Як відформатувати флешку в Linux

Переважна більшість користувачів використовують операційну систему Windows на своїх комп’ютерах. Однак не варто забувати про інші ОС, які можуть стати чудовою альтернативою Віндовс. Однією з таких операційних систем є, звичайно ж, Linux. Безкоштовна ОС, що має безліч можливостей і переваг. Зрозуміло, багато в чому вона відрізняється від звичної всім Windows і багатьох моментах доведеться вчитися заново. Форматування USB-накопичувачів — це якраз те, що невідомо недосвідченим користувачам Лінукс. У цій статті детально розглянемо, як відформатувати флешку в Linux. Давайте розбиратися. Поїхали!

Зробити це можна кількома способами. Всі вони в рівній мірі вирішують поставлену задачу, так що вам залишається тільки вибрати найбільш підходящий для вас.

Відформатувати флешку в Linux

Як провести форматування USB-накопичувача в ОС Linux — в нашій новій статті

Перший варіант — відформатувати USB-накопичувач вручну. Для цього потрібно перейти в режим командного рядка і прописати команду:

# Dmesg | tail

Це допоможе дізнатися назву флешки. Воно буде вказано в квадратних дужках. Далі, якщо ви хочете відформатувати у файловій системі FAT32, введіть команду:

$ Sudo mkfs.vfat / dev / названіе_носітеля

Linux - форматування флешки через термінал

Не забудьте вказати ім’я носія

Або для форматування в файлової системі NTFS:

$ Sudo mkfs.ntfs / dev / названіе_носітеля

Другий варіант. Якщо у вас встановлена ​​Ubuntu, можна скористатися вбудованою утилітою, яка називається Palimpsest. Користуватися їй гранично просто. Спочатку запустіть Palimpsest, потім виберіть флешку, вкажіть необхідну файлову систему, введіть назву та клацніть на кнопці «Форматувати». Дуже просто і швидко. Якщо раптом на вашому комп’ютері ця утиліта відсутня, пропишіть команду для її установки:

sudo apt-get install palimpsest

Третій спосіб ще простіше попереднього. Для цього вам знадобиться утиліта Gparted. Все що потрібно — відкрити програму, вибрати флешку, потім клацнути по ній правою кнопкою миші і вказати бажану файлову систему в пункті «Форматувати в». Якщо Gparted також відсутній на вашому ПК, виконайте команду, щоб встановити її:

sudo apt-get install gparted

Як бачите, подібне завдання вирішується дуже просто і швидко. З цим легко впорається навіть недосвідчений користувач.

Тепер ви знаєте, як здійснюється форматування флешки в Linux. Пишіть в коментарях, чи вдалося вам вирішити поставлене завдання, діліться власним досвідом з іншими користувачами і питайте все, що вас цікавить по темі цієї статті.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector