Як перевірити телефон на віруси через комп’ютер

Вступ

Якщо ви думаєте про те, як перевірити телефон на віруси через комп’ютер і сумніваєтеся в надійності цього методу, то можете відкинути всі сумніви. Таке сканування досить ефективно, так як база вірусних сигнатур в антивірусі на комп’ютері постійно оновлюється, додаючи в свій архів дані про нових шкідливих кодах. До того ж ви зможете не тільки просканувати смартфон, але і очистити його від захованих вірусів.

Де можна «підчепити» вірус?

Як вам відомо, Андроїд займає більшу частину ринку мобільних телефонів і смартфонів. Це не дивно, так як систему може використовувати практично будь-який виробник мобільної техніки. Але заради такої можливості компанії Google довелося заплатити чималу ціну — відкрита операційна система. Таке ж справа йде і Symbian, незважаючи на те, що ОС встановлена ​​практично тільки на пристроях Nokia.

Що значить відкрита операційка? Це означає, що ви маєте повний доступ не тільки до звичайних папок на пристрої (роль провідника), а й до системних служб. А якщо цей доступ маєте ви, значить, шкідливий код тим більше може проникнути в систему. Слід також розуміти, що вірус може завдати шкоди смартфону не тільки проникнувши в системні директорії. Він здатний зробити те ж саме, якщо ви скачаєте ні з того ресурсу навіть просту картинку в папку на флешці Images.

Вірус може бути і в покупці з Play Market

А де власне можна дістати вірус на смартфон? Природно, в інтернеті. Але це ще півбіди: шкідливий код або програма може потрапити вам через стандартний магазин додатків Play Market. Однак, варто зазначити, що атаці піддаються ті користувачі, які неуважно дивляться на завантаження продукт. Наприклад, можна скачати гру від якогось невідомого розробника з сумнівним рівнем довіри (судячи з відгуків на сторінці додатка). Але ви повинні розуміти, що завантажувати її не можна. Це може привести до неприємних наслідків. При роботі в Play Market потрібно бути просто трішки уважним і тоді ніякі біди з вірусними програмами вам не страшні.

З інтернетом все набагато складніше, адже контролювати кожен сайт і завантаження практично неможливо. Тут ваш смартфон схильний до ризику так само, як і персональний комп’ютер. Особливо не рекомендується завантажувати ігри та програми зі сторонніх ресурсів (користуйтеся тільки Play Market). Отже, рекомендується встановити антивірусне програмне забезпечення на телефон. Але що робити, якщо шкідливий код вже пустив коріння і можливості скачати таке ПО в Плей Маркеті у вас немає? Тоді вам потрібно буде просканувати смартфон на віруси через комп’ютер.

Перевірка за допомогою комп’ютера смартфонів Android і Symbian

Все що вам потрібно для роботи, це сам смартфон і кабель для підключення через порт USB. Він поставляється в комплекті з телефоном і, найчастіше це шнур зарядки без блоку живлення (блок для підключення до розетки). Отже, ваші дії:

підводимо підсумки

Зверніть увагу на те, що на комп’ютері може відобразитися дві папки, пов’язані з комп’ютером: одна системна, а інша від флешки. Перевіряти слід обидві директорії. Тоді ви без проблем зможете просканувати і очистити смартфон від вірусів за допомогою комп’ютера. Сподіваємося, що у вас все вийшло і ніяких неприємностей з телефоном немає. Надалі будьте обережнішими і уважнішими при роботі в інтернет-мережі. Ви можете розповісти в коментарях про те, де і який вірус ви занесли в свій пристрій, щоб застерегти інших людей. Гарного дня, дорогі друзі!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector