Як в 1С зробити акт виконаних робіт

Кожне підприємство, що надає будь-які послуги, зобов’язана підтверджувати їх актами виконаних робіт. Вони є обов’язковими документами, що підтверджують отриманий дохід, саме їх часто вимагають представники фіскальних органів. Біда, якщо їх не виявиться. В такому випадку на компанію буде накладено штраф.

Створення акту виконаних робота в 1С

Методика створення акта виконаних робіт в 1С проста.

На відміну від багатьох інших стандартних документів, звіт виконаних робіт не має обов’язкової форми, тому підприємства самі можуть вирішувати, як він буде виглядати і які дані в ньому будуть вказані. Через меню 1С можна підготувати, а також роздрукувати дуже просту, але при цьому інформативну форму, що зачіпає найнеобхідніші аспекти проведеної операції.

Давайте розглянемо детальніше, як створити в 1С акт виконаних робіт. Ми розберемо два можливих варіанти: 1) надання однієї послуги кільком контрагентам; 2) надання декількох послуг одному контрагенту. Ми будемо користуватися найновішою версією програми — 1С: Бухгалтерія 8.3, — тому врахуйте, що, якщо ви користуєтеся попередніми версіями софта, послідовність може відрізнятися.

Надання декількох послуг одному контрагенту

Такий вид звітів часто застосовується, якщо ви надаєте своїм клієнтам певний спектр операцій. Наприклад, ви уклали договір з компанією на проведення технічного обслуговування ваших комп’ютерів. Оскільки операції носять комплексний характер, можна вказати весь перелік виконаних дій — установка спеціального програмного забезпечення, ремонт апаратної частини, настройка мережевого обладнання тощо.

 1. Щоб виписати такий документ, вам потрібно зробити наступне:
 2. Запустити програму, увійти в обліковий запис під своїм логіном з паролем.
 3. Перейдіть через бокове меню в Продажі — Реалізація (акти, накладні) — натисніть «Реалізація» — відзначте «Послуги (акт)».
 4. Заповніть комірки відповідними даними:
  • Номер — присвоюється автоматично, вам потрібно лише позначити дату і час створення документа.
  • Контрагент — назва компанії, для якої ви надаєте сервіс. Якщо ви вже раніше співпрацювали, виберіть її їх списку. Якщо ж ваша співпраця — перший, то потрібно створити підприємство. Клацніть по зеленому плюсик, надрукуйте назву компанії, і, якщо вона занесена в реєстр підприємств, дані про неї будуть заповнені автоматично самою програмою. Якщо ж утиліта не знаходить таких даних, заповніть все вручну. Клацніть «Записати і закрити».
  • Організація — виберіть зі списку вашу компанію.
  • Рахунок на оплату — якщо рахунки ще не були оплачені, його можна виставити своєму покупцеві. Натисніть кнопку створення, задайте термін, до якого потрібно провести оплату, можливу знижку, підтвердіть посиланням «Провести і закрити».
 5. У табличній частині визначте весь перелік зазначених операцій:
  • Клацніть «Додати», після чого стануть активними поля в стовпці «Номенклатура».
  • У верхньому рядку осередку знайдіть дію зі списку. Якщо вона буде виконуватися вперше, відзначте її в переліку доступних (Показати всі) або створіть нову. Для цього натисніть зелений плюс, дайте їй назву, виберіть групу, підтвердіть посиланням «Записати і закрити».
  • Задайте кількість і ціну за одиницю. Інші показники будуть вирахувані автоматично.
 6. Натисніть «Записати» і «Провести», після чого перевірте правильність внесеної інформації.
 7. Щоб роздрукувати документ, клікніть Друк — Акт про надання послуг, введіть кількість копій, після чого запустіть процес кнопкою «Друк».

Готовий до друку документ

Надання однієї послуги кільком контрагентам

Такий акт виконаних робіт в 1С застосовується, коли ви надаєте сервіс на регулярній основі кільком клієнтам. Наприклад, ви займаєтеся транспортними перевезеннями або здійснюєте доставку води в офіс.

 1. У бічному меню відкрийте Продажі — Надання послуг — Створити.
 2. Заповніть вільні поля:
  • Номер — присвоюється програмою автоматично; ви ж впишіть дату видачі.
  • Вид розрахунків — можна залишити незаповненим.
  • Номенклатура — задайте надається сервіс. Якщо ви надаєте його вперше, знайдіть його в переліку доступних (Показати всі) або ж створіть нову. Для цього клікніть на зелений плюсик, придумайте назву, виберіть групу, до якої вона відноситься, підтвердіть кнопкою «Записати і закрити».
  • Організація — знайдіть в базі даних вашу організацію.
  • Відсоток ПДВ — визначте ту ставку ПДВ, на якій обслуговується ваше підприємство.
 3. У таблиці введіть всіх клієнтів, яким ви надавали сервіс.
  • Натисніть «Додати», визначте компанію із запропонованого списку, або ж з бази доступних (Показати всі), або ж створити нову. Для цього натисніть зелений плюс, заповніть реквізити клієнта або ж введіть назву, і комп’ютер сам підбере дані з онлайн-реєстру підприємств. На завершення перейдіть на «Записати і закрити».
  • Після введення клієнта в стовпці «Договір» автоматично відображатиметься договір на надання сервісу, якщо раніше він вже діяв. В іншому випадку створіть новий: зелений плюс — номер і дата договору — придумайте назву — виберіть зі списку вашу організацію і клієнта — «Записати і закрити».
  • Задайте кількість, а також вартість за одиницю. Інші реквізити будуть підраховані автоматично.
 4. За допомогою кнопок «Записати» і «Провести».
 5. Щоб роздрукувати, клікніть «Друк» — «Акти виконаних робіт», перевірте правильність інформації, що відображається, після чого роздрукуйте документи.

Заповнення таблиць в 1С

висновок

Ми розглянули технічну сторону роботи з 1С: Бухгалтерія, а саме навчилися створювати акт виконаних робіт в 1С. Тонкощі, а також особливості бухгалтерського обліку уточнюйте у інших бухгалтерів. Якщо у вас залишилися технічні питання, задавайте їх у коментарях.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector