Кращі операційні системи для смартфонів

Все більше компаній виходять на ринок мобільних пристроїв в надії зайняти своє місце. Намагаючись купити смартфон, ми бачимо безліч брендів, моделей, нас занурюють в океан самих різних характеристик: процесори, оперативна пам’ять, діагональ, мегапікселі і багато іншого. Так чи інакше, всі зазначені характеристики вже не так важливі, як раніше. Порівнюючи між собою як флагманські, так і прості моделі, все частіше приходиш до висновку, що вони мало чим відрізняються один від одного своєю «начинкою». На перше місце виходить операційна система. Саме вона визначає, наскільки добре буде працювати ваш пристрій, наскільки зручно буде ним користуватися, і саме в цьому і криються головні відмінності між продуктами на мобільному ринку. Які ОС існують, чим відрізняються і яка система краща? Про все це піде мова далі в статті.

Мобільні операційні системи

Мало хто з користувачів при виборі гаджета звертають увагу на ОС

Операційних систем для смартфонів існує не так багато, їх всього три:

 • Android;
 • iOS;
 • Windows Phone.

Зрозуміло, вони багато в чому відрізняються: мають свої особливості, переваги і недоліки, у кожної своя займана частка ринку.

Android

Почнемо саме з неї — з найпопулярнішою і поширенішою мобільної операційної системи. Дітище однією з найбільших і впливових компаній світу — Google, яке з самого моменту своєї появи в 2008 році почало стрімко завойовувати ринок. За статистикою за 2014 рік, ОС Android була встановлена ​​на 86% мобільних пристроїв. Поширеність зазначеної системи пов’язана в першу чергу з її гнучкістю і відкритістю. Розробники з Google дозволили встановлювати її будь-яким виробникам на свої продукти. Чим же такий хороший Android? Давайте розбиратися:

 • Практично повна свобода дій в системі. Ви можете змінювати її зовнішній вигляд як вам заманеться. А отримання root-прав дає і зовсім безмежні можливості при роботі з нею.

Зовнішній вигляд ОС Android

 • Величезне число додатків. Ні під одну іншу ОС не пишеться стільки додатків, як під Android. Знайти можна буквально все що завгодно: будь-які ігри, текстові редактори, файлові менеджери, засоби роботи з відео — перераховувати можна нескінченно. Знайте одне — якщо ви користуєтеся ОС від Google, ви ніколи не відчуєте нестачі в програмах і контенті.

Додатки в Play Market

 • Регулярні оновлення. Хтось вважатиме це недоліком, але, коли девелопери так старанно працюють над виправленням багів (нехай навіть їх вистачає, скільки б не виправляли), це добре. Також дуже оперативно підлаштовуються додатки під нові версії ОС, що практично нівелює всі проблеми з сумісністю.

Оновлення програмного забезпечення й системи

Куди ж без недоліків. Продукт від Google є за що пожурити і посварити:

 • Відкритість Android — головний його плюс і одночасно головний бич. Дійсно, поставити цю ОС можна на будь-який пристрій, але інша справа, що не налагоджене взаємодія між фізичними і апаратними складовими смартфона, що призводить до постійних гальмах, глюків і іншим малоприємним речей.
 • Вибір додатків. Так, цей пункт також був записаний в плюс, але додатків настільки багато, що вони не перевіряються в магазині Google Play. Написати їх може хто завгодно, перевірки нету — все це призводить до того, що в магазині Google дуже багато ненадійного і, чого гріха таїти, відверто вірусного контенту.

Встановлення програм з неофіційних джерел

 • Налаштування. Ще один суперечливий пункт. Багато в чому Android має стільки адептів по всьому світу саме завдяки можливостям налаштовувати і персоналізувати смартфон по максимуму. Але з цього випливає те, що розібратися в самій системі буває дуже складно. Аж надто багато всяких кнопочок, повзунків, параметрів і інших подібних речей, з якими часом зовсім не хочеться морочитися.

Що в підсумку можна сказати про Android? А то, що дана операційна система дуже суперечлива, мабуть, найбільш суперечлива з усіх. Майже всі плюси зазначеної системи одночасно є і мінусами. Об’єктивно тут не розсудиш. Справа смаку, і все тут.

iOS

Дана операційна система встановлюється виключно на пристрої компанії Apple. iOS, як і Android, породжує безліч питань до себе. Ці дві ОС постійно намагаються зіштовхнути лобами прихильники як однієї системи, так і інший. Давайте поговоримо про всі достоїнства і недоліки системи від девелоперів з Купертіно:

 • Оптимізація. iOS ідеально заточена під смартфони Apple, на які встановлюється. Це повністю виправдовує рішення купертіновского розробників зробити систему закритою і експлуатувати виключно на своїх пристроях. Стабільність і швидкодія — однозначно головні переваги зазначеної системи.

Операційна система iPhone

 • Дизайн. Хто б що не говорив, а iOS має просто неймовірно приємний дизайн. Інтерфейс розташовує до себе, зрозумілий, лаконічний. Все просто і зі смаком, як любить Джонні Айв.
 • Автономність. Не секрет, що час автономної роботи пристроїв Apple значно вище, ніж у конкурентів. У сучасному інтенсивному ритмі життя, коли ні на що не вистачає часу, в тому числі і на зарядку телефону, така особливість дуже корисна.

Тривала автономна робота

 • Простота. Інтерфейс iOS простий і інтуїтивно зрозумілий. Чи не виникає ніяких проблем з розумінням будь-яких налаштувань.

При всіх перевагах не обійшлося і без недоліків:

 • Закритість системи. Як і у випадку з Android, це і плюс, і мінус одночасно. Система вийшла захищеної, надійної, майже без лагів, але при цьому її треба любити ось такою, якою її зробили розробники. У вас не вийде змінити, підкоригувати інтерфейс системи.

Закрита система iOS

 • Додатки. Їх вибір значно менше, ніж в Google Market. AppStore пропонує всі необхідні програми, проте, дуже багато з них є платними. Правда, весь контент якісний і проходить перевірку перш, ніж потрапити в AppStore, що убезпечить ваш iPhone від шкідливого ПО.

Невеликий вибір програм

 • Вибір гаджетів. Якщо вам подобається iOS, будьте ласкаві купити iPhone, і іншого виходу у вас немає.

Вибір моделі iPhone

У підсумку про операційну систему від Apple можна сказати наступне: об’єктивних недоліків у неї немає, а ось суб’єктивних — безліч. Все в кінцевому рахунку зводиться до вашого смаку і тому, що вам більше до душі.

Windows Phone

Така собі третя сила, до якої якось не прийнято ставитися з великою серйозністю. Поки iOS і Android борються за звання кращої операційної системи, а Apple і Google з кожною новою версією своїх ОС роблять їх все більше схожими між собою, компоновщики з Microsoft йдуть власним шляхом, не намагаючись бути на когось схожими. Деякі з споживачів підтримують це рішення, деякі не розуміють. Далі розглянемо переваги цієї ОС:

 • Це не iOS і не Android. Це абсолютно інша система, не схожа на інші. У неї цікавий, оригінальний, що запам’ятовується інтерфейс. «Плиточки» Windows досить багатьом припали до душі.

Огляд системи Windows Phone

 • Це Windows. Microsoft поступово реалізовує дуже цікаву ідею, полягає вона в єдиній ОС для мобільних і десктопних пристроїв. Якщо ви експлуатуєте електронну обчислювальну машину під керуванням Windows 10, то ви можете пов’язати свій смартфон і комп’ютер досить тісно, ​​що дуже зручно при роботі, обміні даними, організації подій.
 • Низькі вимоги. Система від Microsoft вийшла дуже «легкої». Це добре з точки зору того, що не потрібно великий обсяг оперативної пам’яті. Система працює плавно і стабільно навіть на старих девайсах.
 • Безпека. Саме ОС Windows Phone досвідченим шляхом визнана найбезпечнішою системою.

А тепер про недоліки:

 • Інтерфейс. Багатьом «плитковий» дизайн зовсім не подобається, нехай і назвати його незручним ніяк не можна.
 • Маленький вибір додатків. Ось цей недолік можна назвати дійсно катастрофічним. У Магазині Windows відверто маленький вибір. Багатьох програм просто не вистачає.

Магазин додатків Windows

 • Підтримка. Абсолютно безглузда. Оновлення виходять рідко, а толку від них мало. До всього іншого, Microsoft взагалі збирається відмовитися оновлювати старі моделі смартфонів.

Застарілі моделі телефонів

З усього вищесказаного про Windows Phone можна прийти до висновку, що багато речей зроблено правильно, а недоліків дуже мало, але ці вади настільки вагомі, що їх майже неможливо не прийняти або проігнорувати.

Недоліки смартфонів з Windows Phone

Вибрати кращу операційну систему для девайса об’єктивно неможливо. Кожна пропонує щось своє, має свої недоліки, з якими одні готові миритися, а інші ні. Вердикт: найкраща мобільна ОС для кожного своя.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector