На екрані смартфона з’явилося жовта пляма — що робити?

З появою пристроїв із сенсорними екранами вони стали більш зручними в плані огляду відображається. Але з тієї причини, що область дисплея значно збільшилася, стали частіше з’являтися несправності, пов’язані з ним. У цій статті ви дізнаєтеся, що робити, якщо на екрані вашого мобільного телефону раптом з’явилося жовта пляма.

Основні причини поява жовтих плям на екрані телефону

Сенсорний екран смартфона може приймати різні кольори при несправності: синій, чорний, сірий, білий і навіть колір веселки. Але жовтіє він в ситуації, якщо матриця була схильна до проникненню вологи. Сенсорні екрани телефонів складаються з декількох шарів: тонкого пластику, пікселів у вигляді маленьких лампочок і пристрої під назвою інвертор.

Пристрій сенсорних екранів
Пристрій сенсорних екранів в мобільних телефонах

Їх склад може відрізнятися, так як видів сенсорних екранів існує дуже багато. Коли вода потрапляє до світлодіодів або лампочок, вони можуть злипнутися між собою. У цьому «водяному» місці світло не буде розсіюватися правильно. І з’явиться біле, близьке до жовтого пляма.

Жовта пляма на екрані
Жовта пляма на екрані смартфона

Якщо пляма з’явилася через деякий час після покупки, то такий недолік можна віднести до заводського браку. Швидше за все при його складанні було допущено кілька помилок. Деякі кріпильні гвинти для збору екрану можуть бути по довжині більше потрібного розміру. Через це деякі внутрішні деталі можуть підпирати область екрану. І при певних діях пляма могла проявитися тільки через деякий час. Наприклад, через те, що ви сіли на телефон, коли він перебував у задній кишені штанів.

При заводський брак і технічних причинах появи кольорових плям на екрані смартфона вони не будуть переміщатися.

Жовта смуга
Жовта смуга на екрані

Як би ви не змінювалися орієнтацію корпусу. Спробуйте всіляко перемістити пляма, щоб остаточно в цьому переконатися.

Це цікаво: HDR що це таке в телефоні.

Перегрівання корпусу мобільного телефону

Жовті плями з’являються найчастіше через тривалу і напруженої роботи мобільного пристрою. Не залежно від моделі і марки, головний ворог телефонів — висока температура. Виробники намагаються робити їх з кожною новою версією лінійки могутніше. Але системи охолодження як такої немає. Так як для користувача важливим параметром є ще і компактність корпусу. Якщо ви часто помічали, як після кількох годин гри або роботи ваш смартфон починав сильно грітися, то розлучення на екрані з’явилися з цієї причини.

температура
температура смартфона

Елементи, з яких складається сенсор вашого мобільного пристрою просто перегорають від високої температури. В результаті цього з’являються жовто-білі плями різних за величиною і відтінку. Якщо на екрані телефону жовтувате пляма з’явилася через високу температуру, то без заміни модуля дисплея швидше за все не обійтися.

заміна сенсора
Заміна сенсора телефону

Але не варто відразу ж звертатися в технічний сервіс. Так як нам можуть полагодити практично справний смартфон. А платити все одно доведеться.

Це може бути корисним: Як зробити, щоб екран телефон не тухнул.

Що робити, щоб прибрати жовта пляма на дисплеї смартфона

Спробуйте виправити проблему самостійно. Часто жовтими плямами на екрані телефону проявляється технічний клей, яким кріпляться внутрішні елементи. Від плями можна позбутися за допомогою охолодження місця його появи. Це можна зробити так: обернути смартфон будь-якою тканиною, щоб запобігти намокання корпусу. І прикласти до місця плями шматочок льоду на кілька хвилин.

Скидання налаштувань
Скидання налаштувань на пристрої з Android

У тому випадку, якщо причина програмна, вам вдасться вирішити цю проблему скиданням налаштувань до заводських. Опис цього процесу ви можете знайти на сайті виробника вашого пристрою. Якщо у вас Хонор, прочитайте цю інструкцію.

Діагностика екрану пристрою

Крім уже перерахованих причин є також інші, включаючи причини програмного характеру. Точно встановити причину поломки допоможуть додатки з Play Market. Більшість смартфонів вже оснащені подібними утилітами, які можуть протестувати екран. Всі ці інструменти націлені на те, щоб визначити, чи є на екрані вашого мобільного пристрою биті (неробочі) пікселі. Відповідно, якщо вони є, значить потрібна заміна всього сенсорного екрану. Або їх ремонт.

тестування екрану
Тестування екрану на смартфоні

Вбудована утиліта викликається з екрану меню Recovery. Або з інженерного меню. Подібні інструменти є практично у всіх Samsung і Lenovo. Детальніше про них ви зможете прочитати в керівництві до пристрою.

А ми розглянемо більш універсальний спосіб визначити і усунути биті пікселі за допомогою мобільних додатків:

Додатки: Призначення:
Screen TestВикористовується для тесту на биті пікселі.
Лікування битих пікселів і фантомівУсуває пікселі або точки матриці, які відображають кольору некоректно.

Спробуйте завантажити і встановити програму за посиланням Screen Test.

Перевірка екрану
Перевірка екрану в Screen Test

Це простий і безкоштовний інструмент, який відображає кілька графічних режимів для того, щоб ми помітили дефекти на екрані. Якщо такі існують.

тест екрану
Тест екрану смартфона

Для перемикання режимів доторкніться до екрану. Цю програму можна використовувати і на планшетах. Використовуйте лікуючі утиліти, які здатні усунути биті пікселі в деяких випадках. Спробуйте встановити і запустити утиліту «Лікування битих пікселів і фантомів». Програма перевіряє і відразу ж усуває пікселі або точки матриці, які неправильно відображають кольору. Додаток може допомогти зрозуміти, що ж робити, якщо на екрані вашого телефону раптом з’явилося жовта пляма.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector