Як і чим відкрити файл RAR або ZIP

Минуло не так вже й багато часу з тих пір, коли дисковий простір потрібно було цінувати і берегти. Жорсткі диски тоді були маленькою ємності і коштували надзвичайних грошей, втім, як і комп’ютери взагалі. Мережі передачі даних також не мали великою пропускною здатністю, так що доводилося дорожити мало не кожним кілобайт. Тоді користувачі безжально видаляли непотрібні або застарілі дані, а для передачі іншим людям ретельно відбирали файли і документи. Саме тоді для зручності та економії простору були розроблені програми-архіватори.

Робота з архівами в ОС Windows

Для економії дискового простору деякі файли доводиться стискати

Вони відразу стали необхідною річчю на комп’ютері мало-мальськи грамотного користувача. З приходом графічного оточення в операційні системи вони також еволюціонували, обзавелися інтерфейсами і знову-таки увійшли в «джентльменський набір», причому не тільки для «просунутих», а й для самих звичайних людей. Залежно від використовуваного алгоритму стиснення, яких в світі дійсно багато, вони створюють з файлів архів з відповідним дозволом. В ОС Windows за замовчуванням вбудована можливість, наприклад, відкривати стислі Zip-папки і створювати їх; проте сторонні рішення все ж відрізняються більш високою ефективністю і швидкістю роботи.

Робота з архівами

Щоб створити архів ZIP, вам навіть не потрібно встановлювати додатки. Як ми вже згадали, така функціональність є в Windows «з коробки». Натисніть правою кнопкою миші на каталозі, який хочете додати в архів, і виберіть «Стиснути». З’явиться прогрес-бар, і в поточному каталозі з’явиться файл з розширенням Zip. Щоб розпакувати його назад на свій комп’ютер, знову клацніть правою кнопкою і виберіть однойменний пункт. Файл архіву можна копіювати, пересилати електронною поштою або записувати на компакт-диск або флешку. Суть в тому, що алгоритм стиснення, за допомогою якого запаковується цей архів, зменшує займане ним на жорсткому диску місце. Але треба сказати, що Zip так і не став стандартом де-факто, так як у нього є досить сильний конкурент. Правда, для користувача він трохи складніше, так як відкрити архів Rar без спеціальної програми не вийде, доведеться ставити додатковий софт. Цей формат пропріетарний для архіватора WinRar, використовуваного дуже багатьма по всьому світу. Як і Zip, він стискає файли і папки, вбудовується в контекстне меню Windows, хіба що його інтерфейс трохи складніший. Справа в тому, що для створення архіву потрібно буде вказати деякі параметри, наприклад, куди саме на комп’ютері зберегти отриманий файл, ступінь стиснення, розмір файлів, якщо ви хочете отримати кілька архівів, і пароль, який потім при розпакуванні потрібно буде ввести. Треба сказати, що це досить дієвий захист для ваших даних, тому що без цього пароля архів просто не відкриється.

Взагалі, для створення Zip-файлів і їх розпакування є й інші програми, крім вбудованого в ОС. Це, наприклад, WinZip, який також дуже популярний. Але в останні роки є інші рішення, вони швидко і планомірно завойовують ринок. Ми маємо на увазі 7Zip, багатоплатформовий архіватор з відкритим вихідним кодом. Його можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту під всі поширені операційні системи, і він може працювати з переважною більшістю архівів. Він також вбудовується в контекстне меню, так що для рядового користувача його використання не становить труднощів. Так як відкрити файл Rar або Zip можна не тільки спеціальними програмами, а й 7Zip, як і, власне, створити ці архіви, він швидко став популярним рішенням для безлічі людей. Справа в тому, що він безкоштовний, так як розробляється під ліцензією GNU / GPL, тому він став чудовою альтернативою комерційним продуктам. А його здатність працювати ще й з такими екзотичними для рядового користувача форматами, як gzip, bzip2 або tar, лінуксових форматами тільки додає йому переваг. Щоб провести настройку архиватора для роботи з будь-яким типом стислих файлів, запустіть його робоче вікно від імені адміністратора з контекстного меню, виберіть «Налаштування» і, поставивши потрібні галочки, натисніть ОК. Тепер будь-який об’єкт з прив’язаним таким чином дозволом буде за замовчуванням відкриватися в цій програмі.

Налаштування архиватора для асоціації з файлами

Таким чином, розпакування архіву на свій комп’ютер для користувача, як правило, зводиться до клацання по ньому правою кнопкою миші і вибору строчки в меню. Переважна більшість таких файлів просто стиснуті, без сегментування або захисту паролем, так що ви вільно можете їх відкрити. Якщо ви вибрали пункт «Відкрити за допомогою програми», як би вона не називалася, в лівій верхній частині її вікна є кнопка «Витягнути». У цьому вікні ви можете вибрати, які саме файли і папки з вмісту архіву розпакувати на комп’ютер, так як, можливо, вам воно не потрібно повністю. Для цього виділіть їх і вже після цього натисніть на «Витягнути». Програма запитає вас, куди саме потрібно розпакувати ці файли. Інший варіант, як ми вже говорили, вибрати в контекстному меню пункт «Витягнути сюди», тоді розпакування буде проведена в поточному каталозі, а програма не показувати вам своє робоче вікно.

Витяг потрібних файлів

Так як відкрити файл Rar або Zip за допомогою однієї з вищеописаних програм можна буквально парою клацань миші, вони дуже популярні серед користувачів. Крім одиночних файлів, вони здатні обробляти також архіви, розбиті на набір папок, витягувати об’єкти вибірково і запаролівать стислі папки. Це набагато зручніше, ніж на зорі розвитку комп’ютерних технологій, коли відкривати такі папки потрібно було через консольні команди.

Створення складних архівів

висновок

Використання архіваторів для сучасного користувача не представляє ніяких проблем завдяки продуманим графічним інтерфейсам. Неважливо, яку саме програму ви використовуєте, їх робота побудована за схожим принципам, а інтеграція з контекстним меню операційної системи і зовсім знімає необхідність вивчати робочі вікна.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector