Як налаштувати з’єднання PPPoE в Ubuntu

Протокол PPPoE — це мережева технологія високого рівня, яка пропонує використовувати для обміну даними багато розширених можливостей. Вона може включати в себе інші методи обміну інформацією та застосовувати широкий вибір підходів до створення комп’ютерних мереж. За допомогою інкапсуляції можна включати до складу ПППоЕ інші протоколи обміну даними. Коли виконується настройка PPPoE, Ubuntu грає серйозну роль в якості середовища для внесення потрібних установок.

Налаштування PPPoE в Убунту

На ОС Ubuntu можна встановити і налаштувати PPPoE з’єднання.

Принцип роботи

В цілому настройка цього мережевого протоколу не представляє складності. Але все-таки містить кілька підводних каменів, про які краще знати заздалегідь. Протокол працює наступним чином:

  1. Існує середовище мережі Ethernet, в якій кожному комп’ютеру присвоєно MAC-адресу.
  2. Сервер підключений до однієї з карт і «прослуховує» її.
  3. Клієнт посилає на сервер широкомовні дані, які містять в собі унікальна адреса комп’ютера, тип використовуваного з’єднання, а також адреса одержувача.
  4. Після обміну даними між сервером і клієнтом створюється канал обміну даними по заданому протоколу. Суть Ethernet мережі
  5. У цьому каналі встановлюється з’єднання PPP. Пізніше в нього упаковується цільовий трафік.

Як створити з’єднання

Для створення з’єднання можна використовувати стандартну програму Network Manager. Вона справляється з усіма завданнями, які стосуються налаштування мережевих з’єднань. Знайти цю програму нескладно — в області повідомлень є маленька іконка, яка може змінюватися в залежності від типу використовуваного підключення.

  1. Зробіть правий клік мишею по ній, щоб відкрити Меню опцій.
  2. Створіть нове з’єднання натисненням кнопки «Додати». Зміна параметрів IPv4
  3. Не забудьте підтвердити збереження налаштувань.

Налаштування протоколу PPPoE в Ubuntu не така складна, якщо застосовувати її правильно. Однак, якщо створене підключення не працює, потрібно застосувати утиліту з назвою pppoeconf.

виправлення неполадок

Сервісна програма pppoeconf — це консольна утиліта, яка допоможе нам у виправленні неполадок підключення. Для її використання:

Викличте Термінал або інший емулятор консолі сполучення клавіш «Ctrl + Alt + T».

У вікні Терміналу введіть команду:

sudo pppoeconf

Linux запросить пароль користувача root. Введіть його і натисніть Enter.

Команда sudo pppoeconf

Дайте відповідь на поставлені утилітою питання. Бажано ознайомитися з їх змістом. Підтвердіть згоду введенням Enter.

На цьому етапі всі проблеми можна вважати вирішеними.

На закінчення

Отже, ми ознайомилися з протоколом Ethernet, який носить назву PPPoE. Його використання стане в нагоді не тільки просунутим технарям, але і всім, хто бажає побудувати швидку, надійну і безпечну мережу.

Якщо у вас залишилися питання по темі — ласкаво просимо в коментарі! Діліться думкою і залишайте свої питання — відвідувачі нашого сайту з радістю дадуть відповідь на них.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector