Чому швидко сідає батарея на телефоні

Зміст

Сьогодні практично у кожної людини є смартфон. Нас вже не здивувати наявністю гаджетів у пенсіонерів і маленьких дітей. Купивши абсолютно новий девайс, ми дуже швидко втомлюємося від необхідності його постійно заряджати. І це не дивлячись на значні батареї гаджетів ємністю 4000-5000 мАг. Що ж відбувається, чому так швидко сідає батарея на вашому мобільному телефоні Андроїд і айФоні, і як це виправити? Розберемо в нашому матеріалі.

Чому батарея швидко сідає на смартфоні

Причини швидкого падіння заряду телефону можуть мати різноманітну природу — від програмної до апаратної. Серед усього їх різноманіття ми б виділили наступні:

Причини: Пояснення:
ненажерливі додаткиДеякі додатки, що працюють у фоновому режимі, з’їдають заряд батареї, як то кажуть, на «ура». Особливо часто в цьому помічені різні системні сервіси від Гугл рівня «Сервіси Google Play».
Неправильне закриття додатківУ тому випадку, коли додаток залишається працювати в фоні.
енергоємні віджетиЗдатні споживати істотний запас енергії девайса.
Активоване Wi-Fi в ситуації, коли точка доступу Wi-Fi недоступнаНа пошук точок доступу йде істотна частина ємності батареї.
Постійно включений GPSА також активована функція відстежування місцеположення в налаштуваннях телефону.
перепади температуриШвидко сідає батарея мобільного телефону може через надмірне перегрівання або охолодження.
Активне використання мобільних ігорОсобливо на максимальних налаштуваннях яскравості і інших параметрах девайса.
Постійно включена синхронізація додатків і данихТе ж саме стосується включеній опції поновлення показників погоди і різних повідомлень.

Давайте розберемося, як позбутися від швидкої розрядки акумулятора на вашому Андроїд або iOS.

Швидко сідає батарея
Розбираємо причини падіння заряду телефону

Читайте також: Чому не працює Інтернет на телефоні — що робити?

Видаліть (призупините) енергоємні програми на Андроїд і iOS

У багатьох випадках причиною швидкого розряду батареї телефону є додатки, які активно працюють в фоні і з’їдають заряд акумулятора. Для їх відстеження перейдіть в «Налаштування» — «Пристрій» — «Батарея» або «Налаштування» — «Харчування» — «Використання батареї».

Перегляньте перелік додатків, які активно використовують систему, і кількість заряду, який вони використовують. Якщо непотрібне вам додаток споживає занадто велику кількість енергії, тоді варто розглянути можливість його видалення.

Видалити мобільний Фейсбук
Видаліть занадто ненажерливі додатки

В Android 9 для деяких додатків ви зможете включити «Фонове обмеження». Для всіх додатків залиште опцію «Оптимізація батареї» включеною.

Закривайте програми правильно, якщо батарея швидко сідає

Якщо ви якийсь час користувалися додатком, а потім вирішили його закрити, закривайте його правильно. Якщо в ньому є опція коректного виходу з програми — використовуйте її, інакше додаток може залишитися в тлі і продовжувати працювати. А через такого працюючого програми швидко розряджається акумулятор на телефоні.

Вихід з програми
Виходьте з програми правильно

Видаліть невикористовувані віджети з екрана телефону

Багато Андроїд-додатки поставляються з віджетами, розміщеними на домашньому екрані і оновлюються в режимі реального часу. Такі віджети виснажують заряд через постійну синхронізації з головною програмою або виконання плавної анімації. Якщо вам не потрібно постійне вікно в Twitter або регулярні оновлення погоди, видаліть зайвий віджет з екрана, тапнув на нього, і перетягнувши в значок кошика.

видалення міні
Видаліть віджет з екрана телефону

Увімкніть режим літака в місцях з низьким сигналом

Смартфони споживають більше енергії в спробах підключитися до мережі в зонах з низьким рівнем сигналу. Через це швидко сідає заряд акумулятора на мобільному пристрої. Якщо ви не можете підключитися до мережі, тоді краще активувати режим польоту, провівши пальцем вниз і вибравши відповідну опцію.

Також рекомендуємо розглянути питання активації режиму «У літаку» в нічний час. Це дозволить істотно заощадити енергію смартфона.

режим
Включайте на ніч режим «У літаку»

Вимкніть повідомлення, якщо вони розряджають пристрій

Отримання в реальному часі свіжих оновлень зручно для електронної пошти або соціальних мереж. При цьому багато додатків при установці вимагають дозвіл на відправку повідомлень, і через роботу таких повідомлень швидко знижується рівень заряду.

Для відключення повідомлень перейдіть в «Налаштування», виберіть там «Додатки», знайдіть там менш корисні додатки, тапніте на них, і зніміть прапорець з опції «Показати повідомлення».

Не дозволяйте додатків пробуджувати екран телефону

З іншого боку, якщо повідомлення необхідні, не дозволяйте додатків включати екран при відправці повідомлень.

Порядок дій:

  1. Перейдіть в «Налаштування».
  2. Далі «Дисплей».
  3. І вимкніть опцію «Ambient Display» (це означає, що повідомлення наразі не викличуть пробудження екрану).
  4. В ОС Андроїд 8 і вище ви можете залишити «Ambient Display» включеним, але вимкніть додатковий дозвіл для повідомлень, що дозволяє їм включати екран.

Ambient display
Вимкніть опцію «Ambient Display»

Це може бути корисним: Як перекинути відео з телефону на комп’ютер.

Вимкніть GPS і визначення місцезнаходження

Працюючий GPS — один з найпотужніших пожирачів батареї. Якщо ви постійно не використовуєте навігацію, тоді вимкніть GPS в опціях швидкого налаштування вашого гаджета.

відключити GPS
Вимкніть GPS в настройках телефону

Деякі додатки регулярно відстежують ваше місцезнаходження і, отже, використовують більше енергії акумулятора, ніж це необхідно. У меню «Налаштування» — «Місцезнаходження» ви можете побачити, які програми недавно запитували ваше місце розташування, а також скільки для цього заряду треба. Рекомендуємо перейти в ці програми, але заборонити їм відслідковувати вашу геолокацію. А також відключити відповідну опцію в налаштуваннях вашого телефону.

Увімкніть режим енергозбереження якщо швидко знижується рівень заряду

Для ОС Android 5.0 і вище дана функція допомагає максимально збільшити час автономної роботи, а також продовжити тривалість останніх декількох хвилин. Скорочується анімація, зупиняються велика частина фонової синхронізації і служби визначення місцезнаходження. Ви можете активувати режим збереження в «Налаштування» — «Харчування».

режим енергозбереження
Активуйте режим енергозбереження

На Android 7 і вище ви можете додатково встановити режим економії заряду батареї, щоб автоматично включатися при 5% або 15% заряду акумулятора.

Деякі телефони, такі як Samsung Galaxy, також мають «Екстремальний режим енергозбереження», при якому відключаються всі непотрібні програми. А залишаються активними лише пошта, годинник, SMS і дзвінки.

Зменшіть яскравість екрану вашого смартфона

Висока яскравість екрану здатна швидко розрядити ваш пристрій. Зменшіть яскравість екрану до комфортного мінімуму, це дозволить зберегти його працездатність на більш тривалий період.

яскравість екрану
Зменшіть яскравість екрану

Використовуйте «Dark Mode», якщо заряду залишилося мало

Деякі додатки для Android використовують темний режим ( «Dark Mode»), при якому на екрані використовується чорний фон замість світлого. Використання темного режиму може допомогти заощадити енергію. Особливо це актуально для телефонів, які використовують OLED-дисплеї, такі як Samsung Galaxy S10 і LG G8, оскільки чорні пікселі — це, de facto, пікселі, які відключені.

Dark Mode Андроїд
Використання «Dark Mode» економить розряд вашої батареї

В останній версії «Android Q» була представлена ​​«Dark Theme». Це загальносистемний темний режим, який допомагає продовжити термін служби мобільного гаджета.

Вимкніть живі шпалери, які «з’їдають» запас енергії

Якщо ви використовуєте живі шпалери, рекомендуємо їх відключити. Вони вносять свою лепту в розряд акумулятора вашого телефону.

Зменшіть час роботи екрану вашого телефону

Ви можете заощадити трохи енергії батареї якщо зменшите час автоматичного відключення дисплея. Перейдіть в «Налаштування»> «Дисплей», щоб налаштувати час очікування екрана, скажімо, на 10 секунд, а не на 30 хвилин.

Тайм-аут екрана
Зменшіть тайм аут екрана телефону

Вимкніть вібрацію, щоб продовжити термін служби батареї

Якщо звук на вашому телефоні при дзвінках включений, вашому телефону немає сенсу вібрувати. Вимкніть вібрацію в налаштуваннях виклику вашого телефону.

вимкніть вібрацію
Вимкніть вібрацію на вашому телефоні

Чи не перегрівайте і не переохлаждайте смартфон

Перегрів і охолодження гаджета вкрай згубно позначаються на заряді телефону. Уникайте залишати телефон влітку на сонце, або тримати його без чохла в лютий мороз, інакше акумулятор телефону стрімко сяде.

Повністю розряджайте раз на місяць

Хоча подібний рада стосується батарей старих типів, а не іонно-літієвих батарей, буде корисним раз на місяць повністю розряджати ваш девайс.

Перезавантажте ваш пристрій, якщо батарея сідає

Спробуйте цей офіційний рада від підтримки Гугла якщо ви бачите, що батарея вашого гаджета безпричинно прагнути до нуля.

перезавантажте телефон
Перезавантажте ваш телефон

Завжди встановлюйте оновлення системи

Багато апдейти усувають баги системи, в тому числі швидку розрядку. Завжди встановлюйте всі необхідні оновлення для вашого пристрою.

оновлення телефону
Встановлюйте всі оновлення телефону

Скиньте налаштування вашого телефону до заводських при швидкої розрядки

Якщо нічого не допомагає, спробуйте скинути налаштування вашого девайса до заводських. Це може спрацювати якщо цілісність ОС вашого гаджета порушена.

Читайте також: що робити, якщо iPhone не включається і не реагує на зарядку.

висновок

У нашій статті ми розібрали, чому може швидко сідає батарея на вашому мобільному телефоні. Які причини це викликають, і як це виправити. Використовуйте перераховані нами поради для усунення розглянутої в статті дисфункції, і нормалізації витрати акумулятора вашого гаджета.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector