Як оновити драйвера відеокарти

Відеокарта — це одна з ключових складових, що дозволяє забезпечувати ефективну роботу комп’ютерної техніки. Досить поширеною помилкою серед новачків є те, що вони бережуть диски із записаними «дровами», які були отримані в момент придбання комп’ютерної техніки. При перевстановлення Windows вони встановлюють знову драйвера для відеокарти з цього ж диска.

Саме таким недосвідченим користувачам корисно знати, як оновити драйвера відеокарти, а також якою користю супроводжується процес оновлення.

Логотип Nvidia і Radeon

Важливість процесу оновлення

Оновити драйвера досить важливо, точно так же, як і для інших комплектуючих. Процес оновлення супроводжується виправленням деяких помилок, які є в попередніх версіях.

Цілі і завдання оновлення

Фахівці розглядають графічну карту як окремий пристрій, що супроводжується складною будовою. Графічна плата складається з власного процесора, своєї ОЗУ, а також призначеної саме для неї системи охолодження.

У зв’язку з таким складним технічним будовою, драйвера відеокарти назвати простими, безумовно, не можна. Виробник супроводжує випуск відеокарти вже розробленими «дровами», але, як відомо, все те, що вперше виходить у світ, досить часто супроводжується помилками. І навіть якщо вони незначні, їх виправлення все-таки сприяють більш поліпшеною і стабільній роботі комп’ютерної техніки.

Диск драйвера відеокарти

Виробники орієнтовані на постійне вдосконалення програмного забезпечення, на виправлення помилок. У зв’язку з цим, якщо оновити драйвера відеокарти автоматично, її продуктивність значно збільшується, що не може залишитися непоміченим для власника ПК.

Особливо в такому процесі оновлення потребують ті, хто проводить багато часу за комп’ютером, беручи участь в різних іграх. Фахівці стверджують, що, навіть маючи в наявності відеокарту з потужними параметрами, процес гри може супроводжуватися гальмуванням, різними «глюками», тому що дрова без оновлення.

Процес оновлення графічного адаптера

Власники ПК, чия робота на комп’ютері безпосередньо залежить від продуктивності відеокарти, довго просити себе не змушують, а тому вони активно починають цікавитися, як оновити відеокарту на Windows.

Збір необхідної інформації

Процес оновлення драйвера може зажадати лише мінімального участі користувача, оскільки в основному здійснюється автоматично.

Звичайно ж, щоб успішно оновити драйвера, дуже важливо знати, яка модель графічного адаптера встановлена ​​на комп’ютері. Для того щоб отримати таку важливу інформацію, можна знову вивчити технічну документацію, яка надавалася користувачеві в момент придбання комп’ютерної техніки. Якщо така документація була безповоротно загублена, дізнатися найменування графічної карти дозволяють кошти Windows.

Для цього слід натиснути правою кнопкою миші по ярлику «Комп’ютер», після чого перейти на «Властивості». Після відкриття діалогового вікна з лівого боку будуть відображені додаткові параметри, серед яких слід вибрати «Диспетчер пристроїв».

Скріншот диспетчер пристроїв

У диспетчері пристроїв відображаються всі складові комп’ютера, серед них легко відшукати рядок з назвою «Відеоадаптери», в підрядку буде вказана модель встановленого графічного адаптера.

Клікнувши двічі по ній, відкривається додаткове вікно, в якому є вкладка «Драйвера». На цій вкладці не тільки вказана модель відеоадаптера, а й позначена версія встановлених «дров».

Скріншот з версією драйвера відеокарти

Щоб успішно провести оновлення «дров», користувач повинен чітко знати також версію Windows і тип операційної системи.

Процес практичного поновлення

Після того як всі необхідні відомості зібрані, можна вивчити інструкцію, що дозволяє зрозуміти, як оновити дрова на відеокарту.

Спочатку слід зайти на офіційний сайт розробника графічного адаптера. Існують два виробника, які надають свої послуги в цьому напрямку: AMD і NVIDIA.

Сайт Nvidia пошук драйвера

Зайшовши на офіційний сайт, користувачеві досить заповнити невелику форму, що зовні нагадує анкету. У ній слід вказати параметри (тип, модель і серію) відеоадаптера, версію Windows, після чого автоматично запуститься пошук. Через невеликий проміжок часу на екрані відобразиться актуальна версія «дров». Користувач зможе переконатися в доцільності оновлення. Прийнявши стверджувальне рішення, досить натиснути на кнопку «Завантажити». Безумовно, після закачування оновлених «дров» на комп’ютер власник ПК повинен зробити їх установку. По завершенні всіх виконаних дій комп’ютер побажає перезавантажитися, з чим слід погодитися, щоб зміни вступили в силу. На цьому процес, що дозволяє оновити дрова на графічний адаптер, завершується. Windows «віддячить» користувача за процес оновлення поліпшеною роботою.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector