Як прошити або перепрошити тюнер супутникової антени

Дзеркальна параболічна антена більш відома як «супутникова тарілка». Застосовується для прийому сигналу супутникового ТБ-мовлення. Побачити її можна на стінах будь-якого багатоповерхового будинку. Для виведення зображення на екран телевізора необхідний тюнер (іноді його називають ресивером). Він приймає сигнал з супутника за допомогою кабелю, який за допомогою конвертера підключений до супутникової антени. У цій статті ми розглянемо питання прошивки і перепрошивки цього пристрою.

Як прошити тюнер

Прошивка тюнера антени для супутникового телебачення виконується кількома способами.

прошивка

Ресівер володіє власним ПО (програмним забезпеченням) — це і є «прошивка». Час від часу виникає необхідність її оновлення. Раніше прошивкою тюнерів займалися тільки спеціально навчені майстри, але зараз виробник намагається зробити цю технологію відкритої. У подібного рішення є причини: в першу чергу це ослаблення навантаження на сервісні центри. Задумка дуже проста — оновлювати ПЗ за допомогою спеціальної сервісної програми. Ресивери для супутникової антени не виняток.

приклад тюнера

Поговоримо про два способи: оновлення за допомогою комп’ютера і за допомогою іншого тюнера.

Прошивка тюнера за допомогою комп’ютера

Перше, що необхідно зробити при оновленні ПЗ ресивера, — з’ясувати модель його процесора. Це дуже важливий момент, тому що саме від марки чіпа буде залежати версія скачується прошивки. Є два варіанти: подивитися в меню «Інформація про систему» ​​або зняти кришку і подивитися маркування безпосередньо на процесорі.

Як тільки ви дізналися модель процесора, необхідно знайти підходящу для нього версію ПО. Всі вони є у відкритому доступі в мережі і доступні для скачування. Як правило, в назві прошивки зазначений тип підтримуваного процесора. Будьте уважні і ретельно звірте всі символи. Після того як буде знайдена необхідна версія, можна приступати.

Вам знадобиться:

 • завантажувач (ми будемо використовувати програму Upgrade Tool Version);
 • нуль-модемний кабель (RS232);
 • файл прошивки;
 • COM-порт в комп’ютері.

Кабель RS232 типу «мама-мама»

Порядок дій буде наступний: програма завантажувач встановить завантажену раніше прошивку на ресивер, підключений до комп’ютера нуль-модемним кабелем. Розберемо все по порядку.

 1. Вимкніть тюнер від джерела живлення.
 2. Використовуючи нуль-модемний кабель, підключіть його до комп’ютера.
 3. Запустіть програму-завантажувач. Після запуску відкриється вікно, в ньому потрібно вибрати порт, до якого підключений тюнер. Тут же необхідно навпроти напису «Процес» виставити пункт «Запис». вибір порту
 4. Підключіть приймач до мережі (не відключив від комп’ютера). На табло тюнера ви побачите миготливу напис.
 5. Натискаємо кнопку, що з’явилася «Підключити» і бачимо, що програма пропонує кілька варіантів установки програмного забезпечення. Використовуйте найперший спосіб All Chunk. Він завантажить всю прошивку цілком, як єдиний дамп. варіанти
 6. Виберіть раніше скачаний файл.
 7. Якщо ви вказали правильний шлях до файлу, то програма відзначить це червоною галочкою на іконці All Chunk. вибір файлу
 8. Натисніть «Далі». На екрані з’явиться вікно, що показує процес завантаження.
 9. Потім відбудеться запис прошивки в пам’ять ресивера. Ні в якому разі не переривайте цей процес.
 10. Як тільки програма закінчить запис, ви побачите повідомлення про успішне завершення процесу і тюнер перезавантажиться.

На цьому оновлення ресивера за допомогою комп’ютера завершено. Як бачите, немає нічого складного і весь процес повністю автоматизований.

Прошивка методом «з тюнера на тюнер»

Використовуючи цей метод, ви копіюєте вміст пам’яті одного тюнера в пам’ять іншого. Цей варіант буде корисний людям, у яких немає комп’ютера, а також його використовують майстри-установники.

Нам знадобиться:

 • нуль-модемний кабель (RS232);
 • налаштований тюнер, з встановленої на ньому прошивкою;
 • «Чистий» тюнер, на який буде проводитися установка.

Процес умовно розділимо на два етапи. На першому ми скопіюємо ПО з одного пристрою на інший, а на другому — перенесемо всі налаштування (канали та списки налаштувань).

 1. З’єднайте між собою обидва ресивера за допомогою нуль-модемного кабелю.
 2. Підключіть до мережі тюнер, з якого копіюються настройки (далі будемо називати його головний). Потім переведіть його в режим передачі програмного забезпечення. Для цього необхідно затиснути наступну комбінацію кнопок на пульті управління — 74620. На дисплеї тюнера з’явиться напис Soft. Ресивер готовий до передачі даних.
 3. Необхідно живити тюнер, на який буде зроблений запис ПО (далі будемо називати його побічний). На його дисплеї ви побачите 8888, а на табло головного — _-_-_-. Ці символи сигналізують про початок передачі даних. Забороняється відключати ресивери один від одного і від мережі до закінчення процесу. Табло побічного тюнера
 4. Як тільки передача даних буде завершена, на дисплеї головного відобразиться End, а на побічну пропадуть чотири вісімки і з’явиться напис Lang або номер каналу.

Перший етап завершений — ПО успішно скопійовано з одного ресивера на інший. Тепер приступимо до перенесення налаштувань.

 1. Аналогічно з’єднайте обидва пристрої нуль-модемним кабелем.
 2. Підключіть обидва пристрої до мережі.
 3. Переведіть їх в режим очікування. Для цього необхідно включити тюнер з пульта або з панелі res (рес). Про вдалому переході буде свідчити червона лампочка, зажевріли на дисплеї. Червона лампочка
 4. Переведіть головний ресивер в режим передачі налаштувань. Для цього також є необхідна комбінація кнопок на пульті управління — 74621. Про вдалому запуску режиму буде свідчити напис dAtA.
  УВАГА. Після активації головний не повинен отримувати інших команд з пульта управління.
 5. Побічний ресивер потрібно перевести в режим прийому настройок. Затискаємо наступну комбінацію кнопок — 24680. Має розпочатися процес передачі даних. На ресіверах з’являться символи — _-_-_-.
 6. Після завершення передачі даних на головному тюнері ви побачите напис End, а на побічну — номер каналу. Будьте обережні при відключенні ресиверів один від одного і від мережі. Спершу відключіть їх від розетки і тільки потім роз’єднати.

На цьому процес прошивки завершений. Як бачите, зробити це самостійно не тільки можливо, але і досить просто.

Прошивка тюнера за допомогою USB-флешки

Описані вище способи підійдуть для всіх моделей ресіверів, але є ще один спосіб. Підійде він, на жаль, тільки для пристроїв з USB-портом. Цей метод найлегший, а головне, безпечний.

Для оновлення прошивки нам буде потрібно всього дві речі — флешка і тюнер.

 1. Знайдіть в інтернеті відповідну для вашого ресивера версію ПО (програмного забезпечення).
 2. Переносимо її на флешку. Зазвичай викачані з інтернету прошивки заархівовані. Перед тим як копіювати її на флешку, виймайте файл з архіву. Найкраще скидати файл на порожній накопичувач — так ви точно не заплутаєтеся.
 3. Вставте флешку в USB-порт. Через кілька секунд ресивер повідомить, що виявлено USB-пристрій і відобразить його вміст.
 4. Знайдіть на накопичувачі прошивку і натисніть на кнопку «Завантажити».

От і все. Програмне забезпечення оновиться самостійно. Чи не витягуйте накопичувач і не вимикайте тюнер до закінчення процесу.

Хотілося б звернути вашу увагу на наступні моменти:

 1. Прошивка або перепрошивка тюнера не розширені список доступних каналів. Фактично це просто оновлення програмного забезпечення (аналогічно оновлюється операційна система на комп’ютері або ноутбуці).
 2. Як ви могли помітити, оновити прошивку зовсім нескладно. Однак будь-яке відхилення від рекомендацій може призвести до небажаних наслідків, наприклад, до поломки.
 3. Існує безліч програм-завантажувачів, але діють вони по аналогічній, наведеної в статті схемою. Як правило, відрізняється лише інтерфейс.

На цьому наша стаття добігає кінця. Ми детально розглянули процес прошивки тюнера і поговорили про всі важливі моменти. Сподіваємося, стаття була інформативною і допомогла вам самостійно відновити ПО тюнера.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector