Як видалити Автокад повністю з комп’ютера

Компонування будь-якої програми на комп’ютері нехитра і однакова для всіх, будь це простенький «Компас» або такий «монстр» як AutoCAD.

Проте, все-таки діємо системно і по порядку — спочатку застосовуємо стандартні прийоми видалення:

 1. За допомогою «рідний» Автокада програми видалення. Для цього заходимо в Головне меню «Пуск» / «Програми». Знаходимо папку установки Автокада і в ній програму видалення — вона може так і називатиметься «Видалення» або по-англійськи «Uninstall».
 2. Запускаємо видалення, погоджуємося з питанням про безповоротну втрату всього, і через 20 — 30 секунд папки Autocad в Program Files наче й не було. До речі, і остання дія теж не заважає перевірити — навіть ця папка, нехай і порожня, на ПК може залишитися, тоді тут же її можна видалити засобами звичайного Провідника.

Вирішити питання, як видалити Автокад 2013 (хоча, повторюємо, версія не має значення), можна і засобами самої Windows. В цьому випадку заходимо в Головному меню в «Панель управління», а там вибираємо «Установка і видалення програм». У пропонованому списку знаходимо «Autocad 2013» і натискаємо на кнопку «Видалити».

Власне, коли запитують, як правильно видалити програму, то так і треба діяти — будь-яким з наведених двох способів (просто Автокад може і не мати «рідний» програми видалення, тоді вже використовуємо засоби Windows).

Просто таке видалення зовсім не відповідає на інше питання — як видалити Автокад повністю з комп’ютера. Для цього потрібні вже більш тонкі прийоми.

Дії слідом за стандартними, більш тонкі

Перед тим як приступити до подальших дій, ПК не заважає перезавантажити.

А далі, проводимо в Провіднику пошук всього, що залишилося від Автокада — задайте в пошуку просто «autocad». Швидше за все, ви отримаєте безліч ресурсів, де програма зберігала свою допоміжну інформацію — все знайдені папки ви також можете сміливо видаляти.

Пошук записів Автокада

Звертаємо тільки увагу на кілька взаємопов’язаних нюансів:

 1. Якщо у вас великий гвинт, ну, гіг десь на 700, а навіщо ви взагалі беретеся видаляти вручну залишився «сміття» від віддаленої програми, адже в цьому немає ніякої необхідності, зате завжди є ймовірність видалення чогось «не того». Загалом, в такій відстані немає ніяких законів. Тільки пильність і «відчуття небезпеки» — ось що дозволить вам уникнути помилок при «ручний» очищенні диска від АвтоКАДа.
  Що маємо на увазі — так взаємозв’язку між програмами. Часто програми одного і того ж розробника використовують одні і ті ж модулі, наприклад, 3D Max може використовувати модулі AutoCAD і навпаки. Якщо у вас більше нічого немає від розробника Автокада — фірми AutoDesk, то сміливо можете видаляти всі сліди програми на комп’ютері, інакше ж будьте готові, що той же 3D Max після такого «повного» видалення Автокада теж перестане працювати.
 2. Серед всіх знайдених папок будуть папки зберігання ваших розробок, папки зберігання зовнішніх блоків ваших креслень. Будьте уважні. Вже, напевно, ці файли не варто видаляти. Іншими словами, уважність — ось що має стати законом будь-якого «ресторатора ручного видалення» інформації з вінчестера.

Чому так наполегливо пропонуємо бути уважним при цих операціях з диском? Та тому, що далі настане черга ще більш відповідальних дій — робота з реєстром.

Автокад реєструє «себе» (залишає свої сліди, чи що) в безлічі точок входу до реєстру. Таким чином, під повним видаленням розуміється і видалення всіх цих точок. Але реєстр — занадто відповідальна справа, щоб «шурувати» в ньому, видаляючи все направо і наліво. І знову говоримо про уважності.

А робота, власне, проста:

 1. Запускаємо редактор реєстру — regedit.exe. Він входить в пакет стандартних програм Windows і знаходиться в папці C: \ Windows. Програма відповідальна, тому вона особливо розробниками не афішується, хоча запуск її не обмежений.

  Запуск редактор реєстру regedit.exe

  Запуск редактор реєстру regedit.exe

 2. Після запуску переходимо в верхню папку з вертикального списку зліва і вибираємо в меню команду «Пошук». Перехід в верхню папку необхідний, щоб перевірити весь вміст реєстру. Якщо ви перебуваєте десь в його середині, то перевірка проводиться до кінця структури, але з самого початку не триває — це вам не Word, який запитує, чи продовжити пошук з початку документа.
 3. У рядку пошуку набираємо «autocad» і готуємося до довгої роботи — не видалені точок входу програми до реєстру буде безліч, все і видаляємо. Звертаємо увагу — вас мало цікавитимуть знайдені значення параметрів, видалення піддаються самі параметри і папки з вказаною рядком пошуку.

  Пошук записів Автокада в системному реєстрі

  Пошук записів Автокада в системному реєстрі

 4. Після того як весь реєстр переглянутий, потрібно вийти з редактора і перезавантажити комп’ютер, і, дай Бог, щоб це баловство з реєстром для вас пройшло без втрат. Повторюємо — в переважній більшості випадків при сучасних обсягах вінчестерів, немає необхідності піклуватися про зайві файлах на комп’ютері і «підправляти» деяку некоректність стандартних способів видалення програм. Якщо все ж це необхідно, то робити це треба дуже акуратно з розумінням всіх проведених операцій.

Є тільки одна причина, коли напрошується піти на таке повне видалення. Це коли необхідно поставити іншу версію Автокада, але вона бачить, що вже якась раніше стояла (бачить сліди попередньої, хоч і віддаленою) і не дозволяє поставити себе. Тут вже, звичайно, нічого не поробиш, доводиться помучитися з «повним» видаленням, щоб і «слідів не залишилося».

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector