Як встановлювати і видаляти пакети в Ubuntu

Всі, хто стикався з Убунту або просто чули про неї, знають, що ОС відрізняється від Windows. Одним з важливих відмінностей системи на Linux від дітища Microsoft є пакети, які користувачі використовують там всюди. Тому новачкам варто знати, як встановлювати і видаляти цей вид ПО в Ubuntu.

Установка або видалення пакетів

Встановлюючи або видаляючи певні пакети можна розширювати функціонал OC Ubuntu.

В Убунту, як і у всіх операционках є різні програми. Ось тільки якщо на Віндовс для їх використання все готово заздалегідь, то тут необхідно мати потрібні пакети для роботи з програмами. Пакетний набір передбачає постійне доповнення системи новими даними. Таким чином ви збираєте свою ОС як з кубиків Lego, встановлюючи нові детальки. Функціонал комп’ютера можна розширювати до нескінченності.

Досвідчені користувачі самі створюють ці невеликі системи, нам же поки достатньо того, що вже є. Благо пакетів для Убунту створено дуже багато. Ось їх відрізняють якості.

 • Відкритість разом з доступністю. Будь-хто може створити свій, а після дати можливість іншим їм користуватися.
 • Змінність. Ці системи даних легко модифікуються.

Як встановити

Ставити пакети можна як звичним способом, користуючись графічним інтерфейсом, так і за допомогою введення команд в термінал.

ПОРАДА. Установка — досить простий і швидкий процес, який не займає багато часу. Найчастіше у користувачів виникають питання, де знайти потрібний софт.

Де шукати?

Відповідь насправді очевидна — всі ваші пакети є в інтернеті. Але частина з них також вже міститься на ПК, їх просто потрібно встановити, ввівши певну команду. На веб-ресурсах, присвячених Linux і Убунту ви можете знайти велику кількість софта і там же безкоштовно скачати його. Якщо вам потрібен конкретні пакетні дані для запуску якоїсь програми, то знайти їх найчастіше можна там, де ви знайшли програму. Одним словом, пошук пакетів для Ubuntu не займе багато часу, якщо ви знаєте, що ви шукайте.

установка

Встановлювати завантажені «паки» можна за допомогою спеціальної утиліти. З нею дуже легко буде розібратися навіть новачкові. Називається вона «Центр додатків».

Установка через «Центр додатків»

 1. У файловому менеджері натискаємо по файлу з «паком».
 2. Відкривається «Центр додатків». Там можна переглянути всю інформацію по софту і за допомогою кнопки «Встановити» або Install поставити його на комп’ютер.

Є й інший метод установки, який теж використовує графічний інтерфейс. Це утиліта gdebi. Однак перед початком використання її саму необхідно встановити.

Програма установки gdebi

Робиться це за допомогою команди:

$ Sudo apt-get install gdebi

 1. Вводимо команду в терміналі.
 2. Правою кнопкою миші клацаємо по файлу.
 3. Вибираємо: встановити через gdebi. Установка через gdebi
 4. Встановлюємо потрібний софт.

Як видалити

Видалити якісь пакети теж, швидше за все, рано чи пізно доведеться. Робиться це для того, щоб уникнути конфліктів між двома або кількома «паками», які виконують схожі функції. Але для початку необхідно подивитися список всього завантаженого софта. Побачити список встановлених пакетів в Ubuntu можна в «Центрі додатків». Там же і виконати видалення.

 1. Знаходимо на панелі іконок «Центр додатків».
 2. Відкриваємо вкладку «Встановлено». Тут можна побачити весь поставлений в системі софт.
 3. Тепер натискаємо по непотрібному пакету лівою кнопкою миші і вибираємо «Видалити». видалення пакета
 4. Для завершення вводимо пароль.

Ця утиліта, на жаль, не видаляє повністю. Після нього все одно залишаються різні конфігураційні файли і пакети, які йдуть із програмою. Тому для повного видалення можна використовувати команду в терміналі.

Виглядає вона так:

$ Sudo apt remove name

Name — ім’я пакета. Вона видаляє все без залишку.

Як бачите, видаляти і ставити пакети в Убунту досить легко. Причому робити це можна користуючись як графічним, так і текстовим інтерфейсом. Хоча, звичайно, майбутнє за першим.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector