Чим відкрити DjVu файл

Користувачам іноді доводиться стикатися з новими і поки зовсім для них невідомими форматами. У багатьох випадках таке знайомство супроводжується підвищеною нервозністю, тому що дуже важливо швидко виконати певні маніпуляції, а пропонований файл вперто не бажає відкриватися на комп’ютері.

Відкрити файл DjVu

Точно так само справи йдуть і з DjVu форматом. При спробі відкриття закачані з Інтернету відсканованих книг, журналів, на екрані ПК з’являється віконце, що сповіщає, що на комп’ютері не встановлена ​​програма для читання DjVu.

Звичайно, якщо ви зможете відмовитися від затії відкрити файл з розширенням DjVu, закачати собі потрібну літературу в іншому форматі, то саме так і зробите. Однак у багатьох випадках вам просто неможливо задкувати назад, тому доведеться розібратися в тому, що являє собою формат DjVu, ніж відкрити його на комп’ютері.

Призначення DjVu формату

Такий для багатьох дивний формат не є новим і незрозумілим для досвідчених користувачів, оскільки він вже встиг системно вкоренитися за довгі п’ятнадцять років свого існування.

В основному в такому форматі зберігаються скановані зображення. Його перевагою є те, що він супроводжується набагато меншими розмірами, ніж інші формати відсканованих таблиць, зображень, схем та іншої інформації.

переваги DjVu

Якщо позначити для себе завдання, яка передбачає оцифровку важливої ​​літератури, можна розв’язати цю проблему досить швидко, якщо під рукою є комп’ютер і сканер.

Однак важливо врахувати, в якому форматі відсканований матеріал ви будете зберігати. Можна його зберегти, як і всі інші зображення, тільки при цьому розмір навіть однієї сторінки буде надзвичайно великим, не кажучи вже про цілу книзі. Крім цього, не вдасться здійснювати пошук по заданому слову або фрагменту, в чому досить часто потребують користувачі, які не просто читають літературу, а пишуть доповідь або наукову роботу.

Існує і другий варіант збереження відсканованих матеріалів, що передбачає потужне стиснення під час збереження. У цьому випадку вдається зробити розмір оцифрованої книги мінімальним, також забезпечити умови для надійного і швидкого пошуку, але доведеться змиритися з втратою зображень, схем і креслень.

Якщо ж не хочеться заганяти себе в рамки, тоді доводиться шукати успішну альтернативу, в якості якої і виступає формат DjVu.

Головними перевагами «дежавю» є:

  • потужне стиснення, що перевищує мінімум в десять разів стиснення jpeg (один лист супроводжується розміром від 10 до 50 Кб);
  • збереження чіткості і для текстової, і для графічної інформації;
  • здійснення повноцінного пошуку.

Саме завдяки таким своїм відмінним характеристикам формат DjVu успішно «прижився» і на даний момент користується популярністю серед багатьох користувачів.

Для тих, хто з ним поки що не знайомий, простіше почерпнути нові знання відносного того, чим відкрити DjVu на комп’ютері.

Програми для відкриття файлів DjVu

Отже, якщо ви зіткнулися з необхідністю відкриття документа, збереженого у форматі DjVu, вам буде корисно ознайомитися з деякими програмами, які орієнтовані на роботу з документами з таким розширенням. Інсталювати абсолютно все програмне забезпечення на комп’ютер немає необхідності. Важливо вибрати для себе одну програму, встановити її на ПК і почати насолоджуватися її роботою, вже не здався проблемою, як відкрити файл DjVu.

WinDjView

WinDjView

Книга в WinDjView

WinDjView — відмінна програма для відкриття DjVu. У ній закладено неймовірно велика кількість функціональних можливостей, що забезпечують не тільки швидке відкриття документів, а й комфортну роботу з ними.

WinDjView істотно заощаджує час, підходить навіть для тих, хто раніше про неї нічого не чув, оскільки розібратися з основами її функціонування абсолютно не складно.

Програма дозволяє переглядати окремі фрагменти документа, наприклад, посторінково, а також читати книги в розвороті в безперервному режимі.

WinDjView дозволяє працювати відразу з декількома книгами, відкриваючи їх в окремих закладках. При необхідності можна зберігати окремі сторінки у вигляді зображень.

Також користувач отримує можливість здійснювати деякі настройки:

  • зміна масштабу;
  • розворот сторінки;
  • збільшення або зменшення яскравості;
  • зміна контрастності.

Безумовно, WinDjView орієнтована на здійснення повноцінного пошуку.

DjVu Reader

DjVu Reader

DjVu Reader

DjVu Reader — програма, яка не поступається за популярністю WinDjView. Вона також забезпечує умови для комфортного відкриття і читання книг з розширенням DjVu.

Існують деякі відмінні риси такого програмного забезпечення. Перш за все, DjVu Reader не потребує проведення інсталяції. Цілком достатньо розпакувати програму в будь-яку папку і відразу приступити до її використання.

Інтерфейс DjVu Reader неймовірно простий, що також вітається новачками, оскільки їм вдається обходити будь-які складності.

Функціональні можливості DjVu Reader не мають обмежень аналогічно WinDjView, тому точно також можна здійснювати пошук, читати, копіювати, налаштовувати окремі сторінки.

STDU Viewer

STDU Viewer

STDU Viewer

STDU Viewer — ще одна популярна програма, що супроводжується додатковою універсальністю, спрямованої на те, що відкривати вона зможе не тільки файл з розширенням DjVu, але і безліч інших форматів електронних книг або зображень.

Програма супроводжується багатофункціональністю, що включає настройку сторінок, пошук, копіювання зображень, а також налаштування шрифтів.

CoolReader

CoolReader

Вікно програми CoolReader

CoolReader — ще один яскравий «представник» програмного забезпечення, легко справляється з розширенням «дежавю».

Ця програма вітається тим, що легко запускається на комп’ютерах з різними операційними системами, до того ж вона не потребує проведення інсталяції.

Вона дозволяє управляти, відкривати, читати багато форматів.

CoolReader здатна розпізнавати тексти з різними кодуваннями. Крім цього, програма готова переглянути файл, який попередньо ні розпакований.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector