Як порахувати відсотки в Excel

Дуже часто Microsoft Excel використовують саме для проведення різних розрахунків, аналізу даних, рішення математичних, інженерних і економічних завдань. Великий набір можливостей, реалізованих безпосередньо в програмі, або завантажуються як надбудови, дозволяє використовувати Ексель для будь-яких напрямків. Рішення простих математичних задач — таких, наприклад, як розрахунок відсотків, — це те, що може стати в нагоді кожному користувачеві як для роботи, так і вдома. У цій статті докладно розглянемо, як порахувати відсотки в Excel. Давайте розбиратися. Поїхали!

Обчислення відсотків в Ексель

У Microsoft Excel вирішується безліч математичних завдань

Розберемося, як знаходиться відсоток від числа або суми. Наприклад, є таблиця, яка містить числові значення. Щоб було зручніше, зробіть окрему табличку для отриманих результатів розрахунків. Важливо розуміти, як виконується обчислення. Для цього складіть пропорцію. Вирішіть пропорцію шляхом перемноження чисел по діагоналі і ділення результату на число, протилежне по діагоналі шуканого. Наприклад, якщо необхідно порахувати 7% від суми 123456, вираз матиме такий вигляд: х = 123456 * 7/100.

Подивіться адреси осередків, що містять значення, які використовуються для розрахунків. Припустимо, що це адреси B1 (123456) та E7 (7%). Формула, яку необхідно ввести в спеціальне поле програми, повинна мати вигляд (без лапок): «= B1 * E7 / 100%».

Використання математичних формул

Щоб вирахувати 7% від ряду значень таблиці, додайте абсолютне посилання на комірку (додайте знак «$»). Для розглянутого прикладу синтаксис буде виглядати так: «= B1 * $ E $ 7/100%». Формулу можна спростити до вигляду: «= B1 * 0,07». Результат виконання буде рівно таким же.

Таке завдання можна вирішити і навпаки. Наприклад, якщо відома сума, але ніхто не знає відсоток (%). В такому випадку також необхідно скласти пропорцію, побудувавши математичний вираз на її основі.

Різні варіанти обчислень

Осередки, що містять результат обчислень, слід зробити спеціального формату, щоб всі отримані значення відображалися зі знаком «%». Для цього відзначте потрібний діапазон комірок, а потім клацніть правою кнопкою миші по будь-якій з них. У меню, виберіть «Формат». Перейдіть до розділу «Кількість», клікніть по пункту «Процентний». Встановивши такий формат, програма сама примножить результат на 100, додавши знак «%». Вибравши такий формат, необхідно змінити формулу, щоб розрахунок був виконаний вірно.

Зміна формату полів

Всі завдання такого типу вирішуються шляхом складання пропорції. Виходячи з того, що саме є шуканим, значення перемножуються і діляться по-різному, проте, сам підхід завжди однаковий.

Якщо потрібно додати% до суми, наприклад, до 7589 (з осередку C3) додати 12%, складіть формулу такого вигляду: «= C3 + C3 * 0,12» або «= C3 + C3 * 12%». У подібного роду завданнях багато припускаються помилки, забуваючи порахувати відсоток від зазначеної суми, перш ніж додати його. Некоректно складене вираз виглядає так: «= C3 + 12%».

Створення складних виразів

Тепер, якщо виникне необхідність швидко розрахувати відсоток від ряду чисел, ви легко впораєтеся з цим завданням за допомогою Microsoft Excel. Залишайте коментар, якщо стаття допомогла вам розібратися з виниклими труднощами, і задавайте питання, якщо щось було незрозуміло.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector