Чому не заряджається телефон

Мобільні пристрої радують нас до тих пір, поки не починають ламатися. І найпоширеніша поломка — акумулятор гаджета не реагує на кабель живлення. Дізнатися чому більше не заряджається ваш мобільний телефон — мета нашої сьогоднішньої статті. Рекомендації допоможуть не тільки власникам смартфонів, але і планшетів.

Що робити, якщо смартфон не заряджається

Мобільний телефон довго служив справно і в один прекрасний день просто не став приймати зарядку — знайома ситуація для багатьох. Напевно ви не досліджували пристрій, а відразу ж прийнялися питати у Яндекса і Гугла як це полагодити. Так ось вам доведеться взяти в руки зарядний пристрій, наблизитися до вікна в денний час і переконатися в тому, що воно в порядку. Хоча б із зовнішнього боку. Так як з ним часто люблять гратися домашні вихованці.

пошкодження кабелю
Пошкодження кабелю зарядного пристрою

Якщо ви ще не випробували такий варіант — запозичте зарядку у батьків, близьких, знайомих.

Зарядний пристрій від іншого смартфона
Альтернативне зарядний пристрій

Більшість мобільних пристроїв сьогодні заряджаються через Micro USB. Навіть якщо зарядка не підійде за деякими параметрами, вона не зможе нашкодити вашому мобільному пристрою. Просто не стане його заряджати. Ви досліджували кабель, випробували інші зарядки — нічого не допомогло. Значить переходимо до наступної перевірки.

Для цього вам знову знадобиться денне світло або хороше освітлення. Тому як тепер нам потрібно зазирнути в отвір, куди вставляється штекер зарядного пристрою.

Перевірте отвір для штекера
Перевірте отвір для штекера зарядного пристрою

Через те, що воно досить вузьке і в ньому є що виходить наконечник (порт), в цьому отворі часто збирається багато пилу і бруду. А коли це відбувається, то при підключенні зарядного пристрою контакти погано стикаються. В результаті цього телефон може не заряджатися.

Читайте також: як перенести контакти з телефону на SIM карту.

Яким чином почистити отвір порт в телефоні

На мобільних телефонах і планшетах отвір для підзарядки має порт. На якому розміщені маленькі тендітні деталі. Якщо їх порушити, то буде потрібно технічний сервіс. А це вже додаткові розтрати. Тому потрібно діяти при його очищенні акуратно. Для цього найкраще підійде зубочистка.

чистка отвори
Чистка отвори зубочисткою

Так як металеві предмети можуть зашкодити порту. Кінець зубочистки можна заточити, щоб вона краще проникала в важкодоступні місця. А також вмочати її кінець в спирт або розчинник.

Перед очищенням пристрій краще вимкнути. Тільки після повного очищення і видалення бруду і пилу, яка там зібралася, телефон можна знову включити. Спирт можна наливати практично в будь-які пластикові ємності, бульбашки та інше. Кінчик зубочистки потрібно тільки вмочати, але заливати отвір ні в якому разі не можна. Після очищення спробуйте включити смартфон, але переконайтеся, що контакти порту або коннектори для підключення зарядки сухі.

Це може бути корисним: чому телефон не бачить СІМ карту, що робити?

Перевірка акумулятора, якщо він не заряджається

Якщо ви перевірили кабель на наявність порушень, пробували змінити зарядку і чистили контакти, але нічого не допомогло — перевірте батарею телефону.

перевірте акумулятор
Перевірте акумулятор смартфона

Є ймовірність, що саме вона є причиною того, що смартфон не відображає індикатор заряджання. Можливо, ваш пристрій ще на гарантії, тоді вам терміново потрібно звернутися в магазин або салон, де ви купували даний телефон.

У такому випадку відповідно до умов гарантійного документа він буде полагоджений в сервісі безкоштовно. І можливо буде проведена заміна непрацюючого акумулятора. Але перш можна перевірити працездатність збійної батарейки. Можливо при якихось обставинах вона перестала заряджатися від стандартної зарядки. Спробуйте підключити її до універсального зарядного пристрою. Або зарядці для автомобілів.

Універсальна зарядка
Універсальний зарядний пристрій

Є ще один варіант — використовувати зарядний пристрій від старого мобільного телефону.

Зарядка від старого телефону
Зарядка від старого кнопкового смартфона

Можна навіть кнопкового.

Для цього:

 1. Відріжте кабель ближче до конектора;
  відріжте кабель
  Відріжте кабель біля коннектора
 2. Всередині буде два дроти: плюс і мінус. Чорний практично за всіма стандартами є мінусом;
  Чорний провід - мінус
  Чорний провід — мінус, червоний — плюс
 3. На кожній батареї обидва полюси також позначені. Зачистіть обидва контакти на старому дроті;
  Контакти на батареї
  Контакти на батареї акумулятора
 4. Тепер потрібно зафіксувати дроти: плюс до плюса, мінус до мінуса. І підключити зарядку на 4-5 годин;
  Підключіть стару зарядку
  Підключіть стару зарядку до акумулятора
 5. Це можна зробити так: за допомогою двох скріпок зробити саморобні контакти. На кожній з них потрібно загнути краю так, щоб вони стосувалися контактів на батареї;
 6. За відведений на зарядку час акумулятор повинен зарядитися, якщо він ще придатний до роботи.
  зарядка
  Зарядка від старого акумулятора

Але якщо при підключенні акумулятор сильно нагрівається або після підключення батареї до телефону швидко розряджається — значить її потрібно замінити.

Це цікаво: чому швидко розряджається батарея на телефоні.

Якщо телефон не приймає зарядку

Якщо після всіх випробуваних методів з попередніх розділів ваш смартфон все одно не заряджається, то швидше за все причина поломки знаходиться під його пластиковим корпусом. Швидше за все досвіду в ремонті мобільних телефонів у вас немає. Інакше ви б не шукали рішення поломки в інтернеті. Але завжди щось відбувається вперше. І якщо у вас буде інструктор, нехай навіть електронний і бездушний, ви зможете самостійно вирішити проблему з зарядкою.

Вам необхідно буде розібрати свій смартфон. А також скористатися паяльником. Якщо ви готові — тоді продовжимо. Наступне що вам потрібно — це інструкція як розбирається саме ваш мобільний пристрій. Для цього виберіть настройки (знак шестерінки) і виберіть пункт «Інформація про пристрій».

Виберіть
Виберіть «Про телефоні» в налаштуваннях

Знайдіть рядок «Модель» і запам’ятайте її. Тепер переходимо на головну сторінку YouTube і вводимо запит: [Модель вашого смартфона] розбирання. І шукаємо підходящу інструкцію.

Запам'ятайте модель свого мобільного
Запам’ятайте модель свого мобільного телефону

Знайдіть відео в YouTube, де наочно демонструється, як розбирається ваша модель телефону.

Знайти в Ютуб інструкцію по розбору смартфона
Знайдіть в YouTube як розбирається ваша модель

Щоб ви легко змогли повторити ці дії у себе вдома. Ви також можете ввести назву моделі мобільного, щоб пошукати плату для нього на AliExpress або в аналогічних магазинах. Якщо немає бажання розбиратися в поломці самому. Не варто лякатися, в ремонті немає нічого складного. Вам потрібно буде досліджувати роз’єм зарядки з внутрішньої сторони, на платі.

Ремонт порту смартфона своїми руками

На деяких смартфонах порт для зарядки встановлений на окремій невеликій платі, яку можна зняти.

розібраний смартфон
Розібраний мобільний телефон

Коли порт буде доступний вам, включіть паяльник і пройдіть по контактам порту з внутрішньої сторони.

Уважно огляньте порт
Уважно огляньте порт зарядки

Також уважно досліджуйте плату, порт і всі прилеглі елементи на наявність невеликих тріщин, нагару або відколів.

Прогрійте паяльником контакти
Прогрійте паяльником контакти порту

Якщо такі є, значить сам порт доведеться замінити.

Але якщо ніяких ознак нагару або поломки ви не знайшли, протріть всі доступні контакти спиртом або розчинником. Змочивши трохи вушну паличку, тампон або ватку. Після повного висихання контактів зберіть смартфон і спробуйте підключити зарядний пристрій. Якщо вам не вдалося усунути проблему, пора звернутися в технічний сервіс. Можливо проблема криється в інших деталях. І визначити справжню причину самостійно навряд чи вдасться.

Це може бути корисним: Як заряджати Xiaomi Redmi Airdots.

Поради щодо використання акумулятора телефону

Якщо ви хочете, щоб батарея вашого смартфона працювала якомога довше, ні в якому разі не грайте в ігри або не використовуйте інші програми в момент заряду акумулятора. Це шкодить «здоровому» акумулятора. У мобільних маркетах є спеціальні додатки (AccuBattery), які відмінно показують, скільки і яка програма віднімають заряд.

Додаток для перевірки батареї
Додаток для перевірки батареї смартфона

Слідкуйте за запущеними додатками в смартфоні. Зазвичай в призначених для користувача пристроях непотрібних додатків запущено безліч. І більшу частину з них потрібно просто вимкнути. А в деяких випадках додатки допоможуть вказати, чому ж не заряджається ваш телефон.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector