Як сильно знизити навантаження на процесор при перегляді відео з YouTube

maxresdefault.jpg
Близько двох років тому Google стала використовувати на YouTube новий кодек — VP9. З одного боку, він давав хорошу якість картинки при порівняно невеликій вазі роликів, але з іншого — тоді апаратно декодувати його вміли далеко не всі відеокарти, що виливалося в дуже сильне навантаження на процесор.

На жаль, але навіть після двох років ситуація сильно в кращу сторону для користувачів Chrome і Firefox змінилася — спроба відтворити там 4K60 навіть на досить потужних 4-ядерних Core i5 останніх поколінь з інтегрованою графікою призводить до 100% навантаженні на процесор і гальмах, при цьому в Edge все плавно при навантаженні часто менше 20%. Різниця при відтворенні більш звичних 1080p60 також є і також не на користь Chrome.

Що робити в такому випадку? Найпростіший вихід — це відключення в браузері підтримки VP9, ​​тоді YouTube за умовчанням буде використовувати H264, який відмінно декодируется практично будь-якими відеокартами, в результаті чого навантаження на систему стає істотно нижче. З мінусів — не буде доступно якість відео вище 1080р, і буде використовуватися більш простий звуковий формат m4a замість opus, але на практиці це буде помітно хіба що з хорошими навушниками.

Для початку варто перевірити, які кодеки буде використовувати YouTube під час перегляду відео. Для цього досить зайти на сторінку https://www.youtube.com/html5:

Снімок.PNG

Якщо VP9 доступний, то інструкція нижче допоможе. Ні — на жаль, знизити навантаження на систему при перегляді відео не вийде.

Відключити VP9 просто — для цього потрібно поставити розширення h264ify (для Chrome і Firefox), після чого знову ж зайти на сторінку вище і переконатися, що VP9 більше не працює:

Снімок.PNG

Зниження навантаження на систему виявляється … майже дворазовим:

  • H264
  • VP9

При VP9 процесор з відеокартою споживав близько 6-7 Вт, а при H264 — всього 3-4. В сумі весь ноутбук споживає в середньому 12-15 Вт, так що зниження тепловиділення процесора з відеокартою вдвічі може продовжити час автономної роботи при перегляді відео на 10-20%, що досить серйозно.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector