Як оновити Убунту через термінал

Деякі відновлення операційних систем служать для усунення «дірок» в безпеці, інші допомагають ОС підтримувати нові програми. Але найцінніше ті, які покращують саму систему — додають в неї нові функції і можливості. Якщо вийшло оновлення з довгостроковою підтримкою (LTS), дуже корисно звернути на нього увагу. Оновлення Ubuntu через Термінал служить відразу багатьом цілям. Від переваг, які воно дає, розумний користувач відмовлятися не буде.

Як оновитися через термінал

При оновленні через термінал необхідно використовувати спеціальні команди.

Операційна система Ubuntu оновлюється в основному раз в півроку. Це достатній період, щоб встигли з’явитися нові технології, ноу-хау і рішення в світі ІТ. Тому стежити за оновленнями і своєчасно «ставити» їх — вірний спосіб бути на вістрі технологій.

Система Убунту давно славиться підходом, який в неї заклала компанія Canonical. Він обіцяє можливість отримати все необхідне і відразу, на одному диску або в одному образі. Якщо виходять оновлення програм, система також повідомить вам про це, і запропонує установку.

Менеджер оновлень

Операційні системи Linux раніше не славилися увагою до потреб новачків. Зараз все трохи по-іншому. Одним з корисних нововведень Ubuntu є Update Manager. Він дозволяє не тільки отримувати оповіщення про вихід нових версій ОС. Він також пропонує оптимальний варіант установки пакетів з програмними новинками. Тому необхідний софт виявиться у вас, коли він буде затребуваний і актуальний.

Update Manager

Розглянемо в деталях, як оновити Убунту через Термінал. Якщо ви хочете самі дізнатися про важливі і підтримуваних оновленнях, зайдіть в розділ «Система» — «Адміністрування» — «Менеджер оновлень». Ваша ОС сама почне пошук нових версій актуальних програм та пакетів до них. Це найбільш актуально, коли ви зачекалися нових функцій, а процес скачування оновлених версій не почався автоматично.

Ви завжди можете інсталювати нову версію системи через офіційний сайт. Але це трохи повільніше. І не варто гнатися за новизною, завантажуючи релізи без довгострокової підтримки. Помилки в тестових версіях можуть бути досить серйозними.

Приступаємо до оновлення

ВАЖЛИВО. Щоб все пройшло вдало, на вашому ПК повинна бути встановлена ​​версія системи від 14.04 і новіше. Також обзаведіться правами sudo. В іншому випадку ви можете зіткнутися з проблемами.

Перш за все, збережіть всі важливі дані на окремий носій. Оптимальним варіантом буде резервне копіювання важливих папок, а то і всієї файлової системи.

Отримайте актуальну інформацію про пакетах і обновіть ті з них, які вже встановлені. Зробити це можна так:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Оновлення встановлених пакетів

Ubuntu виведе на екран перелік нових версій. Ознайомтеся з інструкціями на екрані та підтвердіть дії.

Враховуйте залежності, які змінилися. Наступна команда допоможе це зробити:

sudo apt-get dist-upgrade

Якщо все пройшло вдало, у вас на комп’ютері буде найсвіжіша версія вже встановленого дистрибутива. З неї і потрібно починати повне оновлення Лінукс Убунту через Термінал.

Установка нової версії

Щоб оновити Ubuntu, ми використовуємо інструмент «do-release-upgrade».

Для початку потрібно пакет «update-manager-core». Це нова версія Менеджера оновлень:

sudo apt-get install update-manager-core

Далі, введіть таку команду:

sudo do-release-upgrade

Ми пропонуємо оновити версію до останньої офіційної. Саме для цього служить опція «-d» в кінці команди.

sudo do-release-upgrade -d

Установка останньої версії

Ви можете отримати попередження про неможливість використання SSH, або ж про ризик втрати з’єднання. Уважно ознайомтеся з ним і прийміть умови, натиснувши «y». Всі наступні діалогові вікна можна ігнорувати, погоджуючись з представленою інформацією.

Оновлення Убунту через Термінал майже підійшло до кінця. У системи буде до вас ще кілька питань, наприклад, про перезапуск сервісів, або заміні файлів конфігурації. Дайте відповідь так, як вимагають ваші потреби.

Як тільки нові пакети будуть завантажені, Ubuntu запропонує видалити старі:

Remove obsolete packages?
53 packages are going to be removed.
Continue [yN] Details [d] y

Дайте відповідь «Так», якщо ви не встановлювали в ОС важливих файлів конфігурації і розширень.

Перезавантажте комп’ютер, як тільки установка нової версії буде завершена. Якщо все пройшло вдало, ви побачите вітальне повідомлення з номером нової версії.

висновки

Як бачите, в тому, щоб оновити Ubuntu через Термінал, немає нічого складного. Ви володієте введенням на клавіатурі? Цього вже достатньо, щоб отримати свіжу версію ОС.

Користування новою системою відкриває нові можливості. Воно також може викликати нові проблеми. Тому при будь-яких неполадках в ОС або програмах — читайте актуальні матеріали нашого сайту!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector