Як заархівувати файл або папку

Використання архівів є зручним способом зберігання та передачі інформації. Давайте поговоримо про те, як заархівувати файл або папку, про типах електронних архівів і про те, як правильно відправляти їх поштою.

Як заархівувати файл

Читайте, як заархівувати файл або папку

Навіщо це потрібно?

Завдяки архівації даних можна запросто зменшити розмір вихідного документа. Припустимо, що він важить 1 МБ. Після стиснення даних його розмір значно зменшиться. Крім того, таким способом дуже зручно групувати медіадокументи і папки для відправки в інтернет, так як всі дані можна відправити як один. Погодьтеся, це зручно.

огляд програм

На сьогодні найбільш популярними сервісами для створення архівів є WinRar і 7ZIP. І якщо 7ZIP призначений суто для створення і обробки архівів, то функціонал WinRar набагато ширше. Наприклад, він може розпізнавати образи дисків і відкривати їх як папку. Ще одна відмінність полягає в поширенні: 7ZIP є безкоштовною програмою, в той час як WinRar (ВінРар) — умовно платною. Тобто навіть якщо ми скачати її безкоштовно з офіційного сайту, то вона буде володіти повним функціоналом, а її єдина незручність буде полягати в діалоговому вікні про покупку програми, яке можна закрити. Давайте розглянемо, як проходить архівація в програмі ВінРар.

Папки програми WinRar

Зберігання даних в архівах дозволяє швидко передавати поштою інформацію

Діалогове вікно «Додати»

І все ж, як заархівувати файл в WinRar? Насправді це просто. Відкрийте програму. Потім натисніть додати. Відкриється нове діалогове віконце, в якому основними параметрами є:

  • ім’я. Наприклад, document.rar, де «document» — це ім’я, а rar — тип (формат). Про їх типах ми поговоримо трохи пізніше;
  • формат. Стандартно можна вибрати з трьох розширень, а саме: rar, rar5 і zip;
  • Режим стиснення. Тобто, грубо кажучи, наскільки зменшиться розмір нашого документа. Слід пам’ятати, що чим більший рівень стиснення, тим довше відбувається обробка.

При бажанні в цьому ж вікні можна і ввести пароль, без якого робота з архівом буде неможлива. Тепер давайте поговоримо про їх видах, а саме дізнаємося, в чому різниця між «зіп» і «Рар». Який вид краще застосовувати для надсилання поштою, а також в якому форматі краще проводити архівацію.

Як користуватися WinRar

Додаток — мега популярний архіватор, який обробляє практично будь-які формати

Rar або zip, що краще використовувати?

В якості основних переваг розширення zip можна виділити швидкість обробки і популярність. Так, якщо ви бажаєте відправити документ поштою, то краще буде застосувати zip. Що стосується швидкості, то вона у zip-архіву, в порівнянні з rar, вище, але не настільки істотно, щоб вибирати цей тип архівації.

Що стосується такого формату, як «Рар», то він забезпечує краще стиснення, в порівнянні з типом «зіп». Крім того, в «раровскіе» архіви можна додати інформацію про відновлення, завдяки чому процес відновлення стане простіше.

Як заархівувати документи?

Давайте дізнаємося, як правильно архівувати документ для надсилання поштою.

  1. Для початку виберіть документи, які потрібно запакувати і перенесіть їх в окрему папку;
  2. Відкрийте ВінРар. У вікні відкрийте папку з документами і виділіть їх (найпростіше використовуючи комбінацію клавіш ctrl + A). Натисніть на кнопку «Додати», виберіть назву архіву, його ступінь стиснення і вид, після чого натисніть кнопку ОК.
  3. Тепер в папці з нашими документами з’явився файл-архів. Заходимо на пошту і відправляємо файл.

Додавання в архів

Додаток організовує стиснення контенту швидко і просто

Підведемо підсумки

Сьогодні ми говорили про те, як заархівувати файл. Сподіваюся, ми переконали вас в тому, що для роботи з файлами краще використовувати програми-архіватори, завдяки яким можна заощадити не тільки час, а й місце на вашому диску. Крім того, дізналися різницю між 7ZIP і WinRar, а також різницю між розширеннями zip і rar. Так, в якості основного плюса формату «зіп» можна виділити його популярність, а у «Рар» це ступінь стиснення. А яку програму-архіватор і який формат використовуєте ви? Пишіть в коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector