Що таке модем і для чого він призначений

Коли користувач вперше підключається до інтернету, він відразу задає собі питання «Що таке модем і для чого він потрібен?» Прочитавши статтю, ми дізнаємося, що це таке, які види бувають і яке його призначення.

види пристроїв

Які існують пристрої для підключення до локальної та всесвітньої мережі?

Що таке модем?

Утворено це слово за допомогою злиття двох термінів. Одним терміном є модулятор. Ця спеціальна схема відповідає за кодування сигналу. А другий термін — це слово демодулятор. Нескладно здогадатися, що ця складова виконують повністю протилежну функцію. А в цілому їх функції такі: кодування і передача сигналу, отримання і його перетворення.

УВАГА. Трохи раніше підключення комп’ютерів до інтернету здійснювалося за допомогою телефонних проводів. На зміну виходять мережеві карти, так як у них більш висока швидкість. Існують ще й бездротові модеми, які поки що не користуються такою великою популярністю.

Для чого і коли вони потрібні?

Моменту, коли нам потрібен модем, є всього два. Один з них, а точніше, перший відноситься до недалекого минулого. Підключення до комп’ютера забезпечувалося тоді за допомогою такого обладнання, а також телефонної лінії. Цей момент став майже неактуальний, коли на світ з’явилися мережеві карти. Адже вони набагато дешевше за вартістю, а швидкість вище в кілька разів. І також надійність підключення куди краще. А другий момент актуальний для людей, які займаються подорожами. Їм необхідний інтернет, для якого не потрібні дроти і зайві прилади — бездротовий інтернет.

За способом виконання

За способом виконання вказаний пристрій підрозділяється на два види: внутрішні і зовнішні. Внутрішні встановлюють всередині системного блоку. А щоб забезпечити підключення зовнішнього модему, необхідний слот розширення ПК, ноутбука або планшета. Якщо у вас ноутбук або планшет, то вам знадобиться апаратний тумблер, зрозуміло, в разі його наявності. І його потрібно встановити в відповідне положення. Якщо виникло питання «Що таке режим модему?», То на нього ми зараз відповімо. Всього є два режими: цифровий та аналоговий. Він залежить від сигналу телефонної лінії. Якщо у вас бездротове пристрій, то вам буде доступний лише цифровий режим.

аналоговий режим

По виду підключення

Підключення у цього обладнання може бути різним — як провідним, так і бездротовим. Для дротових характерний спеціальний роз’єм для телефонного кабелю. У старих пристроях можна було зайнятися чимось одним: розмовою по телефону або роботі в інтернеті. В наш час є особливий вид таких пристроїв, що дозволяє займатися цими речами одночасно. Це пристрій називається ADSL-модем. Він перетворює розділяє розмову і передається сигнал на різні частоти. Це означає, що по одному дроту (кабелю) йде не один, а два потоки даних. А бездротової передає дані електромагнітним випромінюванням.

ADSL-технологія

За типом підтримуваних мереж

Ця характеристика відноситься тільки до бездротових пристроїв. Існують наступні види мереж: GSM або 2G, 3G, LTE або 4G. У всіх цих мереж є зворотна сумісність. Простою мовою, 3G без проблем буде здійснювати роботу в мережі GSM. Якщо ви задалися питанням, що таке USB-модем, то зараз ви отримаєте на нього відповідь. Це пристосування найчастіше і створюється в такому вигляді. Флеш-накопичувач — ось що являє собою це обладнання на зовнішній вигляд. Його головною функцією є забезпечення бездротової передачі даних. У ньому обов’язково повинен бути присутнім роз’єм для SIM-карти. Підключається він до комп’ютера в USB-слот.

USB-flash

широкосмуговий модем

Широкосмуговий модем — це пристрій, який задовольнить всі потреби користувача. Він забезпечує високу швидкість інтернету, а також передачу даних з комп’ютера. Широкосмуговий модем приблизно в 40 разів могутніше, ніж звичайно. Його головною перевагою є надійне підключення до мережі і швидка відправка і отримання документів і ін. Простими словами, модем — це пристрій, який дозволяє нам вийти в інтернет.

У статті ми розклали з вами все по поличках, дізналися про його види. Сподіваємося, що прочитавши статтю, у вас не залишилося питань з цього диво-приладу. Діліться статтею з друзями і ставте лайки. Всі ваші питання можете писати в коментарях, і ми відповімо на них в найкоротші терміни.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector