Як підключити планшет до проектора

Проектор — мультимедійний пристрій, що транслює з комп’ютера зображення на спеціальний екран великого розміру. Використовується в навчальних лекціях, бізнес-презентаціях. Все частіше ці пристрої використовують і як складову домашнього кінотеатру, отримуючи професійну картинку і звук.

Як підключити планшет до проектора

Але комп’ютер і навіть ноутбук є дуже громіздким обладнанням, їм на зміну в усіх сферах поступово приходять смартфони і планшети. Транслювати на великий екран дані з невеликого гаджета з автономним живленням набагато зручніше. Розглянемо, як їх можна об’єднати, чи будь-який планшет на це здатний, чи всі проектори підходять, чи потрібно купувати щось додатково і, нарешті, як підключити планшет до проектора.

проводове сполучення

Стандартно всі моделі працюють через стандарт VGA. Дуже багато додатково підтримують HDMI. Останнім часом все більше оснащується USB і Wi-Fi-модулем.

VGA — аналоговий стандарт передачі відеосигналу, який використовується з 1987 року для кольорових моніторів і відеоадаптерів.

HDMI — цифровий інтерфейс, що дозволяє передавати відео високої роздільної здатності та багатоканальний цифровий звук.

З точки зору якості, HDMI істотно виграє, тому, якщо ваша модель підтримує обидва стандарти, краще використовувати зв’язок по HDMI. Але в бюджетних варіантах зазвичай ставлять тільки VGA-інтерфейс.

Використання стандартного роз’єму mini-HDMI

Багато гаджети вже оснащені роз’ємом mini-HDMI, тому, якщо проектор також підтримує цей стандарт, то підключення не складе ніяких труднощів:

  1. Підключіть один кінець кабелю до гнізда mini-HDMI планшета, другий — до проектораКабель HDMI-mini HDMI
  2. Включіть обидва пристрої і з’єднання готове. Далі дійте згідно з інструкцією до вашого обладнання.

Але якщо обладнання підтримує тільки стандарт VGA, чи можна в цьому випадку планшет підключити до проектора? При відсутності інших можливостей, є варіант скористатися різними перехідниками від HDMI до VGA. Тільки потрібно враховувати наступне:

  • Ви втратите в якості сигналу.
  • Потрібен не просто перехідник і кабель, а ще активний конвертер сигналу, який коштує досить недешево.

Загалом, цим питанням краще замислитися на етапі придбання обладнання, інакше потім все може обернутися додатковими витратами або обмеженим функціоналом.

USB-кабель

Практично всі мобільні пристрої мають гніздом micro-USB. Якщо і проектор підтримує цей стандарт, то можна підключатися безпосередньо через нього.

Є важливий момент, чи підтримує гаджет технологію MHL (Mobile High Definition Link). Якщо мова йде просто про передачу даних через USB, то проектор розпізнає планшет як звичайну флешку і буде відтворювати знаходяться на ньому мультимедійні дані.

Технологія MHL дозволяє відтворювати цифрове потокові відео і аудіо з планшета на екран, так само як і будь-яке зображення з дисплея. Для з’єднання в цьому випадку досить звичайного кабелю micro-USB — HDMI. Якщо ж проектор не підтримує дану технологію, то необхідний активний кабель з конвертером і додатковим проводом харчування.

Кабель micro-USB і HDMI

У деяких моделях гаджетів вже в комплекті йдуть перехідники для зовнішніх моніторів, тобто від стандартного роз’єму зарядки в HDMI.

Wi-Fi

Найбільш зручний і часто використовується рішення, це бездротовий зв’язок. Можливі наступні варіанти:

  1. Модель оснащена вбудованим модулем Wi-Fi і все, що потрібно, це знайти його в мережі з екранів мобільних пристроїв та ввести пароль мережі. Якість передачі сигналу при цьому буде досить високим.
  2. Якщо вбудованого модуля немає, тобто зовнішні передавачі, що підключаються по VGA-кабелю. Вони можуть йти вже в комплекті або продаватися окремо у сторонніх виробників.

Плюсом цього виду є можливість його застосування навіть для «примхливих» пристроїв марки Apple. У деяких моделях проекторів вже все для цього готово, досить лише встановити спеціальний додаток з App Store.

Головним мінусом виразно є ціна. Моделей з такими можливостями і так небагато, і, як правило, це топові випуски передових виробників. Окремі ж передавачі для бездротового сполучення теж можуть коштувати сотні доларів. У цьому випадку простіше придбати планшет з HDMI-роз’ємом.

Вибираючи, як планшет з найменшими клопотами можна підключити до сучасного проектора, краще зупинитися на стандарті HDMI. USB також зручний, але потрібно уважно читати специфікацію обладнання, щоб знати, що саме і як можна робити через цей інтерфейс. Wi-Fi — дуже зручне, але вельми недешеве рішення. Ідеально на етапі до придбання обладнання вирішити, як ви будете його використовувати, і підібрати моделі з необхідним функціоналом.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector