Як вмикати та вимикати вертикальну синхронізацію

Комп’ютерні ігри нового покоління змушують гравців пізнавати всі тонкощі їх створення та функціонування. Більшість попередніх налаштувань відбуваються драйвером і операційною системою автоматично. Незважаючи на це для більшої продуктивності нам потрібно налаштовувати деякі параметри гри вручну. І для цього необхідно розібратися, як вмикати та вимикати в системі комп’ютера вертикальну синхронізацію.

Що таке вертикальна синхронізація?

Якщо перефразувати визначення вертикальної синхронізації з Вікіпедії, все одно мало хто зрозуміє суть цієї настройки. Для кращого розуміння наведемо приклади того, що вона дає при активації. Практично у всіх інтерфейсах вертикальна синхронізація має назву VSync або VSync. На тему корисності включення синхронізації досі ведуться суперечки на ігрових форумах.

прихильникиСтверджують, що ця функція виключно корисна для продуктивності ігр та якісного відображення кадру
противникиДоводять, що при її активації практично нічого не відбувається. Все частіше зустрічаються статті в ігровому світі, де під певні ігри фахівці рекомендують відключати V-Sync. Так ви позбавитеся від фризів і лагів в грі.

Всі сучасні бюджетні монітори справляються з оновленням кадру (його зміні) з частотою в 60 герц. Що значить 60 разів за 1 секунду. Якщо перевести це значення в мілісекунди, вийде — 16 мс кожне оновлення. Коли вертикальна синхронізація активована, частота зміни кадру безпосередньо залежить від зміни кадрів монітором. Обробка кадру може відбуватися швидше. Наприклад, за 13 або 14 мілісекунд. У цьому випадку ніяких затримок або «лагів» в грі не відбудеться.

Графік роботи вертикальної синхронізації

Графік включеною і вимкненою вертикальної синхронізації

Але якщо відеокарта не справляється з обробкою кадру в грі і цей процес займе більше, ніж 16 мілісекунд, то їй доведеться чекати наступного циклу оновлення кадру. В такому випадку на екрані будуть відбуватися невеликі затримки, фризи і т. П. Також можна сказати, що при включенні вертикальної синхронізації, час рендеринга буде завжди змінним. Ще коли активна послуга на слабких конфігураціях ПК можуть виникати так звані Input-лаги. Коли час відгуку об’єкта в грі або персонажа відстає від часу натискання на клавішу.

Всі вищеописані наслідки включеної V-Sync є головними причинами того, що професійні кіберспортсмени грають без цієї функції. Виникає питання: тоді для чого вона взагалі існує? Вона необхідна для згладжування зображення або кадру гри. Напевно ви помічали раніше, як кадр буквально розсипався у вас на очах.

розрив кадру

Розрив кадру в грі

Або він ділився на частини. Якщо ви часто з таким стикаєтеся, то після включення V-Sync розриви пропадуть, а зміна кадрів буде значно згладжена.

Це цікаво: як запустити Apex Legends на слабкому ПК (оптимізація).

Як вмикати та вимикати згладжування кадрів в nVidia

Для включення або виключення вертикальну синхронізацію, необхідно попрацювати над параметрами самої відеокарти. У графічних адаптерів від nVidia цей параметр можна налаштувати за допомогою програмного забезпечення або драйвера. Який іменується як «Панель управління nVidia».

Отже:

 1. Виберіть внизу екрану стрілочку, щоб відкрити список програм, що працюють у фоновому режимі;
 2. Виберіть рядок під назвою «Панель управління NVIDIA»;

  Панель управління nVidia

  Виберіть «Панель управління nVidia»

 3. Потім переходимо зліва в панелі навігації в блок «Параметри 3D» і вибираємо «Управління …»;

  Управління параметрами 3D

  Виберіть пункт «Управління параметрами 3D»

 4. Потім справа потрібно вибрати параметр «Вертикальний синхроимпульс»;

  Вертикальний синхроімпульс

  Виберіть параметр «Вертикальний синхроимпульс»

 5. Встановіть в ньому значення «On» і внизу натисніть кнопку «Застосувати».

  Значення для вертикальної синхронізації

  Встановіть значення для вертикальної синхронізації

У цьому блоці також є і інші значення. Ви можете вибрати «Адаптивний», щоб вертикальна синхронізація активізувалася тільки при необхідності. Після цих налаштувань можна запускати гру. Картинка стане більш згладжена і не буде ділитися кадр. Якщо необхідно відключити вертикальну синхронізацію, ви можете знову повернутися в ці настройки і змінити значення на «Вимкнути».

Читайте також: не вдалося встановити програмне забезпечення NVIDIA — що робити?

Активувати вертикальну синхронізацію в відкритих Radeon

Для володарів відеоадаптерів від компанії AMD Radeon також є функція, яка дозволить налаштовувати частоту кадрів. При цьому вона прибирає розриви кадрів в грі, і робить також картинку більш згладженої.

Програму для настройки відео AMD можна знайти в програмах, що працюють у фоновому режимі:

 1. Натисніть в нижній панелі завдань Windows невелику стрілку, щоб відкрити список програм;

  Виберіть маленьку стрілочку

  Виберіть маленьку стрілочку внизу екрана

 2. Виберіть іконку драйвера відеоадаптера;

  Виберіть іконку відеоадаптера AMD

  Виберіть іконку виробника відеоадаптера AMD

 3. Потім натисніть на розділ «Ігри»;

  розділ

  Виберіть розділ «Ігри»

 4. Далі виберіть «Глобальні налаштування»;

  Глобальні налаштування

  Натисніть кнопку «Глобальні налаштування»

 5. У наступному вікні нам потрібно вибрати опцію «Управління частотою кадрів»;

  Управління частотою кадру

  Увімкніть режим «Управління частотою кадру»

 6. Якщо вона буде виключена, натисніть на кнопку, щоб включити і виставте відповідне значення частоти кадрів з вашим монітором;

  Налаштуйте необхідну частоту кадрів

  Налаштуйте необхідну частоту кадрів в секунду

 7. Рухайте повзунок, щоб змінити кількість кадрів;
 8. Рекомендується також угорі вибрати вкладку «Глобальна технологія OneDrive» і, опустивши сторінку вниз, активувати параметр «Chill».

  пункт

  Активуйте пункт «Chill»

Вікно з налаштуваннями можна закривати і запускати гру, щоб перевірити функцію V-Sync. Якщо необхідно відключити її, знову відкрийте настройки адаптера AMD і вимкніть функції, які були активовані раніше. У більшості комп’ютерних ігор вертикальну синхронізацію можна відключити або включити через розділ з настройками. Використовуйте також його.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector