Що робити, якщо процес Runtime Broker вантажить систему

Якщо ви помітили, що система пригальмовує, перейшли в «Диспетчер завдань» і виявили там незнайомий процес Runtime Broker, який поглинає ресурси, не поспішайте хвилюватися — це не показник якихось жахливих незворотних змін в ОС, і він рідко буває заражений. З подібною ситуацією цілком можна впоратися, і зараз ми розповімо, яким чином.

Що робити, якщо процес Runtime Broker вантажить систему

Усунення зайвої завантаження системи процесом Runtime Broker.

За що відповідає цей процес

Runtime Broker насамперед підтримує працездатність програм, поміщених в «Майкрософт Стор» і відправляє повідомлення від них користувачу — тобто, на перший погляд здається, що це не особливо важливий процес, якщо ви не користуєтеся магазином додатків. Але функції Runtime Broker насправді трохи ширше: він забезпечує нормальну роботу голосового помічника Cortana, «Пошуку» і «Брандмауера Windows», а також досить неприємною для користувача опції стеження і передачі інформації «Майкрософт», яка скромно називається «збором відомостей для поліпшення сервісу ». Тепер ви знаєте, що це за процес, і можна переходити до роз’яснення, чому раптом він дає таку непомірну навантаження на систему, що відображається в «Диспетчері завдань».

Чому він використовує багато ресурсів оперативної пам’яті

Зазвичай служба runtime broker.exe починає роботу відразу ж, як тільки ви включили ПК, і не завдає клопоту, але іноді починає вантажити процесор або споживати багато оперативної пам’яті. Це відбувається з двох причин:

 • неправильний розподіл ресурсів між службами через системної помилки;
 • віруси.

Причому, якщо навантаження йде саме на ОЗУ, то це змушує підозрювати збій в ОС, а якщо на ЦП, то це цілком можуть бути шкідливі програми.

Процес Runtime Broker

Що робити, якщо Runtime Broker завантажує пам’ять або процесор

Насамперед варто спробувати найпростіше рішення:

 1. Відкрити «Диспетчер завдань».
 2. Знайти процес в списку, виділити його.
 3. Відключити виконання завдання кнопкою внизу.
 4. Перезапустити ОС.

Якщо збій випадковий і не дуже серйозний, система перерозподілить пам’ять заново, і, цілком можливо, на цей раз все буде працювати коректно. Якщо ви все-таки скористалися Microsoft Store і завантажили щось звідти, а потім помітили наростання навантаження на процесор, спробуйте позбутися від програми:

 1. Натисніть «Пуск» і в плитці знайдіть значок проблемного ПО.
 2. Клацніть по ньому правою кнопкою і виберіть «Видалити».

Можна позбавити службу від необхідності поглинати багато ресурсів, якщо обмежити коло її обов’язків, наприклад, відключити отримання сповіщень від підвідомчих програм:

 1. Натисніть «Пуск» і значок зубчастого коліщатка.
 2. Виберіть заголовок «Система» і підзаголовок «Повідомлення».
 3. Посуньте перший повзунок в положення «Вимкнути.», Підтвердивши тим самим, що ви не бажаєте отримувати ніяких повідомлень від ПЗ.

підзаголовок Повідомлення

Для цієї ж мети можна вдатися до відключення автозапуску програм з «Майкрософт Стор»:

 1. Знову клацніть по значку зубчастого коліщатка і перегорніть список опцій вниз.
 2. Виберіть «Конфеденційність» і «Фонові додатки».
 3. Вимкніть всі, які представляються вам марними, або кожне окремо, перевіряючи, як це відбилося на споживанні пам’яті.

Відвідайте також «Центр оновлень» (можна знайти його через рядок пошуку) і спробуйте відключити їх для додатків з «Майкрософт Стор»:

 1. Відкрийте «Додаткові настройки».
 2. Виберіть розділ «Оптимізація доставки».
 3. Скасуйте завантаження з інших ПК.

Можна також зробити повне відключення Runtime Broker в Windows 10:

 1. Натисніть Win + R, в з’явилася рядок впишіть: «regedit» і клікніть ОК.
 2. Перед вами відкриється реєстр, потрібно відшукати в ньому папку: HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Services / TimeBroker Svc
 3. Всередині неї буде кілька файлів, вам знадобиться Start. Клацніть по ньому двічі і впишіть в нижній рядок цифру 3.

Виправлення реєстру

Після того, як ви відключили службу подібним чином, вона більше не буде запускатися разом з системою і працювати. Також можна створити завантажувальний флешку з File Manager, запустити систему з її допомогою, знайти RuntimeBroker.exe (С / Windows / System32) і змінити його назву на runtimebroker.bak. В цьому випадку служба буде вести себе абсолютно пасивно, немов її видалили. Зверніть увагу, що робота з системними файлами і реєстром вимагає деяких знань, випадкова помилка може викликати серйозні пошкодження ОС. Попередньо краще зробити копію важливої ​​інформації. Для цього:

 1. Відкрийте «Редактор реєстру» способом, описаним вище.
 2. Натисніть на значок комп’ютера правою кнопкою миші і виберіть опцію «Експорт».
 3. Для зберігання найкраще підійде флешка або «Диск D».
 4. Зачекайте, поки всі елементи скопійовано, а тільки потім приступайте до всіх операцій, пов’язаних з втручанням в реєстр.

Експортувати записи реєстру

Як визначити, чи є процес runtimebroker.exe вірусом

Деякі віруси підміняють системні файли собою, провокуючи різні збої і неполадки. Їхньою жертвою може стати і Runtime Broker. Щоб перевірити, чи так це, можна спробувати наступне:

 1. Знайти службу в папці System32 (шлях до неї описаний вище).
 2. Клікнути по ній правою кнопкою миші і вибрати «Перевірити за допомогою …» — далі йде ім’я антивіруса, встановленого на вашому ПК.

Якщо у вас немає антивіруса або ви не в повній мірі йому довіряєте, можна вчинити так:

 1. Знову знайдіть Runtime Broker в папці System32 м клікніть по ньому правою кнопкою мишки.
 2. Виберіть опцію «Властивості» — «Цифрові підписи» і подивіться, чи належить елемент «Майкрософту». Будь-яке інше назву, прочерк або позначка «невідома підпис» говорить про впровадження сторонньої програми.

Про те ж саме свідчить самовільне переміщення служби з відведеної йому системної папки в яку-небудь іншу. В цьому випадку краще скачати хороший антивірус (якщо у вас його немає) і запустити глибоку перевірку всієї системи, відправляючи виявлені віруси в карантин або видаляючи їх зовсім. Для такої мети не підійдуть різні оптимізатори «3 в 1» і т.п. — потрібна по-справжньому ефективна програма. Потім доречно почистити реєстр додатком типу CCleaner, щоб прибрати наслідки змін, внесених підозрілим ПО.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector