Як зняти або встановити пароль на файл Excel

При роботі з документами, таблицями іноді виникає необхідність у встановленні захисту файлу, щоб зайві очі не мали можливості ознайомитися з вмістом. Потреба в установці пароля на файл може виникнути, навіть якщо у вас не зберігається там ніяка конфіденційна інформація, просто ви не хочете, щоб хто-небудь без вашого дозволу відкривав або змінював вміст файлу. У цій статті детально розглянемо, як зняти або встановити пароль на файл Excel, а також торкнемося деяких інших питань, що стосуються цієї теми. Давайте розбиратися. Поїхали!

Захист документів Excel

Паролі дозволяють захистити вміст ваших файлів

Існує два способи установки пароля в Ексель. Сам процес не представляє з себе нічого складного. Після того як ви відкрили саму програму, перейдіть у вкладку «Файл», виберіть у списку пункт «Відомості». У меню, натисніть «Захистити книгу» і в випливаючим переліку вкажіть «Зашифрувати паролем». Після цього, все, що потрібно — це ввести сам ключ. Ви можете поставити код, який буде запитуватися при відкритті файлу. Якщо ви користуєтеся старою версією Microsoft Excel, наприклад, 2003 то вам необхідно буде скористатися іншими вкладками: спочатку перейдіть в «Сервіс», потім виберіть розділ «Параметри» і у вікні зайдіть на вкладку «Безпека». Далі все виконується аналогічним чином.

Пароль при відкритті файлів

Тепер розглянемо другий підхід. Він, скоріше, навіть швидше і легше, ніж перший. Коли ви зберігаєте документ ( «Зберегти як»), натисніть на кнопку «Сервіс» і в списку виберіть пункт «Загальні параметри». Далі вводите свій пароль і підтверджуєте його, набравши код ще раз. Перевага цього способу в тому, що він не тільки швидше, але і дає можливість встановити пароль на зміну файлу. Тобто, якщо ви хочете, щоб документ був доступний для перегляду, але ніхто не зміг внести зміни в його вміст, скористайтеся такою функцією.

Налаштування захисту при збереженні документа

Щоб зняти парольний захист документа Microsoft Excel, виконайте ті ж дії, що і для її установки, тільки зітріть символи з поля для введення ключа.

У тому випадку, якщо пароль був загублений, а дані, що містяться в документі, дуже важливі, ви можете відновити пароль. Підходи до відновлення відрізняються в залежності від встановленого типу захисту при створенні файлу. Виділяють: просту, складну з секретом і бездоганно складну. Варіант вирішення завдання всього один — зламати. Зробити це не дуже складно, все буде залежати тільки від потужності вашого комп’ютера і типу захисту. Детальніше поговоримо про кожен випадок нижче.

Для відновлення пароля при слабкому захисті можна використовувати спеціальні програми, призначені спеціально для цих цілей. Всі вони однаково добре виконують свої функції, тому навряд чи їх можна назвати якусь одну.

Якщо потрібно відкрити документ з надійним захистом з секретом, то найбільш реально це зробити для версії документа Excel 1997-2003. Чому саме так? Та тому що при такому варіанті захисту файлових даних шифруються, сам пароль при цьому грає не дуже велику роль, тому необхідно шукати ключ шифрування. У старих версіях програми використовується ключ щодо малої довжини, що істотно полегшує завдання відкриття документа. На жаль, єдиний шлях вирішення проблеми — банальний перебір ключів. Для цього вам доведеться скористатися спеціальною програмою, яка називається «Accent Office Password Recovery». Відкривши її, знайдіть і активуйте пункт «Пошук ключа». Вже через пару хвилин ви зможете отримати доступ до закритого файлу.

Додаток Accent Office Password Recovery

У випадку з бездоганно надійним захистом підхід такий же. Різниця лише в тому, що рівень і складність шифрування тут набагато вище, отже, доведеться скористатися потужним комп’ютером і запастися терпінням. Існують утиліти, що дозволяють підключити до процесу перебору відеокарту вашого ПК, щоб збільшити швидкість перебору ключів.

Загалом, підсумовуючи все вищесказане можна зробити висновок, що встановити пароль на файл Excel не складає труднощів, потрібно тільки його не втрачати, щоб не зіткнутися з проблемами відновлення цього самого пароля. Пишіть в коментарях чи допомогла вам ця стаття і задавайте всі питання, що цікавлять по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector