Як включити або відключити DEP в Windows

Як відомо, питання комп’ютерної безпеки стоїть гостро вже досить давно. Розробники щорічно створюють все більш нові засоби забезпечення безпеки, які, на жаль, досить погано співвідносяться з роботою рядового користувача за ноутбуком. Мова йде про постійні помилки і системних конфліктах, що виникають в тих чи інших утиліти якраз через деяких засобів захисту системи. Одним з таких є DEP. У цій статті докладно розберемо, як включити або вимкнути DEP в Віндовс. Давайте приступимо. Поїхали!

Використання DEP в Windows

При необхідності можна відключити Data Execution Prevention (DEP).

Назва DEP означає Data Execution Prevention, переводячи дослівно виходить — запобігання виконання даних. Суть цієї функції полягає в перешкоджанні виконання коду, який виконується в неісполняемих областях пам’яті. Таким чином, DEP запобігає атаку вірусного ПЗ по одному з напрямків. Але нерідко ця корисна функція тільки заважає користувачам, провокуючи різні помилки під час роботи певних програм або ігор.

Є кілька способів виключення DEP. Перший (підійде для Windows 7 і 8.1) — вимикає цю функцію для всіх служб і утиліт Віндовс. Спершу зайдіть в режим командного рядка з правами адміністратора, а потім пропишіть наступну команду і натисніть клавішу Enter, щоб почати виконання:

bcdedit.exe / set {current} nx AlwaysOff

Тепер перезавантажте ноутбук, щоб нові налаштування почали діяти. Якщо вам раптом знадобиться включити функцію запобігання виконання даних, то виконайте ту ж команду, тільки замініть «Off» на «On».

Якщо ж ви не хочете вимкнути DEP повністю, ставлячи систему під загрозу (що розумно), деактивуйте цю функцію для конкретної утиліти або декількох утиліт, з якими виникають проблеми. Є два підходи до вирішення цієї проблеми. Перший — шляхом зміни додаткових параметрів системи, другий — через реєстр Віндовс.

Якщо вам більше подобається перший варіант, відкрийте Панель управління комп’ютера і виберіть з меню розділ «Система» або просто клікніть правою кнопкою миші по ярлику «Мій комп’ютер» і клацніть по пункту «Властивості». Вибір меню «Система»

Клацніть по пункту «Додаткові параметри системи», після чого перейдіть до вкладки «Додатково». Відкриття додаткових параметрів системи

Далі скористайтеся кнопкою «Параметри» з розділу «Швидкодія». Тепер перейдіть до вкладки «Запобігання виконання даних» і відзначте потрібний пункт в залежності від того хочете ви активувати або деактивувати DEP. Після того як внесли зміни в налаштування ОС, перезавантажте ноутбук.

Налаштування DEP

Рівно те ж саме можна зробити шляхом редагування реєстру Віндовс (для досвідчених користувачів). Спершу скористайтеся гарячими клавішами Win + R, щоб перейти до вікна «Виконати» і пропишіть (без лапок) «regedit». Потрапивши до реєстру Віндовс, відкрийте розділ «HKEY_LOCAL_MACHINE», а потім «SOFTWARE». Далі перейдіть до папки «Windows NT». Там знаходиться розділ «CurrentVersion», а вже в ньому — «AppCompatFlags». Ви майже у мети. Перебуваючи в «AppCompatFlags», пошукайте папку «Layers», а якщо її немає — створіть її. Тепер потрібно створити так звані строкові параметри для тих утиліт, яким ви хочете вимкнути DEP. Назвою кожного строкового параметра повинен бути повний шлях до exe-файлу конкретної утиліти або гри. Встановіть значення «DisableNXShowUI».

Коригування системного реєстру

Готово. Після внесення змін в роботу системи слід перезавантажити комп’ютер.

Незважаючи на те що, як правило, деактивація DEP не приводить ні до яких серйозних наслідків, слід пам’ятати, що це важливий компонент системи безпеки комп’ютера, який був придуманий не просто так, тому майте на увазі, що відмова від застосування цієї функції залишається на ваше розсуд і відповідати за можливі наслідки також будете тільки ви.

Тепер ви знаєте, як відбувається включення або відключення функції DEP в Windows. Як ви самі можете переконатися, тут немає нічого важкого. Подібна проблема вирішується буквально за 5-10 хвилин. Пишіть в коментарях чи допомогла вам ця стаття, діліться з іншими користувачами своєю думкою і досвідом, а також задавайте питання по темі, якщо вас щось цікавить.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector