Який шрифт використовується в документах по ГОСТу

При створенні будь-якої документації ми звертаємося до державних стандартів, в яких сформульовані рекомендації по створенню різних видів документів. Стандарти регулюють особливості побудови документів в тих чи інших сферах діловодства. Нижче розберемо, який шрифт регламентовано використовується в різних документах по ГОСТу, і які особливості його застосування того чи іншого в створюваній ділової документації.

Загальні вимоги до шрифтів в документації компанії

Особливості візуального оформлення документації компанії безпосередньо залежить від її керівника. Він вибирає візуальний стиль документації у відповідності зі сформованою в компанії практикою, або відштовхується від брендбуку, розробленого професійними дизайнерами для даного підприємства.

Використовувані в документації шрифти є частиною іміджу даної компанії і можуть бути обрані не по ГОСТ. Вони повинні бути легкими, читабельними, зручними для сприйняття, без зайвого пафосу і імпозантності.

стиль компанії

Розробка фірмового стилю компанії — запорука її процвітання

Загальним правилом є використання шрифтів без зарубок (Arial) для читання з екрану ПК. Фонти із зарубками (наприклад, відомий Times New Roman) рекомендується використовувати для роздруківки тексту на аркуші паперу, так як таким чином вони сприймаються краще.

Також раніше ми розібрали, як визначити шрифт по картинці онлайн.

Перелік рекомендацій по ГОСТ по використанню шрифтів

Особливості діловодства регулюють кілька ГОСТами — 2.105-95, 7.32-2001, а також 6.30 — 2003 рекомендації якого замінені 7.0.97-2016. Останній регулює оформлення організаційно-розпорядчих документів більшості нині існуючих підприємств. Мета «гостірованія» шрифтів в документації — уніфікація сфери діловодства, приведення її до єдиних зразків, що не тільки спростить документообіг, а й зробить створювані таким чином документи максимально зручними для роботи.

Відповідно до викладеного в даних ГОСТах вимогами (зокрема, стандарт 7.0.97-2016), шрифт в документі підбирається виходячи з області застосування. Обраний фонт не повинен бути занадто вигадливим або декоративним (не відповідає діловому листуванні). Ви можете використовувати різні гарнітури (сукупність близьких шрифтів, об’єднаних єдиним стилем), з огляду на особливості обраного вами ділового стилю.

Також раніше ми розглянули, як встановити шрифт для Віндовс 7 в два кліка.

На кінець 2018 року ГОСТи рекомендують:

 • Користуватися вільно поширюваними безкоштовними шрифтами. Рекомендується чотири іноземні гарнітури — Arial, Calibri, Times New Roman або Verdana;
 • Їх рекомендований розмір: Arial № 12, 13; Calibri № 14; Times New Roman № 13, 14; Verdana № 12, 13;
 • При складанні будь-яких таблиць допускається використання більш дрібних фонтів;
 • Абзацний відступ тексту створюваного документа повинен становити 1,25 сантиметра;
 • Рядки такого документа друкуються через 1 — 1,5 міжрядкових інтервалу;
 • Заголовки друкуються з абзацним відступом або центруються по ширині тексту;
 • Відстань від верхнього краю аркуша — не менше 1 сантиметра. Деякі компанії використовують відступ по 2 сантиметри з кожного боку;
 • Інтервал між буквами в словах стандартний, між словами — один звичайний пробіл;
 • Текст документа повинен бути вирівняний по ширині листа;
 • При кутовому розташуванні реквізитів довжина найдовшої рядки реквізиту — не більше ніж 7,5 сантиметра, при поздовжньому розташуванні реквізиту — не більше ніж 12 сантиметрів;
 • Бланки документів дозволено оформлювати на трьох мовах;
 • Документи можна складати по обох сторонах аркуша — лицьової і зворотної.

  схема

  Схема розташування реквізитів документа згідно ГОСТу 7.0.97-2016

Врахуйте, що використання шрифту за регламентованим ГОСТу носить рекомендаційний характер. Держстандарт зобов’язує кожне підприємство створювати документацію із запропонованими нормативами. Але при цьому застосування викладених рекомендацій дозволить створити дійсно якісні документи, з якими буде зручно працювати.

Також вас може зацікавити наш матеріал про те, як зменшити шрифт на ПК за допомогою клавіатури.

висновок

У нашому матеріалі ми розібрали, який шрифт рекомендується до використання в офіційних документах по ГОСТу. Дотримання регламенту є запорукою якісного діловодства вашого підприємства, дозволяючи створювати правильно оформлену і зручно читається документацію. Рекомендуємо вивчити тексти перерахованих ГОСТів (звернувши особливу увагу на 7.0.97-2016) і в подальшому користуватися їхніми рекомендаціями для оформлення різних видів ділових документів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector