Месенджер WhatsApp: як він створювався і коли у нього день народження

Простий і доступний месенджер, який вже не перший рік радує своїх користувачів. Він дозволяє здійснювати дзвінки, відправляти повідомлення і файли, показує в мережі чи абонент. Яка програма прийшла вам на думку при прочитанні такого опису? Швидше за все, ви подумали про WhatsApp! Це унікальне додаток, відоме далеко за межами країни, в якій було створено. Але яка його історія?

Ілюстрація на тему Мессенджер WhatsApp: як він створювався і коли у нього день народження

Коли день народження у WhatsApp?

Документально додаток було зареєстровано 24 лютого 2009 року. Але сам WhatsApp з’явився на просторах інтернету і почав активно підкорювати серця своїх користувачів через деякий час. Однак, чим він відрізняється від інших месенджерів? На думку спадають три моменти.

Перш за все — це можливість безкоштовного спілкування. Єдине за що дійсно доводиться платити — це вартість мобільного трафіку.

Більш того, необов’язково мати дорогий гаджет, щоб завжди бути на зв’язку. WhatsApp доступний і на простих «звонилка», а завдяки нехитрий дизайну, з легкістю освоюється навіть літніми людьми.

І останнє, про що багато з особливою любов’ю відгукуються — це реклама. У мессенджере її практично немає, а це в наші дні досить велике досягнення!

Виходить, що WhatsApp — це доступний і простий месенджер. Але так чи просто його було створити?Ілюстрація на тему Мессенджер WhatsApp: як він створювався і коли у нього день народження

Перші кроки до створення месенджера

Батьком програми вважається українець Ян Кум, який ще в підлітковому віці переїхав до Каліфорнії. Молода людина, не дивлячись на катастрофічний брак грошей, ніколи не здавався і завжди намагався вчитися чомусь новому. Так, він самостійно навчався програмування, беручи в букіністичних крамницях підручники напрокат.

Любов до програмування дозволила молодій людині поступити в університет, який він згодом кинув, так як почав працювати в нині популярному пошуковому сервісі Yahoo.

Вважається, що саме там сталася ситуація, натрапивши Кума на створення WhatsApp. Так як штат інженерів Yahoo на той момент був невеликим, в один із днів начальнику терміново потрібен був Кум. Але на дзвінок хлопець нормально відповісти не зміг, адже був зайнятий. Саме в той момент у Кума виникло питання: «А чому б не створити месенджер, здатний показувати доступність абонента і дає можливість останньому оцінювати терміновість повідомлень?». Але на рівні ідеї ці думки тоді і залишилися.Ілюстрація на тему Мессенджер WhatsApp: як він створювався і коли у нього день народження

створення WhatsApp

Коли Кум пішов з Yahoo, у нього з’явився час поміркувати про свою ідею. Особливо приємно було це робити в компанії Фишмана — товариша з місцевої російської громади, яку Кум досить часто відвідував. Там він непросто розповідав свої ідеї, а саме обговорював їх і вдосконалив.

Особливо актуальна ідея створення месенджера стала з покупкою iPhone. Так як досвіду в розробці мобільних додатків у чоловіка не було, він з радістю почав співпрацювати з Соломенникова і швидко зміг втілити свої ідеї в життя.

Звичайно, перша версія програми працювала повільно і мала досить багато багів. Але наполегливо творця допомогла вдосконалити додаток настільки, що на момент продажу WhatsApp його вартість перевищувала число в 19 мільярдів доларів.Ілюстрація на тему Мессенджер WhatsApp: як він створювався і коли у нього день народження

сенс назви

Звичне всім назву WhatsApp з’явилося від американської ідіоми, що переводиться «Як справи?». Чому цю назву можна назвати найкращим варіантом? Вся справа в статусах, які можна використовувати для повідомлення свого стану.

У 2016 році програма подолала планку в 1 мільярд користувачів і це далеко не межа. Приємно усвідомлювати, що назва програми повністю збігається з поставленим для нього початковою метою!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector