові дані. Обов’язково шифруйте канал зв’язку Wi-Fi!

Всі роутери підтримують стандарти безпеки зв’язку WEP, WPA / WPA-2. Останній вважається найбільш надійним, рекомендуємо вибирати саме його.

інтерфейси підключення

Кожен роутер може роздавати інтернет не тільки по Wi-Fi, але і по дроту. Більшість моделей обладнані чотирма портами. Для чого вони можуть стати в нагоді? Наприклад, у вас є стаціонарний комп’ютер або приставка інтерактивного ТВ, то можна під’єднати їх по кабелю, адже він як і раніше є більш надійним з’єднанням, йому не властиві падіння швидкості, як на Wi-Fi. У цьому плані він краще. У дешевших моделях порт локальної мережі працює на швидкості 100 Мбіт / с, а пристрої дорожче обладнані портами 1 Гбіт / с.

Наявність слота USB дозволить підключати до роутера карти пам’яті, зовнішні жорсткі диски, і тоді дані, що зберігаються на них, стануть доступні іншим учасникам мережі. А приєднавши принтер, можна друкувати з будь-якого пристрою і будь-якого місця будинку.

Наявність різних інтерфейсів підключення на роутері

Користувачеві, який не може з технічних причин підключитися до традиційного провайдеру, вельми до речі стане в нагоді можливість підключення 3G-модема. У будь-якому випадку його наявність стане запасним варіантом, підстраховуванням на випадок неполадок зі звичайним з’єднанням.

висновок

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector