Що робити, якщо збивається час на комп’ютері

Іноді користувачі стикаються з ситуацією, коли час на комп’ютері абсолютно не відповідає реальному. Крім цього, навівши курсор на правий нижній кут екрану, буде неправильно відображатися і дата.

У цій ситуації користувачі по-різному поводяться. Хтось починає бити на сполох, з’ясовуючи, чому час на комп’ютері постійно збивається, а у кого-то не виникає щодо цього ніякого інтересу.

Збиваються годинник на ПК

Існує кілька причин, за якими дата і час на комп’ютері збиваються

Однак навіть перед такими мало зацікавленими особами рано чи пізно все-таки постане питання про те, чому на комп’ютері збивається час і дата?

Виникне він не випадково, а в зв’язку з тим, що частина дій, при неправильному відображенні часу, виконати буде просто неможливо.

Технічні причини

Якщо при кожному запуску операційної системи користувач виявляє, що комп’ютер показує неправильний час, то важливо виявити причини, чому збивається час на комп’ютері після виключення.

Дата і час на ПК

Повна бездіяльність і ігнорування цієї проблеми може згодом спровокувати серйозні неприємності. Самим незначною перешкодою стане те, що неможливо буде відвідувати окремі інтернет-ресурси, здійснювати пошук. Система буде блокувати дані дії, повідомляючи про те, що з’єднання є неперевіреними. Це не дивно, оскільки визначається повну невідповідність між наявним сертифікатом і часом, який виставлено на ПК.

Також одним з перешкод може стати неможливість здійснювати оновлення антивірусних програм, а це вже загрожує вірусним зараженням системи. З цих причин, якщо збивається час на комп’ютері, важливо вникнути в проблему і з’ясувати, що робити, щоб усунути всі ці непорозуміння.

Вихід зі строю батарейки BIOS

Найбільш поширеним фактором, чому збивається час на комп’ютері після його виключення і відключення від електроживлення, вважається вихід з ладу батарейки BIOS, що розташовується на материнській платі.

Фото батарейки материнської плати

Перша і найпростіша причина — сіла батарейка. Просто замініть її

Якщо проблема дійсно виникла через вихід з ладу батарейки BIOS, то буде злітати не тільки час, а й дата. На цей момент дуже важливо звернути увагу, щоб не наразити себе помилці.

Усунути такі неприємності зможе кожна людина, не вдаючись до допомоги фахівців. Це дозволить заощадити кошти, а також підвищити рівень призначених для користувача навичок. Перш за все, безумовно, слід придбати нову батарейку, але частіше за все багато хто навіть не підозрюють, яка модель батарейки встановлена ​​на комп’ютері. У зв’язку з цим спочатку слід витягти стару, після цього вирушати в торговий заклад за придбанням нової.

Щоб витягти стару батарейку, слід відключити ПК від електромережі, зняти бічний відсік системного блоку. На материнке буде нескладно виявити батарейку BIOS, оскільки вона не мікроскопічна, має достатній розмір, приблизно рівний п’ятаку, а також пофарбована в сріблястий колір.

Далі необхідно обережно послабити фіксатори, після цього батарейка дуже легко витягається. Маючи на руках потрібний варіант, можна сміливо відправлятися в магазин, де досвідчені продавці підберуть потрібну батарейку.

Зняття батарейки BIOS

Розібравши системний блок, акуратно зніміть батарейку

Нова батарея встановлюється точно за такою ж схемою, тільки в зворотній послідовності. Після її установки ПК включається, а потім обов’язково налаштовується поточна дата і час.

Якщо проблема була саме в підсіла батарейці, то тепер після виключення ПК, дата і час буде успішно постійно зберігатися.

На жаль, заміна батарейки BIOS на ноутбуці не супроводжується такою ж легкістю, тому, не маючи відповідних навичок, краще все-таки звернутися в сервісний центр, скориставшись послугами досвідчених майстрів.

програмні причини

Якщо після вимкнення комп’ютера збивається тільки час, а дата відображається правильно, значить, причина швидше за все криється в неправильних налаштуваннях, тому важливо отримати рекомендації досвідчених гуру, які допоможуть зрозуміти, що робити в таких випадках.

Неправильні налаштування часового поясу

При установці операційної системи обов’язково надходить запит, в якому часовому поясі проживає користувач ПК. Якщо проігнорувати цей запит, то система вибере автоматично часовий пояс, найчастіше стоїть в першому ряду списку.

У цьому випадку після запуску комп’ютера дата буде відображатися правильно, оскільки вона єдина для всієї земної кулі, а от час збивається, тому що воно орієнтується не на місце проживання власника ПК, а на той часовий пояс, який був зазначений помилково.

Виправити такі непорозуміння нескладно, досить навести курсор мишки на значок годин, клікнути по ньому лівою клавішею маніпулятора, після цього відкриється діалогове вікно, внизу якого є фраза «Зміна налаштувань дати і часу», по ній слід клікнути.

Як встановити часовий пояс

Перевірте, а при необхідності виправте налаштування

У новому діалоговому вікні буде можливість змінити часовий пояс, вибравши із запропонованого списку конкретне місце проживання користувача. Після внесення таких змін, час автоматично зміниться і буде відображатися правильно.

Ще можливою помилкою, що провокує неправильне відображення часу, може бути його синхронізація з Інтернетом. Справа в тому, що останнім часом деякі країни відмовилися від переведення стрілок годинника на зимовий і літній час. В операційній системі закладені такі зміни, з цієї причини в певний момент ОС сама буде змінювати час, продовжуючи слідувати інструкції переходу на зимовий час.

Щоб уникнути цього, необхідно або не синхронізувати час з Інтернетом, або оновити операційну систему, завдяки чому додаються зміни і щодо часу. Важливо враховувати, що оновлення ОС можливі тільки для ліцензійних продуктів.

Вірусне зараження, установка ПО

Іноді причиною виникнення таких неприємностей може бути наявність вірусів на ПК або вже встановлені активатори, які втручаються в процес відображення дати і часу.

Користувачі, які не бажають купувати ліцензійні продукти, але мають бажання встановлювати на ПК різноманітні корисні програми, часто вдаються до установки всіляких утиліт, активаторів, які успішно «обманюють» ОС, представляючи неліцензійний продукт в якості ліцензійного.

Однак під час виконання таких дій активатори змушені втручатися в роботу встановлених програм, а для продовження їх тестової роботи змінювати час, встановлене на комп’ютері.

Неправильне відображення часу негативно впливає на працездатність антивірусної програми, не дозволяючи своєчасно оновлюватися її баз, внаслідок цього може статися зараження ПК вірусами.

Віруси також здатні порушувати роботу годин, робити всілякі «капості» на комп’ютері, тому користувач при найменшій підозрі на вірусне зараження зобов’язаний оновити антивірусні бази, після чого просканувати комп’ютер, видаляючи виявлені віруси.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector