Як працює зовнішній акумулятор для телефону

З тих пір як мобільні пристрої завоювали ринок, користувачі все сильніше стали надавати значення часу автономної роботи девайса, а розробники, в свою чергу, почали ретельно працювати над збільшенням ємності батарей. Незважаючи на все це, сучасний ритм життя диктує свої правила і часто трапляється так, що часу на підзарядку не залишається. На щастя, виробникам різних гаджетів і аксесуарів досить швидко прийшла в голову ідея випустити зовнішній акумулятор (Power Bank), який можна взяти з собою і зарядити від нього смартфон або планшет, якщо виникла така необхідність. Поки ще не всі користувачі відкрили для себе корисність цього пристрою, тому не завадить розповісти про нього докладніше. У цій статті розберемося, як працює зовнішній акумулятор і що він, взагалі, з себе представляє. Тож почнемо. Поїхали!

Зарядка смартфонів від зовнішнього акумулятора

Щоб пристрій вас не підвело в потрібну хвилину, важливо дотримуватися правила його експлуатації

Влаштований будь Power Bank наступним чином: кілька елементів живлення спаяні з невеликою платою-контролером, до якої підключені роз’єми для зарядки гаджетів і самого акумулятора. Надійність всієї конструкції залежить в основному від використання якісних комплектуючих, а також дотримання технологічного процесу при виробництві.

Принцип роботи будь-якого Power Bank дуже простий. Спочатку потрібно зарядити його, а потім, при необхідності, підключити до нього вже, власне, сам телефон. Залежно від моделі зовнішнього акумулятора він може мати кнопку включення / виключення. Більшість Power Bank’ов починають заряджати пристрій, що підключається автоматично, але, якщо цього не сталося, значить, його необхідно спершу включити.

Також корпус зовнішнього акумулятора має спеціальний індикатор, який показує кількість підзарядок. Зазвичай їх чотири. Тобто після чотирьох підзарядок від Power Bank’а вам знадобиться зарядити сам зовнішній акумулятор.

Power Bank Samsung з індикатором заряду

Індикатор допомагає контролювати рівень заряду в зовнішньому акумуляторі

Зовнішні батареї хорошої якості відрізняються тим, що мають спеціальний індикатор, який сигналізує про початок процес зарядки, а по його завершенні відключається. Це дуже важливий момент, тому що якщо цього не відбудеться і телефон буде продовжувати заряджатися, це може вкрай негативно позначитися на роботі АКБ самого смартфона. Тому завжди купуйте тільки якісні зовнішні акумулятори, оскільки будь-яка «економія» може згодом вийти вам боком.

Існує ряд правил, які допоможуть максимально продовжити термін служби зовнішньої батареї:

  1. Слідкуйте за температурою. Запам’ятайте раз і назавжди — для будь-якої АКБ немає гірше ворога, ніж висока або низька температура. Ні в якому разі не залишайте батарею на морозі або під сонцем, оскільки це дуже сильно скоротить її ємність.
  2. Ніяких китайських зарядок. Заряджайте Power Bank тільки перевіреними, якісними зарядними пристроями. «Заощадивши» на покупку гарною зарядки, ви тільки витратите більше грошей, ремонтуючи зовнішній акумулятор або смартфон.
  3. Купили? Так використовуйте. Якщо ви вже придбали зовнішній акумулятор — користуйтеся їм, не варто тримати його на якийсь особливий випадок, на кшталт тривалої поїздки. Пам’ятайте — будь-яка батарея любить працювати. Без роботи АКБ втрачає свою ємність і через пару тижнів без експлуатації від неї буде вже значно менше користі, ніж спочатку.
  4. Не бійтеся експлуатувати Power Bank по повній програмі. Будь-який пристойний виробник гарантує як мінімум 500 повних зарядних циклів. Цього вам вистачить більш ніж на 5 років. Так що користуйтеся сміливіше.

Також обов’язково звертайте увагу на силу струму при зарядці перед покупкою зовнішнього акумулятора. Стандартом є 1 Ампер, але для планшетів потрібно 1,5-2 ампера. Враховуйте це обставина, якщо збираєтеся заряджати планшет.

Зарядка iPhone і iPad від Power Bank

Вибираючи зовнішній акумулятор, спирайтеся на характеристики вашого гаджета, будь то планшет або телефон

Ще один важливий момент — ємність. Обов’язково враховуйте свої потреби при виборі, якщо ви не любитель довгих походів в гори, Power Bank з величезною ємністю вам просто ні до чого. Ємності 4-6 тисяч міліампер для середньостатистичного користувача буде більш ніж достатньо. Так що підходите до покупки з розумом і не викидайте гроші даремно.

Загалом, з усього вищесказаного можна зробити введення, що зовнішній акумулятор — дуже корисна (практично необхідна в сучасних реаліях) річ, яка при розумній експлуатації ще дуже довго вам послужить.

Пишіть в коментарях чи сподобалася вам стаття, діліться думкою і досвідом використання Power Bank з іншими користувачами і задавайте будь-які питання, що цікавлять по розглянутій темі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector