Як змінити розширення файлу в Windows

Бувають ситуації, коли потрібно перевести завантажені з інтернету зображення або документи в сприймається електронним пристроєм формат, переформатувати текст в веб-сторінку або виконати інші дії. У таких випадках буде корисно знати, як змінити розширення файлу в Windows 7.

Розширення файлів в Windows

Розширення файлів в Windows

Що це таке

В електронних пристроях записана інформація зберігається в різних форматах, які визначаються по розширенню файлу. Це комбінація з 3-4 символів в кінці імені документа (наприклад, ххх.htm, ххх.docx, xxx.jpg і інші). Таким чином операційна система автоматично оцінює, до якого типу даних відноситься документ і яким додатком його слід відкривати.

Щоб обрана системою програма могла розшифрувати дані, важливо точно виконувати послідовність операцій і правильно ставити формат. Інакше можна втратити інформацію, так її розшифровка стане неможлива.

Як змінити розширення файлу

Формат даних може бути прихований від користувача Віндовс за замовчуванням. Тому до того, як поміняти розширення файлу, спочатку потрібно його відобразити. Для цього в настройках робляться відповідні зміни.

  • Натиснути «Пуск»
  • Перейти в розділ «Панель управління».
  • Для зручності роботи краще встановити режим перегляду «Дрібні значки». Його можна знайти вгорі відкрився меню.
  • Далі перейти до розділу «Параметри папок».

Параметри папок

Параметри папок

  • Відкрити вкладку «Вид».
  • В меню «Додаткові параметри» знайти функцію «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів» і зняти позначку галочкою. Потім натиснути «Застосувати» і ОК.

«Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів»

Зняти галочку в «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів»

  • Знайти потрібний документ і клацнути по ньому правою кнопкою миші. Потім в меню вибрати функцію «Перейменувати». Внести необхідні зміни.

Цю ж операцію можна ще швидше і простіше провести за допомогою файлового менеджера, наприклад, доступного і безкоштовного Total Commander. Для цього необхідно відкрити диск і папку, де зберігається документ, натиснути правою кнопкою миші, вибрати функцію «Перейменувати» і внести зміни.

Як видно, перетворити інформацію не складно навіть для недосвідченого користувача, при обліку, що форматування буде відповідати типу даних.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector