Як працювати з мультилінії в AutoCAD

Не можна сказати, що мультилинии — сімейство одночасно зображуваних паралельних ліній, вони ще іноді називаються «джгутом» — часті об’єкти креслення і, таким чином, що відповідний інструмент часто використовується.Як працювати з мультилінії в AutoCAD

Але це та ситуація, коли рідко, але влучно. Іноді без мультиліній просто не обійтися. Без цього інструменту зображення подібних об’єктів було б сильно утруднено. А якщо звернутися до налаштувань цього об’єкту, які представляються АВТОКАД (будь-яких версій, от 2000 до 2015 та 2017 років років), то деякі фрагменти без інструменту «мультилінії» в Автокаде взагалі зобразити буде неможливо. У будь-якому випадку, інструмент вимагає вивчення і пошуку для нього гідного місця у своїй власній системі креслярської проектувальної роботи.

опис інструменту

Мультилінії в Автокаде доступна, як і переважна більшість інших об’єктів, 3 способами:

 • через панель інструментів «Draw» / «Малювання» — ця панель і інструмент виводяться на екран спочатку;
 • через меню «Draw» / «Multiline» ( «Малювання» — «мультилінії»);«Малювання» - «мультилінії»
 • через командний рядок за допомогою команди «mline».

Відразу обмовимося, інструмент будує сімейство паралельних відрізків, тому робота з ним практично збігається з роботою з побудови звичайних ліній. Побудова засноване на раніше проведених налаштуваннях або настройках, прийнятих за замовчуванням, які з’являються у вікні відразу після запуску команди:

 1. Current settings: Justification = Top, Scale = 20.00, Style = STANDARD — вирівнювання сімейства буде проводитися по верхній лінії, відстань між ними — 20 одиниць, стиль зображення — стандартний, прийнятий за замовчуванням (це просто 2 паралельні одиничної товщини).
 2. Далі, з’являється запит вказівки стартової точки побудови: «Specify start point or [Justification / Scale / Style]:».
 3. Після вказівки мишкою стартової точки, хоча, як прийнято в даній програмі для всіх подібних інструментів, точку можна задати і вказавши координати за схемою «X, Y» (без пробілів навколо коми) безпосередньо в командному рядку.
 4. Далі, побудова можна продовжити зазначенням наступних точок — відповідаючи на запит: «Specify next point:».
 5. Не забудемо, що точки можна задавати як в абсолютних, так і у відносних (що значно зручніше) координатах, при виборі точок дуже корисно використовувати прив’язки і трекінг.
 6. Після введення другої точки, коли побудовані перші відрізки, команда трохи ускладнюється: «Specify next point or [Undo]:» — це означає, що з’являється можливість введенням «U» скасувати останню обрану точку і, таким чином, останні проведені лінії.
 7. Після введення третьої точки відбувається наступне ускладнення, команда набирає вигляду: «Specify next point or [Close / Undo]:» — тепер вже є можливість будується сімейство замкнути введенням «C».
 8. Звертаємо увагу, що перед завданням першої точки є можливість змінити пропоновані режими побудови: Justification (літера «J») — зміна способу вирівнювання; Scale ( «S») — зміна відстані; Style ( «ST» — дві літери!) — зміна стилю.
 9. Серед варіантів вирівнювання пропонуються три: «Enter justification type [Top / Zero / Bottom]:» — по верхній лінії (Top — «T»), по нижній (Bottom — «B»), по середній точці між лініями (Zero — « Z »).
 10. Запит зміни відстані: «Enter mline scale:» обов’язково нагадає поточний використовується значення.
 11. Запит зміни стилю: «Enter mline style name or [?]:» — зобов’язує пам’ятати імена всіх уже створених стилів. Якщо з цим труднощі, то можна просто ввести «?», І у вікні команд з’явиться список всіх наявних в даний момент стилів (ось коли знадобиться вікно команд розмірів в кілька рядків, інакше ви на екрані нічого просто не побачите, так як таблиця стилів полягає , щонайменше, з 7 рядків).

Звертаємо увагу, що створений таким чином об’єкт креслення під назвою «мультилінії» представляє собою єдиний блок, який в майбутньому може бути розбитий на окремі елементи і використовувати кожен самостійно.

Налаштування інструменту

Налаштування мультиліній проводиться в меню «Format» / «Multiline Style …» ( «Формат» — «Стилі мультиліній»).«Формат» - «Стилі мультиліній»

Тут можна:

 • вибрати один з існуючих стилів для його зміни — спадаючий список «Current»;
 • створити новий — текстове поле «Name»;
 • Це місце потребує опису — текстове поле «Description».

Для роботи зі стилем в цілому також даються 4 кнопки-команди:

 1. Load — завантаження стилю з файлу на диску в форматі * .mln (пропонований за замовчуванням стандартний зберігається в файлі acad.mln, який знаходиться в папці Support, що входить в папку установки програми; спочатку пропонується провести введення файлу також з цієї папки, хоча користувач, само собою, має право розміщувати свої стилі в будь-якому місці жорсткого диска).
 2. Save — збереження нового створеного стилю мультилинии в файлі на диску (формат * .mln).
 3. Add — додавання нового в список використовуваних; звертаємо увагу — стиль з’являється в списку «Current», але на диск не записував, це вже необхідно зробити самостійно.
 4. Rename — перейменування імені стилю, обраного в «Current».

Кожен стиль включає в себе дві групи налаштувань, які доступні через однойменні кнопки:

 • Element Properties — властивості характеристик ліній;
 • Multiline Properties — властивості всього сімейства цілком.

Налаштування ліній включають в себе:

 1. Offset — відстань між; звертаємо увагу на те, що в одиницях виміру креслення яку за замовчуванням — 20, але в налаштуванні ця величина відповідає — 0,5.
 2. Color — колір (спочатку пропонується колір, призначений для шару — ByLayer).
 3. Linetype — тип; вибір проводиться в стандартному вікні вибору типу ліній Автокада, де можна і завантажити необхідний тип з файлу на диску формату * .lin.

Дуже важливо мати на увазі, що вироблені налаштування відносяться до окремої обраної лінії. Нові лінії додаються в «сімейство» по кнопці Add, видаляються — по кнопці Delete.

Налаштування всього об’єкта цілком складаються в наступних установках:

 1. Перемикача Display joints — виводити чи не виводити між лініями, в точках їх завершення (кожного відрізка), з’єднання; за замовчуванням дане з’єднання не виводиться.
 2. Стилю завершення початку і кінця (окремо і незалежно кожного) створеного об’єкта — Caps: Line — точки замикаються; Outer arc — зовнішньої дугою замикаються сама верхня і сама нижня лінії сімейства; Inner arc — дуга замикання йде всередину сімейства; Angle — кут замикання (за замовчуванням пропонується кут в 90 ° — аналог Line).
 3. Перемикача Fill On — заповнювати чи ні кольором простір між лініями; за замовчуванням заповнення (заливки) не відбувається.
 4. Кольори заливки Fill Color — вибір зі стандартної палітри, хоча колір можна ввести і за його коефіцієнту в текстовому полі.

редагування мультиліній

Під редагуванням розуміється зміна стилю перетину вже побудованих раніше мультиліній.

Це може бути виконано 2 способами:

 • через інструмент «Edit Multiline» — він за замовчуванням не виводиться, настройку вже потрібно проводити самостійно;
 • через командний рядок за допомогою команди «mledit».

Редагування полягає у виборі стилю перетину побудованих раніше двох розглянутих об’єктів — мультиліній. Спочатку вибираємо одну в точці, ближньої до перетину, потім другу, після чого відкривається вікно вибору (з 10 — 15 варіантів, в залежності від версії програми) стилю перетину.

Мультилінії — дуже корисний інструмент, необхідно тільки знайти йому застосування в своїй роботі. Аналогічні дії, наприклад, можна зробити інструментом модифікацій — «Зрушення». Але додаткові налаштування мультилинии роблять її у багатьох відношеннях більш привабливим інструментом. Хоча, в кінцевому рахунку, все залежить від характеру побудови, особистих уподобань і досвіду роботи.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector