Як вибрати смартфон

В наш час, коли пропозиція компаній, що розробляють мобільні пристрої, просто величезна, і навіть перевищує попит, дуже актуально, як вибрати смартфон? З кожним днем ​​з’являються нові «гравці» на ринку мобільних пристроїв, і кожен намагається запропонувати споживачеві щось нове, щоб урвати свій шматок від цього величезного «мобільного» пирога. Вибір на ринку настільки широкий, що покупець часто губиться в діагоналях, мегапикселях, обсягах пам’яті, гучних іменах компаній. Дана стаття допоможе визначитися, який смартфон вибрати.

Вибір смартфона для роботи і розваг

У кожного свої погляди про те, який гаджет краще

При виборі телефону в першу чергу доцільно спиратися на наступні критерії:

 • Що саме ви хочете від свого девайса. Часто люди недооцінюють важливість зазначеного пункту і купують те пристрій, яке реально не відповідає їхнім запитам або, навпаки, напхане абсолютно непотрібними функціями, за які, між іншим, були заплачені гроші.
 • Ціна. Зрозуміло, від цього нікуди не дінешся. У кожного свої можливості і уявлення про суму, яку варто витратити на покупку гаджета.
 • Операційна система. Цей критерій сміливо можна було б ставити на перше місце. Спори, що переростають в війни, на різних форумах здаються невичерпними. «IOS або Android?» Вже стало вічним питанням з розряду шекспірівського «Бути чи не бути?». Для тих, кому не подобається жодна з ОС «Буцалося» між собою гігантів, є Windows Phone, яка по-своєму гарна і цікава.
 • Бренд. Хтось посперечається з важливістю даного пункту, а для кого-то він і зовсім є визначальним. Для одних важливо користуватися девайсом від «мастодонта» ринку, і вони готові доплатити за це, інші не хочуть доплачувати за ім’я, їм потрібна виключно функціональність і більше нічого. Так чи інакше, на ринку є з чого вибирати і першим, і другим.
 • Технічні характеристики. Тут все зрозуміло. Визначившись з усіма попередніми критеріями, важливо вибрати відповідне вашим технічним запитам пристрій з лінійки девелопера.

 • Колір. Жодна жінка не посперечається з важливістю цього пункту в списку. А якщо серйозно, то щоб зайняти місце на ринку, виробники весь час намагаються догодити покупцеві, кожен своєму. Кому-то по душі статусні смартфони в металі, а кому-то хочеться молодіжних яскравих фарб, благо асортимент широкий.

Тепер поговоримо про все докладніше.

Apple

Гаджети від компанії Apple не потребують ніякого поданні. Фанатів iPhone, мабуть, стільки ж, скільки і ненависників. Однак, це не заважає розробникам з Купертіно вважатися лідерами ринку смартфонів. iPhone лають, нарікаючи на те, що Apple продає щороку майже одне і те ж, деякі сміються над тим, що кожна нова функція подається як інновація, але все це ніяк не впливає на те, що iPhone розлітаються, як гарячі пиріжки. Девайси від Apple мають кілька переваг, які неможливо ігнорувати:

 • iOS. Так, всі достоїнства зазначеної системи випливають з її недоліків. Доведеться змиритися, що ніхто ніколи не виявить, що ж краще: відкритість і гнучкість або закритість і надійність. iOS — це закрита ОС. Адептам Android не подобається все обмеження, якими багата ця система, але iOS — найнадійніша і швидкодіюча операційка на ринку.

Операційна система iOS

 • Якість. Скрупульозність, з якої виготовляють кожен iPhone, гідна захоплення. Завжди цілісний, міцний і надійний.
 • Дизайн. В цьому аспекті Apple вже давно стали еталоном. Стильний, мінімалістичний дизайн, в якому немає слабких місць. Ідеальні пропорції пристрою, всіх кнопок і отворів між собою, тільки зайвий раз підтверджують, що в Apple працюють генії промислового дизайну. Всі мобільні девайси на Android лають за погану дизайн, а як тільки компанії починають його покращувати, відразу виходить щось схоже на Apple iPhone. Чи це не показник того, що в Купертіно знайшли ідеальну формулу дизайну гаджета?

Дизайнерське рішення від Apple

 • Продуктивність. Скільки б ядер не «впихнули» в свої смартфони інші девелопери, в тестах продуктивності системи iPhone майже завжди на лідируючих позиціях. Вони завжди працюють швидко, плавно, неймовірно рідко зависають.
 • Камера. У Apple одна з кращих камер на ринку. При досить скромній кількості мегапікселів, завдяки якісній матриці, iPhone роблять чудові знімки. Конкуренцію в цьому їм можуть скласти хіба що камерофони Lumia.

Відмінна камера на iPhone

Розглянемо і недоліки:

 • Ціна — безумовно, головний недолік. iPhone завжди стоять на порядок дорожче конкурентів. Їх, здається, нескінченно будуть лаяти за сильне і невиправдане завищення ціни, а вони і далі будуть показувати неймовірні статистики продажів. Ймовірно, були б ціни нижчі, iPhone б продавалося ще більше.
 • iOS. Як вже говорилося, багатьом не подобається «закритість» даної операційної системи.
 • Дуже маленька лінійка пристроїв. Модельний ряд дуже вузький, і вибирати практично нема з чого.

Убогий вибір моделей

Google

Тепер поговоримо про головного конкурента Apple — компанії Google. Саме Google є розробником Android. На зазначеній операційній системі випускається найбільшу кількість мобільних гаджетів. Лідерами на ринку девайсів під управлінням Android є: Samsung, LG, Huawei, Xiaomi, HTC. Список компаній, що використовують Android в своїх телефонах, можна продовжувати практично нескінченно. Якими ж перевагами володіють Android-смартфони? Про це в списку нижче:

 • Різноманітність. Як вже говорилося вище, Android встановлюється на абсолютну більшість пристроїв. Якщо вам до душі саме ця ОС, то перед вами дуже широкий вибір гаджетів самих різних компаній з різною ціною і «начинкою».

Широкий вибір різних пристроїв

 • Android. Гнучка ОС відкритого типу, що дає величезну кількість можливостей при роботі з нею. Незліченний вибір додатків, можливість отримання root-прав, які розширюють можливості ще сильніше — все це те, через що Android люблять.
 • Дизайн. Мається на увазі дизайн самого Android. Google розробили дійсно дуже привабливий і стильний дизайн, який нічим не поступається iOS. Багатьом він здається навіть більш симпатичним і зручним.
 • Ціна. Android-сматрфон дешевше продуктів головного конкурента. Причому це справедливо і для флагманських моделей. Продуктів на Android величезний вибір: від зовсім недорогих до «крутих» флагманських. В цьому аспекті Google не залишає шансів конкурентам. Це підкріплюється тим, що в країнах, де рівень життя нижчий (Азія, Південна Америка, Східна Європа), саме Google є абсолютним лідером ринку девайсів.

Ціновий діапазон досить великий

Незважаючи на велику кількість переваг, є і недоліки:

 • Нестабільна робота системи. Даний недолік випливає з головного гідності системи — її відкритості. Android частенько глючить, підвисає і має проблеми в роботі подібного характеру.
 • Оболонки. Більшість компонувальник встановлюють на Android свій інтерфейс, який хай і не дуже значно, але все-таки змінює систему як візуально, так і функціонально. Досвід показує, що вкрай невелика кількість користувачів задоволені наявністю оболонок. Через них система і виглядає, і працює значно гірше. Тому для деяких дуже великим плюсом при виборі стане саме наявність «голого» Android.

Оболонки Android відрізняються між собою

Windows Phone

Розглянемо ще одну мобільну операційну систему, яка також заслуговує великої уваги — Windows Phone. Ця операційка знаходить своїх прихильників по всьому світу. Їх не так багато, частка користувачів Windows дуже невелика в масштабах світового ринку. Але ось в країнах СНД телефони на Windows здобули особливо велику популярність. У чому ж її основні переваги та недоліки? Давайте розбиратися разом. До переваг системи можна зарахувати:

 • Простота. Зважаючи на своє дуже мінімалістичного дизайну, з Windows Phone дуже легко розібратися.

Огляд ОС Windows Phone

 • Сама ОС така ж «легка», як і iOS. Не вимагає великих потужностей, а отже, працює швидко, без гальм і глюків.
 • Дизайн. Дуже незвичайний, самобутній інтерфейс, який одним подобається, іншим — ні. Тут вже справа смаку.

Модельний ряд смартфонів з Windows

 • Ціна. Смартфони від Microsoft не можна назвати ні дешевими, ні дорогими. У них середня цінова політика — цілком приваблива для споживача.
 • Зовнішній вигляд. Самі гаджети теж виглядають дуже самобутньо, їх ніяк не сплутаєш з іншими. У модельному ряді є дуже багато кольорів. Телефон може виглядати як статусно і солідно, так і яскраво, молодіжно, стильно.

Кольорове рішення смартфонів

 • Широкий модельний ряд. Є, з чого вибрати — від простих малопотужних моделей, до топових флагманських.

З недоліків можна виділити:

 • Дуже невелика кількість додатків. Це дуже великий недолік. Вибір настільки невеликий, що часто навіть елементарно не вистачає потрібних додатків. На жаль, дана проблема ліквідується вкрай мляво, тому не варто чекати, що найближчим часом щось зміниться.

Обмежена кількість додатків

Microsoft занадто старається бути ні на кого не схожим. Багатьох відштовхує зайва своєрідність Windows Phone, а кого-то, навпаки, приваблює оригінальність. При невеликому числі недоліків продукти на Windows виходять досить суперечливими, проте, це не заважає їм знаходити свого покупця.

Оригінальний смартфон від Microsoft

Що ж стосується параметрів і характеристик смартфона, то тут слід звертати увагу на:

 • Діагональ екрану. Вибирайте з міркувань, що вам зручніше.
 • Процесор. Чим він потужніший, тим швидше працює телефон. Бажаючим грати в вимогливі ігри необхідно приділити особливу увагу до зазначеного пункту.
 • Оперативна пам’ять. Також впливає на продуктивність.
 • Обсяг пам’яті. Деякі моделі мають підтримку карт пам’яті, деякі ні. Якщо вбудованої пам’яті вам недостатньо, то обов’язково вибирайте девайс, що підтримує карти пам’яті.
 • Камера. Тут важливо розуміти, що кількість мегапікселів не визначає якість фото. Те, що девелопери щосили рекламують ці самі «мегапікселі», є виключно маркетинговим ходом. Головне в камері — це матриця. Здебільшого саме від неї і буде залежати якість знімка.

Якісна камера на девайсе

Треба сказати, що зараз сама значимість характеристик гаджета є вторинною, оскільки ті, що продаються моделі являють собою, по суті, одне і те ж, просто в різних корпусах, кольорах та інше.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector