Як перевірити б / у ноутбук при покупці

Ноутбук — це зручна і універсальна комп’ютерна техніка, яка дозволяє користувачеві працювати або грати на пристрої без прив’язки до стаціонарного місця. Популярність переносних комп’ютерних пристроїв з кожним роком зростає, однак разом з нею зростає і ціна. Купити ноутбук гідної якості, який буде справлятися з усіма поставленими завданнями на сьогодні не кожній людині по кишені, тому все частіше потенційні покупці приймають рішення придбати товар на вторинному ринку, а саме з рук.

Як купити б / у ноутбук
Однак покупка ноутбука б / у, як і будь-якого іншого уживаного товару, може нести в собі не тільки фінансові вигоди, але і ризик придбання неякісного пристрою. У цій статті розповімо, як перевірити переносний персональний комп’ютер б / у перед покупкою і максимально убезпечити себе від придбання дефектного або некондиційного товару.

Первісна або поверхнева діагностика

Якщо ви потенційний покупець ноутбука і перспективне пристрій знайдено, а ціна влаштовує, ще до огляду і діагностики в телефонному режимі важливо дізнатися про його технічні характеристики, основні параметри, які необхідні для роботи, а також стан пристрою. Якщо всі категорії влаштовують покупця, необхідно домовитися з продавцем про зустріч і огляді ноутбука.

Перевірка б / у ноутбука

Найперший етап, який може кардинально змінити рішення покупця про придбання товару — це візуальне або поверхневе його обстеження. Для початку необхідно дуже уважно оглянути поверхню б / у ноутбука. Якщо переносний комп’ютер має видимі пошкодження на корпусі або екрані, відколи, тріщини на моніторі — це може свідчити про те, що пристрій бите, його кидали при експлуатації. Якщо навіть продавець запевняє, що всередині ноутбука нічого не пошкоджено, ноутбук «працює як годинник», краще утриматися від придбання такого товару, так як при падінні могли бути пошкоджені внутрішні мікросхеми та контакти. Такі дефекти можуть в найближчому часі позначитися на експлуатаційних характеристиках пристрою.

Перевірте роз’єми для підключення зарядного пристрою і зовнішніх модулів, вони не повинні бути розхитані. А також не забудьте уточнити про комплектації переносного комп’ютера. Іноді блок живлення до невідомим або непопулярним моделям ноутбуків знайти не дуже просто. Крім цього, покупка нового блоку — це додаткові витрати для покупця.

Якщо операційна система не встановлена, подальша перевірка неможлива і покупцеві доведеться купувати «кота в мішку». Краще заздалегідь попросити продавця, щоб він подбав про встановлення системи або, при її відсутності, відмовитися від покупки.

Після того як ноутбук завантажився, спробуйте його підняти, послідовно відкрийте і закрийте в робочому режимі. Якщо екран при таких маніпуляціях блимає або пристрій висне, значить, є внутрішні проблеми з мікросхемами, від такого б / у товару краще відмовитися. Уважно вивчіть екран ноутбука на наявність битих пікселів в робочому режимі, які виражаються характерними чорними точками на моніторі. Виробники деяких фірм дозволяють наявність на моніторі до десяти таких елементів. Однак, якщо ви виявили подібні дефекти на екрані, ви сміливо можете або збити ціну, або ж відмовитися від покупки, коли вад такого роду багато.

Наступний етап — перевірка роботи клавіатури і тачпада. Необхідно відкрити текстовий документ і перевірити кожну клавіші на клавіатурі, так як працювати без неї не завжди комфортно, а нове пристосування коштує пристойних грошей. Клавіші мають у скрутному становищі легко, реагувати миттєво на натискання. Тачпад також повинен функціонувати, незважаючи на те, що його функціональність можна дублювати за допомогою миші. Іноді підключення додаткових зовнішніх агрегатів не є комфортним.

Перевірка роботи клавіатури ноутбука

Перевірка роботи клавіатури ноутбука

На цьому етап попередньої перевірки можна вважати завершеним. Якщо все перевірені елементи влаштовують покупця, варто переходити до більш важливого етапу — діагностиці внутрішніх блоків пристрою.

Поглиблене тестування ноутбука

Поверхнева діагностика товару, насправді, говорить багато про що, відмінне зовнішнє стан — це гарантія того, що до товару ставилися належним чином. Однак не варто купувати ноутбук б / у, не перевіривши якісно стан і функціонування внутрішніх робочих вузлів.

Зробити це можна як самостійно, так і звернувшись до спеціалізованого сервісного центру, де професіонали зможуть відповісти практично на всі питання потенційного покупця. Послуги фахівців коштують недешево, тому розповімо далі, як здійснити перевірку власними силами.

Для початку перевіряємо батарею ноутбука, адже пристрій і купується в першу чергу з метою працювати без прив’язки до стаціонарного місця. Від стану батареї залежить час, який може експлуатувати користувач ноутбук без додаткової підзарядки. Найчастіше перевірка персонального пристрою займає не більше години, тому діагностувати за цей час стан батареї неможливо. Звичайно ж, можна в подальшому купити новий блок, проте таке придбання коштує грошей, а це додаткові витрати для покупця. Для того щоб діагностувати стан батареї б / у ноутбука, можна скористатися програмою Battery Bar, яку можна завантажити за адресою http://batterybarpro.com/basic.php. За допомогою цієї утиліти можна дізнатися час роботи акумулятора без підзарядки. Перевірити функціонування пристрою зарядки можна, підключивши ноутбук через зарядний пристрій до харчування.

Далі варто не полінуватися і за допомогою програми Everest — http://www.lavalys.com/support/downloads/ — перевірити температуру переносного комп’ютера, підвищення якої може говорити про несправності системи охолодження пристрою. Температурні показники процесора в стані навантаження не повинні перевищувати вісімдесят градусів. Навантаження ноутбука можна дати, включивши якусь гру. При перевірці ноутбука в режимі навантаження кулер пристрою не повинен виробляти гучних нестандартних звуків.

Вікно програми EVEREST Ultimate Edition

Вікно програми EVEREST Ultimate Edition

Ще один важливий агрегат, який вимагає обов’язкової перевірки, — це жорсткий диск переносного персонального комп’ютера. Перевірити його стан можна за допомогою програми CrystalDiskInfo, яку можна завантажити за посиланням http://download-software.ru/crystaldiskinfo.html. Ця програма при запуску перевірить стан диска в реальному часі, повідомить його температуру, термін експлуатації і реальний технічний стан. Якщо є проблеми з жорстким диском, то краще відразу ж відмовитися від придбання такого товару, так як вартість нового модуля і його заміни висока.

Додатково не завадить перевірити роботу камери ноутбука. Для її діагностики можна за допомогою стандартного скайпу здійснити відеодзвінок другу чи знайомому. Якщо проблеми з камерою є, покупець зможе побачити їх при здійсненні розмови.

Якщо все перевірені вузли і модулі знаходяться в нормі, значить, можна сміливо купувати ноутбук з рук. Крім запропонованих вище програм для перевірки внутрішніх вузлів пристрою, покупці часто користуються утилітами S.M.A.R.T і Prime95, які функціональні і дають реальні показники комп’ютерної техніки. Який саме утиліті віддати перевагу — вирішувати покупцеві. У цій справі важливі не гроші, а результат.

Підведемо підсумки

Купівля техніки з рук — це, з одного боку, шанс значно заощадити гроші, з іншого боку, величезний ризик придбати неліквідний або неякісний товар. Для того щоб убезпечити себе від проблем в подальшому і не «викинути гроші на вітер», поставтеся відповідально до тестування товару, що купується.

Не полінуйтеся, підготуйте заздалегідь спеціальні програми, які допоможуть вам діагностувати внутрішній вміст ноутбука. Візуальна перевірка дасть тільки поверхневий результат, який не може гарантувати працездатність і тривалий період експлуатації переносного комп’ютера. Тільки після якісної і скрупульозної діагностики є всі шанси, що ви придбаєте надійний товар і він прослужить вам довгий час.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector