Яндекс Перекладач з російської на казахський

Республіка Казахстан — один з найбільш великих сусідів Росії. Ми пов’язані з цією державою тисячами ниток — політичних, економічних, соціально-культурних. Безліч росіян відправляються в Казахстан за діловими, туристичними чи особистій меті, і в свою чергу безліч казахів відвідують Росію, везучи з собою частину культурного коду своєї країни. При спілкуванні ми часто зазнаємо труднощів, так як незнання мови найбезпосереднішим чином позначатися на розмові. Одним з ефективних інструментів подолання труднощів стане яндекс.перекладач — зручний мобільний додаток, що дозволяє легко перекладати з російської на казахську мову. Нижче розберемо його функціонал і характерні особливості.

Яндекс Перекладач з підтримкою з російської на казахську мову

Яндекс.перекладач спочатку був запущений як мережева версія в 2011 році. Його базовий варіант включав в себе лише три мови (англійська, російська та українська), і міг виконувати переклади до 10 тисяч символів.

Яндекс перекладач
Функціонал яндекс.перекладач був запущений в 2011 році

З роками вітчизняні розробники з Яндекса істотно поліпшили функціонал свого дітища. Якщо раніше використовувався самонавчального алгоритм статистичного машинного перекладу, то в вересні 2017 року до нього додався функціонал нейронного машинного перекладу.

Нейронний машинний переклад
У 2017 році Яндекс додав функцію нейронного машинного перекладу

Паралельно все новітні досягнення в області мобільного перекладу були реалізовані в мобільному «яндекс.перекладач» — додатку для ОС Андроїд і iOS. Воно дозволяє швидко і ефективно виконувати різні варіанти перекладу, в тому числі з казахської мови на російську.

Яндекс перекладач iOS
Яндекс.перекладач доступний на iOS і ОС Андроїд

Можливості Yandex перекладача можна звести до наступного:

 • Для перекладу доступні більше 90 мов за умови підключення до мережі;
  Яндекс Перекладач 90 мов
  Яндекс.перекладач вміє працювати з 90 мовами
 • Без інтернету доступна підтримка близько десятка мов (мовні бази перед тим буде необхідно завантажити на телефон);
  Деякі бази доступні без Інтернету Яндекс
  Деякі мови доступні без Інтернету
 • Можливість виконання голосового введення для перекладу, а також голосового озвучування перекладеного тексту;
 • Наявність словникових статей по тому чи іншому слову з прикладами вживання слів;
 • Можливості фотоперевода, коли текст на фотографії на казахською мовою розпізнається і перекладається додатком Яндекс;
 • Переклад цілих сайтів в додатку;
 • Можливість перекладача працювати як словник;
  словник
  Додаток може працювати як словник
 • Автоопределение мови;
 • Підтримка «Android wear» і інше.

При цьому розробники програми не стоять на місці, і постійно поповнюють функціонал яндекс.перекладач все новими і новими можливостями.

Це корисно знати: перекладачі без інтернету — ТОП-7.

Особливості перекладу з російської на казахську мову за допомогою додатка від Yandex

Яндекс Перекладач виконана в строгому, мінімалістському стилі без будь-яких надмірних графічних декорацій і вставок. Практично відсутня реклама, і одіозні і звичні нам банери не будуть дратувати вас своєю присутністю.

При запуску для перекладу тексту або фото з російської на казахський ви побачите початкове вікно програми, де вам будуть доступні чотири основних вкладки:

 • Функція перекладу (ліва нижня вкладка). Тут вам пропонується вибрати початковий і кінцевий мову перекладу, ввести текст або натиснути на піктограму мікрофону для здійснення голосового перекладу. Також доступна функція розпізнавання тексту по картинці, для чого знадобиться натиснути на значок із зображенням фотоапарата;
  Переклад Яндекс Перекладач
  Виконуйте точні переклади з яндекс.перекладач
 • Друга вкладка зліва — це режим діалогу. Тут ви можете спілкуватися з іноземцем, по черзі тапая на прапор вашої держави і кажучи фразу на вашій мові. Після її проголошення вона буде переведена на мову вашого співрозмовника (в нашому випадку з російської на казахський), і він побачить її текстове відображення на екрані телефону. При необхідності, натисніть на значок із зображенням динаміка, і переклад буде озвучений приємним чоловічим голосом, що використовується в програмі за умовчанням;
  Діалог Яндекс Перекладач
  Спілкуйтеся в режимі діалогу за допомогою яндекс.перекладач
 • Третя вкладка в яндекс.перекладач — «Мої збірки». Тут знаходяться як добірки перекладів самого користувача, так і популярні збірки від інших користувачів;
  збірки Яндекс
  Ви можете складати свої збірки перекладів, а також підписуватися на чужі
 • Ну і остання вкладка — це налаштування. Тут ви зможете налаштувати додаток на свій смак. Доступний вхід в ваш аккаунт в Yandex, можливість активації оффлайн-перекладу та скачування офлайнових баз (включаючи переклад з казахської мови на російську і навпаки). Є включення-відключення опцій автовизначення мови, підказок при наборі, автоповороту зображення, Return при наборі і інших можливостей.
  Виконайте настройку додатки
  Виконайте настройку вашого застосування

В цілому робота з програмою досить проста, і не несе будь-яких складнощів.

Інструкція по роботі з яндекс.перекладач

Виконати переклад з російської на казахську мову дуже просто:

 1. Запустіть ваш яндекс.перекладач, і на самій першій лівій вкладці виберіть початковий і кінцевий мова (російська і казахський).
 2. Якщо ви захочете користуватися голосовим перекладом, тоді натисніть на мікрофон і скажіть потрібну фразу.
 3. При необхідності скористайтеся другий вкладкою перекладача з режимом діалогу, вона дозволить зручно спілкуватися з потрібним вам людиною.

Рекомендуємо до прочитання: Яндекс Транспорт: Як подивитися, де їде автобус?

Онлайн версія програми для перекладу з російської на казахський

Ефективним інструментом для перекладу з російської на казахський є сайт яндекс.перекладач — мережевий інструмент для виконання перекладу онлайн.

Робота з ним інтуїтивно-зрозуміла і не несе ніяких труднощів:

 1. Переходьте на translate.yandex.ru;
 2. Виберіть базовий мову для перекладу (російська), і кінцевий (казахський);
  Яндекс Перекладач сайт
  Виберіть початковий і кінцевий мову для перекладу
 3. У лівому полі набираєте текст для перекладу або клікаєте на значок із зображенням мікрофона для голосового озвучування перекладної фрази;
 4. Справа одразу ж позначиться переклад українською або іншому потрібному вам мовою.
  Результат Яндекс Перекладач
  Перегляньте отриманий результат

Зауважимо також, що Yandex вміє переводити мову емодзі — різних смайликів, популярних в месенджерах і соціальних мережах. Будуйте пропозиції за допомогою них і смійтеся над їх переведенням з вашими улюбленими і друзями.

Яндекс-Перекладач емодзі
Яндекс Перекладач навчився перекладати і з емодзі

Для перекладу з емодзі необхідно запустити яндекс.перекладач, вибрати базовою мовою смайли, а кінцевим — російську мову. Введіть текст картинками і перегляньте отриманий результат. Буде цікаво і весело.

Додатки-аналоги для розуміння іноземних текстів і слів

Крім яндекс.перекладач програма для перекладу з казахської на російську і навпаки може бути:

Назва та посилання для скачування: Опис:
«Гугл Перекладач» (Андроїд, iOS)Одне з провідних додатків в світі для здійснення переказу. Має функцію голосового введення, роботи без Інтернету і інші можливості.
«ITranslate» (Андроїд, iOS)Популярний перекладач, що підтримує переклади на 100 мов онлайн і 40 оффлайн. Має умовно-безкоштовний функціонал, повні функції доступні за додаткову плату.
«Microsoft Translator» (Андроїд, iOS)Продукт компанії Майкрософт, з потужними можливостями. Може скласти повноцінну конкуренцію всім провідним рішенням на ринку мобільних переказів.

Microsoft Translator
Перекладач від Майкрософт — одне з найбільш ефективних рішень на ринку перекладачів

Це цікаво: перекладачі через камеру телефону онлайн.

висновок

У нашій статті ми розібрали, як користуватися яндекс.перекладач і виконати переклад з російської мови на казахський. Можливості мобільного додатка від компанії Yandex дозволяють подолати вербальний бар’єр при спілкуванні з людиною, розмовляючому іншою мовою. Також рекомендуємо придивитися до мережевої версії сервісу, розміщеної на сайті Яндекса — це одне з найкращих рішень такого роду, доступних в мережі.


Плюси і мінуси. Ліміти, Кількість мов

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector