Як перевірити флешку на працездатність

Стрімко збільшується популярність твердотільних накопичувачів породила величезну кількість неякісного товару, підробок і відвертого сміття. Так, купивши чергову дешеву флешку, ви ризикуєте втратити важливі дані, які були на ній записані. Щоб запобігти такій ситуації, необхідно вміти проводити діагностику девайса, тому в цій статті ми розберемося, як перевірити флешку на працездатність.

Діагностика працездатності накопичувача

Для попередження проблем в роботі флеш-накопичувача необхідно проводити його діагностику.

вступ

У найзагальнішому випадку «крутовізну» USB-накопичувача прийнято вимірювати його об’ємом, такий підхід відображає одну грань істини, але його не можна назвати повним. Крім фактичного обсягу, який, до речі, на ділі може виявитися далеким від заявленого, у флешки є й інші параметри, які ми навчимося розрізняти і вимірювати кожен. Це швидкість читання, швидкість запису, пошкоджені сектора і безліч видів різних помилок.

У цій статті ми розглянемо кілька спеціалізованих і програм, але в першу чергу спробуємо використовувати вбудований функціонал Windows. Він не допоможе нам знайти всі відповіді на наші запитання, але перевірити диск на помилки і виправити їх він цілком в змозі. Приступимо.

Використовуємо функціонал Windows

Під цим заголовком ми розберемося, як перевірити флешку на биті сектора за допомогою можливостей Вінди. В першу чергу вставляємо наш девайс в гніздо комп’ютера або ноутбука і тупотимо в «Мій комп’ютер», щоб подивитися під якою буквою він визначився, припустимо, це буква «H», запам’ятайте цей момент, буква нам ще стане в нагоді. Трохи нижче я вкажу команду, де ця літера буде фігурувати, вам її потрібно буде замінити на свою.

У чому ж будуть полягати наші дії? Нам необхідно дати команду системі, щоб вона перевірила наш USB на пошкоджені сектора і по можливості їх відновила. Зробити ми це можемо відразу з віконця «Виконати», або попередньо увійшовши в командний рядок.

Ми будемо використовувати команду chkdsk, що означає Check Disk (перевірка диска).

Перший спосіб. Тиснемо поєднання клавіш «Win + R», ми потрапляємо в віконце «Виконати», вводимо туди команду «chkdsk H: / F / R». Буква «F» відповідає за пошкодження файлової системи, а «R» — за сектора.

Другий спосіб. Точно так же заходимо в «Виконати», тільки вводимо команду «cmd», вона приведе нас до командного рядка. Рекомендується використовувати саме цей спосіб, тоді ми відстежити звіт і зрозуміти, що з нашими секторами і файлової системою. В командний рядок вбиваємо ту ж саму команду і чекаємо результату.

Початок роботи утиліти

В принципі, це все на що здатна Widows, далі будемо використовувати спеціалізовані програми.

Завершення проведеної перевірки

Check Flash

Перша програма для перевірки флешки — Check Flash. Чи не найзручніша у використанні програма, спочатку недосвідченому користувачу деякі функції можуть виявитися неочевидними, але з наданими інструкціями все має прояснитися.

Отже, очевидно, нам потрібно завантажити програму. Архів вже у нас на робочому столі, розпаковуємо його. Утиліта портативна, установки не вимагає.

Насамперед копіюємо всі потрібні файли на інший носій, тому що в підсумку нам буде необхідно провести форматування флешки.

Після запуску Check Flash ми побачимо вікно, поділене на сектори з різними настройками, нижче в скріншотах буде вказано, як саме виставляти ці настройки для перевірки одного з параметрів накопичувача.

Для початку вибираємо наш девайс в графі «Пристрій», вся необхідна інформація після перевірки буде з’являтися у відповідному полі. Після виставлення всіх радіопереключателей в такий же стан, як на скріншотах, потрібно натиснути кнопку «Пуск!» І підтвердити своє рішення. Велике поле праворуч вкаже нам про стан осередків пам’яті, визначити колірне значення можна на вкладці «Легенда». Як перевірити реальний обсяг флешки? Приступимо, перша перевірка буде торкатися цього питання:

Аналіз реального розміру

Перевірка флешки на швидкість читання і запису:

Визначення швидкості читання

Тест флешки на осередки пам’яті з помилками:

Flash Memory Toolkit

Наступна програма для тестування флешки — Flash Memory Toolkit. Дуже потужний продукт. Ліцензія коштує не мало, але в trial-версії доступні абсолютно всі функції, для нас це палочка-виручалочка. Функціонал програми широкий, але головними її особливостями є: відновлення втрачених даних і захищене видалення (розглянемо далі). Тема статті — тестування флешки, тому ми торкнемося і відповідні розділи, природно.

Отже, ми, звичайно ж, завантажили додаток, встановили його і запустили, перед нами вікно програми:

Flash Memory Toolkit

Поспішати ми не будемо, пробіжить по усіх важливих елементів інтерфейсу. В першу чергу додаємо нашу флешку на обробку (рядок в лівому верхньому куті). Поруч з цим рядком є ​​кнопки для форматування і скриншота, нічого незвичайного. Далі трохи нижче зліва ми бачимо панель вкладок, це основні функції програми, їх ми і будемо використовувати.

  • Перша вкладка «Info» надає нам всю первинну інформацію на нашу носію: ємність, вільне місце, файлова система, ім’я та т. Д.
  • Друга вкладка «Error Scan» говорить сама за себе, це тестування флешки на помилки читання або запису. Дуже непогано проводити таку перевірку відразу після покупки твердотільного накопичувача.

Виявлення недоліків в роботі накопичувача

  • Третя вкладка — очищення диска, але особлива очищення. Після такого форматування неможливо відновити дані, йде робота з самої файлової системою, функція незамінна в сенсі безпеки і конфіденційності даних.
  • «File Recovery» — ось те, через що можна завантажувати цю програму. Аналогів цій вкладці за функціональними можливостями в рунеті не так багато. По суті, ми маємо повноцінне відновлення втрачених даних, природно, тих даних, які видалили звичайним способом, які стерлися в результаті помилки або збою алгоритму. Вибираємо потрібний тип файлів, які збираємося шукати, чекаємо. Програма запропонує список всіх файлів обраного типу, нам же, в свою чергу, потрібно вибрати конкретні файли для відновлення. Для зображень передбачений попередній перегляд, дуже зручна і корисна функція, підтримуються майже всі найпопулярніші розширення файлів. Важливий момент — зберігайте все відновлюються файли на будь-який інший носій, відмінний від того, з яким проводяться всі маніпуляції.
  • Backup / restore — звичайне резервне копіювання, зупинятися тут не будемо.
  • Low-level Benchmark — низкоуровневая перевірка швидкості накопичувача, аналог функції попередньої програми.
  • File Benchmark — видозмінена функція вимірювання швидкості з прив’язкою до розміру переміщуваного файлу.

Ми розглянули всі функції цієї програми, пора робити висновки.

висновок

У цій статті ми розібралися, як перевірити карту пам’яті на працездатність. Способів, як виявилося, не мало, і ми розглянули тільки малу частину з існуючих. Програм для діагностики та відновлення флешок — хоч греблю гати, нам лише залишилося вибрати для себе ту, яка буде відповідати всім нашим вимогам.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector