Як встановити Linux на флешку

ОС на флешці: чи варта гра свічок?

Дорогі друзі, сьогодні ми з вами дізнаємося, як відбувається установка Лінукс на флешку як повноцінну ОС. Мати переносну операційну систему дуже зручно для деяких користувачів: ви просто ставите пристрій на комп’ютер або ноутбук і отримуєте всі свої файли з програмами. Тобто робота стає набагато комфортніше в деяких випадках. А також вам більше не доведеться ставити на один комп’ютер кілька операційних систем: одна може бути на ПК, а інша встановлюється на флешку.

Linux і флешка

Дізнайтеся, як встановити Linux на флешку правильно і самому

Природно, без мінусів тут не обійшлося. І це не дивно: якби все було так просто, то такою можливістю скористалися б практично всі. Але які проблеми можуть чекати користувача при здійсненні цієї операції? Давайте розберемо це питання.

Встановлена ​​ОС на накопичувачі може просто його знищити. Як це відбувається? Справа в тому, що будь-яка флешка має обмеження по числі перезаписів даних на ній. Це обмеження, звичайно ж, не стосується читання інформації. Для записів ж воно досягає числа десятка мільйонів разів. Ви можете подумати: а ці мільйони разів потрібно витратити! Чи не все так просто: при стандартному використанні пристрою ви, природно, мільйон раз не записуєте, видаляєте файли. Саме тому в такому режимі флешка служить досить тривалий час.

Але операційна система не одне і те ж, що і звичайні файли: файлова система, ядро ​​і інші її компоненти зберігають, видаляють тимчасові документи постійно. Тобто відбувається безперервна робота з файлами: число перезаписів за один сеанс середньої роботи в системі може перевалити за десятки тисяч разів. Це і ускладнює роботу ОС на звичайному накопичувачі. Отже, термін її служби для користувача різко скорочується.

Так чи варта гра свічок? Відповісти на це питання ви повинні самі: можливо, ви не так часто будете користуватися цією флешкою ​​і вона пропрацює вам в такому режимі тривалий час. Може, і навпаки: через тиждень вона просто не буде відкриватися, а ви втратите всі свої дані. Ретельно обміркуйте своє рішення і тільки потім переходите до дій, які виробляються на ваш страх і ризик.

Як встановити Linux на флешку

Отже, установка Linux на флешку як повноцінну ОС. Якщо ви все-таки зважилися зробити це, то варто відразу сказати, що ваше пристрій повинен мати великий запас пам’яті: накопичувачі об’ємом вісім гігабайт явно не підійдуть. Зверніть увагу ще на той факт, що ця пам’ять буде і для системи, і для файлів з програмами. Рекомендується подивитися в сторону накопичувачів об’ємом 32 гігабайт і більше.

Коли питання з флешкою ​​буде вирішене, перейдемо до пункту про пристрій, що допоможе нам зробити задумане. Таким буде комп’ютер з встановленою операційною системою Linux. Працюючи на Windows, ви не зможете це зробити. Ще один дуже важливий момент: до комп’ютера потрібно підключити додаткову чисту флешку. Інакше на етапі розмітки диска ви не зможете нічого зробити. Виходить, що ви підключаєте один накопичувач для ОС і одну чисту флешку.

Отже, весь подальший процес ми будемо розглядати на прикладі ОС Ubuntu, побудованої на ядрі Лінукс. Якщо ви готові, то приступимо:

 1. Спочатку все робиться за стандартом: вибирається мова, параметри ПО і оновлень. Але відмінності йдуть вже після етапу з розмітками дисків: виберіть ручної тип.

  Скріншот установки Убунту

  Виберіть пристрій, на яке ви збираєтеся встановити Ubuntu

 2. Якщо ви все зробили правильно і поставили додаткову флешку, про яку говорилося раніше, то крім основного диска / dev / sda ви побачите / dev / sdb. Саме він і буде пристроєм для установки системного завантажувача.
 3. У діалоговому вікні буде представлений розмір накопичувача, мітка диска і розділи. Останній, швидше за все, буде в одиничному екземплярі. Його ми видаляємо, щоб з’явилося місце.
 4. З цього вільного місця ми тепер робимо два розділи: для особистих файлів і для системи.
 5. Отже, перший ми створюємо з файлової системою FAT32, щоб дані на ньому могли визначитися ОС Windows. Точкою монтування тут буде / home. Не забудьте вказати розмір розділу. Наприклад, він може займати п’ять гігабайт на 16-гігабайтної флешці. Тиснемо ОК.

  Скріншот завантаження Ubuntu

  Можна розділити USB-диск на 2 розділу для того, щоб його можна було використовувати за прямим призначенням

 6. Для другого розділу ми займаємо не менше восьми гігабайт, ставимо файлову систему Btrfs, точкою монтування буде просто /. Кількома ОК.
 7. Тепер у вікні установки ми вибираємо девайс для завантажувача: це накопичувач, на який ставиться операційка, створений на шостому кроці.

  Скріншот завантаження системи

  Головне — не забудьте вказати установника що GRUB треба встановити на флеш-накопичувач

 8. Нарешті, можна натиснути кнопку «Встановити зараз». Дочекайтеся завершення операції, після чого можете користуватися флешкою.
 9. Підготовка до встановлення

  Перед установкою бажано налаштувати інтернет для скачування оновлень

  Скріншот отмонтировать розділи

  Установка Ubuntu на флешку нічим не відрізняється від установки на жорсткий диск

висновок

Друзі, тепер ви знаєте, як встановлювати Лінукс, як операційну систему, на флешку. Давайте підіб’ємо деякі підсумки:

 • Використовуйте накопичувач об’ємом не менше 16 або 32 гігабайт для коректної роботи.
 • При установці підключіть ще одну флешку до комп’ютера.
 • Правильно розподіліть місце на диску під систему і особисті файли.
 • Оптимізуйте роботу даних за допомогою спеціальних кодів, які можна знайти в інтернеті.

Сподіваємося, що у вас все вийшло і не залишилося ніяких питань. Розкажіть в коментарях про свої успіхи, а також поділіться своєю думкою!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector