Які є GSM-роутери

Інтернет є невід’ємною частиною життя сучасної людини. Сьогодні вже ніхто і не думає, як можна обходитися без цього засобу комунікації, що з’єднує за лічені секунди людей по всьому світу. Будучи самої величезною базою даних нашої планети, Всесвітня павутина пустила коріння в усі сфери діяльності людини. Для кого-то це спосіб розваги, для інших робота або джерело саморозвитку, для багатьох ще й зв’язок з близькими людьми, що знаходяться в іншій країні, а можливо, і зовсім на іншому континенті.

Білий маленький роутер

Дізнайтеся, які є GSM-роутери і які у них функції

Інноваційні технології вийшли на новий рівень, надаючи користувачам бездротове підключення до мережі. У разі якщо в приміщенні використовується більш одного пристрою, що вимагає виходу в інтернет, бездротове підключення найбільш вдалий варіант. Найчастіше використовується змішаний тип підключення, так як вважається найбільш надійним і вигідним — кабель проводиться до роутера, підключеному до основного комп’ютера, і за допомогою маршрутизатора сигнал Wi-Fi лунає інших пристроїв.

У місцях, де немає доступу до провідного з’єднанню, виручають роутери, вільні від проводів в принципі. Одним з таких джерел хвиль Wi-Fi є GSM-роутер.

Що таке GSM?

GSM (Global System for mobile communication) — протокол зв’язку, що передає сигнал по всьому світу, нині існуючий в чотирьох частотних діапазонах 850, 900, 1800 і 1900 мегагерц. Сучасні мережеві пристрої і мобільні телефони можуть підтримувати три або чотири частоти. Ця цифрова технологія є стандартом мобільного зв’язку і відноситься до мереж другого покоління. Близько третини всіх мобільних операторів використовують GSM як спосіб прийому і передачі даних. Доступ в інтернет вони здійснюють за допомогою протоколу GPRS або EDGE. Тим самим можливість підключення до мережі з’являється в будь-якій точці, куди дістає сигнал мобільного оператора. Звичайно, мобільний інтернет високою швидкістю передачі не відрізняється, тому найкращим варіантом може бути підключення за допомогою маршрутизатора.

GSM-роутер перетворює мобільний сигнал, роздаючи Wi-Fi на будь-які пристрої, які оснащені приймачем Wi-Fi і знаходяться в зоні дії сигналу.

Схема роботи GSM

Перший оператор GSM прийняв абонентів в 1991 році

Часто потрібен постійний доступ до мережі людям, яким доводиться подорожувати, найкращим рішенням для таких випадків буде мобільний роутер Wi-Fi, що забезпечує доступ до інтернету незалежно від пересувань і місцезнаходження.

Види GSM-роутерів

 • Провідні або стаціонарні роутери відрізняються великим радіусом сигналу до 30 метрів, працюють від електромережі, мають USB-порт для підключення 3G-модема.
 • Бездротові або мобільні роутери працюють від акумуляторів, заряду яких зазвичай вистачає на цілий день (час автономної роботи може становити до 15 годин), модем для прийому сигналу вбудований, радіус дії таких роутерів набагато менше, ніж у провідних, за винятком дуже дорогих моделей. Відрізняються мобільні маршрутизатори своєю компактністю і зручністю доступу до мережі Wi-Fi в будь-якому місці, в якому б ви не знаходилися.
 • Змішаний тип роутерів. Як правило, такі маршрутизатори найбільш актуальні для установки в житлових приміщеннях, вони працюють як по провідному з’єднанню, так і по мережі Wi-Fi.

Сучасний GSM роутер

GSM-роутер має два роз’єми для SIM-карт і може перемикатися між ними автоматично або по команді через веб-інтерфейс

Сучасний GSM-роутер, крім мережі 2G, може підтримувати також стандарт 3G / 4G, з більш високим діапазоном частот. Виробники також надають можливість оснастити окремі моделі роутерів зовнішньою антеною, яка буде підсилювати сигнал, що іноді є необхідним заходом для місцевості, віддаленій від вишок. Найбільші стільникові оператори, такі як Мегафон, МТС, Білайн, пропонують багатофункціональні маршрутизатори з підтримкою високошвидкісної передачі, але якщо планується часта зміна сім-карт, то буде зручніше придбати Wi-Fi-роутер від незалежного виробника мережевого устаткування. Варто відзначити, що в двох стандартах одночасно маршрутизатор працювати не зможе, необхідно буде міняти сім-карту або перемикатися через меню мережевого пристрою.

Швидкі мобільні роутери з підтримкою декількох стандартів зв’язку, які підходять для всіх операторів, звичайно, значно дорожче інших своїх побратимів, але вони мають ряд переваг, дозволяючи відчути всі можливості максимальної швидкості інтернету, а також додаткових вбудованих функцій.

Підключення і настройка

 1. Вставити сім-карту (роз’єм для неї знаходиться на задній панелі маршрутизатора).
 2. Підключити до електромережі за допомогою шнура, що йде комплектом до пристрою, або зарядити батарею, включити харчування.
 3. Щоб перейти до налаштувань, в верхньому рядку браузера вписуємо 192.168.1.1, натискаємо Enter. Стандартні логін і пароль будуть admin / admin. Найкраще буде їх, звичайно, змінити.

Переваги GSM-маршрутизатора

 • Здатність надавати доступ до мережі відразу декільком пристроям (телефони, планшети, персональний комп’ютер, телевізор — все вони можуть бути об’єднані між собою однією мережею, используясь одночасно).
 • Сумісність з будь-якими операційними системами.
 • Не вимагає установки додаткового програмного забезпечення.
 • До інтернету можуть підключитися всі пристрої з вбудованим приймачем Wi-Fi, для цього їм необов’язково підтримувати 3G / 4G.
 • Будь-який мобільний пристрій підключається до маршрутизатора абсолютно без проводів, шляхом передачі за допомогою радіохвиль.
 • До роутера можна підключити антену, значно збільшивши радіус сигналу.
 • З’єднання з інтернетом відбувається автоматично, для цього потрібно просто включити маршрутизатор. Якщо обірвався зв’язок з оператором, вона відновлюється сама при появі сигналу.
 • Можливість створення бездротової мережі незалежно від місця.

На ринку мережевого обладнання представлений величезний асортимент моделей різних виробників, що відрізняються між собою як швидкістю прийому, передачі сигналу, радіусом дії, так, відповідно, і ціною. Перед придбанням пристрою важливо визначитися, яка потужність буде оптимальною конкретно для вас, адже якщо не використовувати весь ресурс і багатофункціональність, то за великим рахунком нема чого і переплачувати. А також слід звернути увагу на роутери від перевірених, вже зарекомендували себе виробників, щоб уберегтися від неякісних підробок.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector