Що за папка Inetpub і як її видалити в Windows

Будь-яка операційна система, а особливо Windows 10, містить величезну кількість різних папок, які розкидані по всьому комп’ютеру. Деякі, як, наприклад, «system32» добре відомі багатьом користувачам, так як постійно використовуються ними в роботі, а деякі просто невідомі, і до пори до часу залишаються загадкою для багатьох. У цій статті, як вже зрозуміло з її назви, мова піде про одну з таких «темних конячок» під назвою «Inetpub», яка досить часто викликає певні питання, в тому числі що стосуються її нешкідливого видалення.

Що за папка Inetpub і як її видалити в Windows

Процес видалення папки Inetpub в Windows.

Призначення і видалення

Отже, «Inetpub» — це каталог / папка, яка має безпосереднє відношення до стандартної службі «Microsoft Internet Information Services (IIS)», що є пропрієтарним мережевим програмним забезпеченням і HTTP-сервером. Якщо говорити простіше, то «Inetpub» містить «дерево папок», які необхідні для штатної роботи серверів від Microsoft, наприклад, «http» або «ftp». Виходячи з цього, можна зробити логічний висновок, що розглянута папка проявляється тільки після активації роботи вищезгаданої служби, а це ініціюється в більшості випадків саме з санкцій самого користувача. Отже, якщо даний функціонал використовувати не планується, то і каталог «Inetpub» без потреби.

видалення

Незважаючи на точкове застосування, навіть відсутність бажання її використання не дозволяє провести моментальне видалення, так як банальні спроби відправити каталог в «Кошик» приведуть лише до виникнення помилки «Неможливо отримати доступ до папки, вам необхідний дозвіл на виконання цієї операції. Запитайте дозвіл від Система на зміну цієї папки ». Саме тому потрібно здійснити кілька додаткових маніпуляцій і деактивувати роботу самої служби «Microsoft Internet Information Services (IIS)», після чого і сама видалення стане доступним. А робиться це в такий спосіб:

  • Натисніть «Пуск» і відкрийте алфавітний список і відсортуйте його по букві «С»;
  • У знайдених результатах виберіть папку «Службові-Windows» — «Панель управління»;
  • Далі серед всіх категорій виберіть «Програми та засоби» і зверніть увагу на підрозділ «Включення і відключення компонентів Windows»; Включення і відключення компонентів Windows
  • У вікні «Компоненти Windows» знайдіть рядок «Служби IIS» і розгорніть її;
  • Зніміть з неї всі активні галочки і натисніть на кнопку «ОК»; служби IIS
  • Для збереження змін перезавантажте комп’ютер;
  • Залишиться тільки повторити видалення папки «Inetpub», якщо вона не зникла автоматично.

можливі труднощі

Необхідно розуміти, що так чи інакше, але зазначена вище служба певним чином пов’язана з іншими, а ці обставини можуть привести до того, що після видалення розглянутого каталогу у користувачів можуть простежуватися труднощі з коректністю мережевого підключення. Наприклад, «Блокується доступ до деяких мережевих ресурсів». Проблематика подібної ситуації прямо не пов’язане зі службою «IIS», але може бути наслідком роботи програмного забезпечення, які використання для свого функціонування жодною з радіостанцій. Перше, що необхідно подивитися, — це коректність адрес, прописаних в «hosts», так як деякий ВО «занадилися» вносити в нього свої правки.

Знаходиться він в «C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc» і за замовчуванням його вміст закінчується на рядку «127.0.0.1 Localhost».

Відповідно, якщо після даних значень є якісь інші адреси, то і доступ до них буде заблокований.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector