Як пронумерувати сторінки в Лібре Офіс

В епоху інформаційних технологій, коли комп’ютеризація йде повним ходом, працівника в будь-якій сфері важко уявити без пакета офісних програм (це набір утиліт призначений для виконання широкого спектру завдань). У цій статті мова піде про набирає з кожним роком популярність пакеті — LibreOffice.

Нумерація сторінок

Як в програмному забезпеченні LibreOffice пронумерувати сторінки?

Повільно, але впевнено цей перелік програм став набирати популярність, чому ж так відбувається?

Чому LibreOffice?

Прийнято вважати, що MS Office повністю монополізували випуск програмного забезпечення для офісу. Так воно і було багато років, кожен, хто працює за комп’ютером, чув про MS Word, MS Excel і т. Д. Однак минали роки і з’явився продукт, який може і не перевищує, але точно не поступається звичному нам Офісу.

LibreOffice є пакет з шести програм:

  • текстовий редактор Writer;
  • табличний редактор Calc;
  • засіб створення і демонстрації презентацій Impress;
  • векторний редактор Draw;
  • редактор формул Math;
  • система управління базами даних Base.

Чуйний інтерфейс допоможе розібратися з функціоналом, а велика різноманітність функцій дасть можливість виконати поставлені завдання. Приємним бонусом, особливо для комерційних підприємств і навчальних закладів, стане відкрите і, головне, безкоштовне поширення пакета. Він знаходиться у відкритому доступі, і завантажити його може будь-хто.

Хотілося б поговорити більш детально про функціонал, а конкретніше — про те, як пронумерувати сторінки документа. Інтерфейс у всіх програмах пакета інтуїтивно зрозумілий, але користувачеві, який тільки починає своє знайомство з офісним ПО (програмним забезпеченням), можуть стати в нагоді наші рекомендації.

Перше, що необхідно зробити — це запустити сам додаток і створити новий документ (або відкрити вже наявний). Для додавання номера сторінки встановіть курсор в позицію, з якою ви хотіли б почати нумерацію. Потім перейдіть в меню «Вставка» — «Поля» — «Номер сторінки».

вставка номера

Готово, сторінки документа отримають свій порядковий номер. Хотілося б додати, що для того щоб поставити номер сторінки, наприклад, у верхньому колонтитулі, необхідно попередньо клацнути по ньому два рази і тільки після цього додавати номер.

А також в Лібре Офіс існує така річ, як «Стиль сторінки». Призначена вона для більш детальної настройки зовнішнього вигляду сторінки документа. Для того щоб перейти туди, відкрийте меню «Властивості», потім праворуч «Стилі і форматування» і останнє — «Стилі сторінки».

Ви побачите все створені у вашій системі стилі, як правило, буде використовуватися під називається «Базовий». Клікнувши по ньому правою кнопкою миші і натиснувши на «Змінити», ви побачите вікно з безліччю вкладок і полів, таких як «Формат паперу», «Поля», «Налаштування розмітки».

Налаштування стилю

Буває така ситуація, в якій необхідно почати нумерацію сторінки починаючи не з першого листа. Зробити це дуже просто: переміститеся на сторінку, з якої ви хотіли б почати нумерацію. Потім перейдіть в меню «Вставка», там виберіть «Розрив», і в віконці «Розрив сторінки» при цьому встановивши в випадаючому меню «Стилі» пункт «Базовий».

Використання «Розриву»

Готово, як бачите, нічого складного.

На цій ноті ми завершуємо нашу статтю, сподіваємося вона була інформативною і допомогла вам розібратися з нумерацією сторінок в LibreOffice.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector