Як налаштувати VPN з’єднання на Android

VPN (Virtual Private Network) — це послуга, яка дозволяє отримати доступ до веб-сайту безпечно і конфіденційно за рахунок маршрутизації вашого з’єднання через сервер і приховуючи свої дії через Інтернет.

Що таке VPN в телефоні? Ви запускаєте VPN-клієнт (програмне забезпечення) зі служби VPN. Це програмне забезпечення зашифровує ваші дані навіть до того, як ваш інтернет-провайдер або провайдер Wi-Fi в кав’ярні побачать їх. Потім дані надходять в VPN, а також з VPN-сервера в пункт призначення в Інтернеті — від веб-сайту вашого банку до веб-сайту для обміну відео і пошукової системи. Онлайн-адресат бачить, що ваші дані надходять з сервера VPN і його місця розташування, а не з вашого комп’ютера та місця перебування. Хоча це стандарт, у такого роду з’єднання є деякі недоліки. Всі ваші дані знаходяться у відкритому доступі, і будь-яка зацікавлена ​​сторона може подивитися, що ви відправляєте.

Інтернет являє собою набір серверів, які відповідають за зберігання веб-сайтів і надання їх усім, хто хоче їх переглядати. Це означає, що вони постійно спілкуються один з одним, в тому числі діляться один з одним вашими даними, що в кінцевому підсумку дозволяє вам переглядати сторінки. Дуже добре підходить для вас, щоб мати можливість займатися серфінгом, але не ідеально підходить для усамітнення. Вихід в Інтернет — це все одно, що полетіти на комерційному літаку. Квиткового агенту, обробникам багажу, співробітникам служби безпеки і бортпровідників потрібні шматки даних, щоб направити вас між містами. Подібний обмін інформацією відбувається і в інтернеті. Якщо це просто розважальний веб-сайт, який ви переглядаєте, не варто турбуватися. Неважливо, чи бачить хтось ваші дані. Але якщо це інтернет-банкінг, ділова електронна пошта або щось ще, що більш особисто — це інша історія.

Що таке VPN

Коли ви використовуєте VPN-мережу в телефоні, ваші дані зашифровуються (бо ви використовуєте додаток), передаються в зашифрованому вигляді вашому провайдеру, а потім сервера VPN. VPN-сервер — це третя особа, яка підключається до мережі від вашого імені. Це вирішує проблему конфіденційності та безпеки для нас декількома способами:

 • Сайт призначення бачить як джерело трафіку VPN-сервер, а не вас.
 • Ніхто не може (легко) ідентифікувати вас або ваш комп’ютер в якості джерела даних або того, що ви робите (які веб-сайти ви відвідуєте, які дані ви передаєте і т. Д.).
 • Ваші дані зашифровані, тому, навіть якщо хтось переглядає те, що ви відправляєте, він бачить тільки зашифровану інформацію, а не необроблені дані.

Як ви можете собі уявити, такий сценарій набагато безпечніше, ніж традиційне підключення до мережі. Але наскільки це безпечно? Давайте розберемося.

Наскільки безпечний VPN

Безпека VPN викликає суперечки між IT-фахівцями, і ніякі два сервісу не є ідентичними за своїми пропозиціями або безпеки. Є два основні чинники:

 1. Обмеження типу технології VPN, використовуваної провайдером.
 2. Правові та політичні обмеження, що впливають на те, що можна зробити за допомогою цієї технології. Закони країни, в якій розташований сервер і компанія, що надає VPN, і власні політики компанії впливають на те, як компанія впроваджує цю технологію в свої послуги.

Наскільки безпечний VPN

Регламенти VPN

VPN визначає, як служба обробляє передачу даних через VPN. Найбільш поширеними протоколами є PPTP, L2TP, SSTP, IKEV2 і OpenVPN.

 • PPTP (протокол тунелювання точка-точка) — це один з найстаріших використовуваних протоколів, спочатку розроблений Microsoft. Плюси: працює на старих комп’ютерах, є частиною операційної системи Windows, і його легко налаштувати. Мінуси: за сьогоднішніми мірками це чи безпечно. Уникайте постачальника, якщо це єдиний пропонований протокол.
 • L2TP / IPsec (протокол тунелювання рівня 2) — це комбінація PPTP і протоколу L2F Cisco. Концепція цього протоколу розумна — він використовує ключі для встановлення безпечного з’єднання на кожному кінці вашого тунелю даних — але виконання не дуже безпечно. Додавання протоколу IPsec трохи покращує безпеку, але є повідомлення про передбачувану здатності АНБ зламати цей протокол і подивитися, що передається.
 • SSTP (протокол захищеного тунелювання сокетов) — це ще один протокол, створений Microsoft. З’єднання встановлюється з шифруванням SSL / TLS (де-факто стандарт для веб-шифрування в наші дні). Надійність SSL і TLS заснована на криптографії з симетричним ключем. установка, в якій тільки дві сторони, які беруть участь у передачі, можуть декодувати дані всередині. В цілому, SSTP — це дуже безпечне рішення.
 • IKEv2 (Internet Key Exchange, версія 2) — це ще один протокол, створений Microsoft. Це ітерація попередніх протоколів Microsoft, причому набагато більш безпечна. Він забезпечує кращу безпеку.
 • OpenVPN — бере найкраще з вищевказаних протоколів і усуває більшість недоліків. Він заснований на SSL / TLS і є проектом з відкритим вихідним кодом, що означає, що він постійно вдосконалюється сотнями розробників. Він захищає з’єднання за допомогою ключів, які відомі лише двом беруть участь сторонам на обох кінцях передачі. В цілому, це самий універсальний і безпечний протокол.

Загалом кажучи, більшість VPN дозволяють вам вибирати протокол. Чим більш безпечний протокол, через який ви підключаєтеся (OpenVPN, IKEv2), тим більш безпечним буде весь ваш сеанс.

Регламенти VPN

Зашифровані дані можуть бути прочитані тільки тим, у кого вихідний ключ використовувався для шифрування даних. Сучасні алгоритми шифрування працюють за цим принципом, причому передача інформації є дуже складним процесом і заслуговує дослідження на рівні докторантури. Те, що вам потрібно шукати, це ваші дані, зашифровані за допомогою алгоритму AES принаймні в 128 біт. Багато хто з кращих VPN-мереж йдуть на крок вище цього і пропонують шифрування AES-256, включаючи ExpressVPN, NordVPN і Buffered. Ваша VPN може бути дуже безпечною, але все зводиться до протоколу з’єднання, який використовується для шифрування вашої інформації.

Для чого можна використовувати VPN

Підвищена безпека. Ваші дані будуть зашифровані, що означає, що хакери не зможуть отримати до них доступ. Якщо ви використовуєте закриту мережу для роботи, ви можете зберегти її в таємниці. Це означає, що безпека для вас, вашого бізнесу і будь-яких чутливих даних залишиться у вашому розпорядженні. Шифрування захищає вас і ваші дані. Це важливо для будь-якого, хто використовує інтернет, і особливо для ведення бізнесу. Інтернет анонімність. Якщо ви хочете переглядати веб-сайти в повній конфіденційності, вам потрібно використовувати VPN на телефоні. VPN діє як маска, що дозволяє вам анонімно вести свій бізнес в Інтернеті. На відміну від веб-проксі або програмного забезпечення для маскування IP-адрес, VPN дозволить вам негайно отримувати доступ до веб-сайтів і веб-додатків.

Віддалений доступ до вашої мережі. Після настройки VPN ви можете підключитися до неї віддалено з будь-якого місця з підключенням до інтернету. Ви можете безпечно увійти в свою мережу і отримати доступ до необхідної інформації, документів і т. Д. Для бізнесу це підвищить продуктивність. Для користувачів, які використовують VPN для конфіденційності, це означає, що вам не доведеться переживати за відправку електронної пошти або конфіденційних документів, що можуть бути перехоплені. Ви можете зберігати всі свої дані в закритій мережі, до якої є доступ тільки у вас. І цей доступ може бути отриманий де завгодно.

Діліться файлами в своїй мережі. Після настройки VPN ви можете відкрити доступ до файлів для інших користувачів. Це означає, що члени вашої мережі легко зможуть отримати доступ і передавати файли між собою. Ця функція стає все більш привабливою для підприємств, які хочуть надати членам групи безпечний доступ до робочого продукту. Що особливо важливо для особистих або секретних даних. Безпечне з’єднання — єдиний спосіб обмінюватися файлами без виявлення або перехоплення.

Для чого можна використовувати VPN

Обійти інтернет-фільтри. У країнах з обмеженим доступом до інтернету, таких як Китай, VPN користується особливою популярністю. Частково це пов’язано з інтернет-фільтрами, які не дозволяють місцевим користувачам відвідувати облікові записи в соціальних мережах, «поширювати інакомислення» або критикувати китайський уряд. З першого погляду може скласти помилкова думка, що обмеження стосується тільки китайців. Але для людей, які намагаються вести бізнес з китайськими компаніями і приватними особами, це також величезна проблема. VPN дозволяє користувачам в Китаї «уникати» політики країни стосовно інтернету і отримувати більш вільний доступ до мережі. Якщо ви подорожуєте за межами країни, ви можете використовувати свій VPN-сервіс, щоб обійти інтернет-фільтри держави і використовувати ресурси інтернету на свій розсуд. Для інших країн VPN дозволяє отримувати доступ до контенту, наприклад, до регіональних платформ соціальних мереж або до відео, на які накладено регіональні обмеження.

Змініть свій IP-адресу і місце розташування сервера. Це невід’ємна частина попередніх пунктів, але саме так працює анонімність і обхід інтернет-фільтрів. Ви можете змінити місце розташування IP-адреси або «приховати» його і своє місце розташування. Ви можете використовувати VPN, щоб легко змінити свій IP-адресу на адресу, розташований, наприклад, в Німеччині. Це просто і забезпечує вам більше анонімності і безпеки. Крім того, ви також зможете отримати доступ до регіонального контенту, веб-сайтів і веб-додатків, які зазвичай доступні тільки користувачам в Німеччині. Багато компаній в зарубіжних країнах не можуть дозволити собі веб-сайт для кожного локалізованого ринку окремо. Це означає, що ви можете отримати доступ до німецького веб-сайту за адресою .de без перенаправлення на адресу .com (якщо він взагалі існує).

Висока якість. Іноді доступні сервери не оптимізовані під велику кількість користувачів. Але підключення через VPN може поліпшити швидкість і продуктивність. Це, безумовно, краще, ніж мережу проксі. VPN-сервіси дуже серйозно ставляться до продуктивності. У минулому VPN працювали повільно, із затримкою і постійним обривом з’єднання. Нові розробки зробили ці незручності справою минулого. І в багатьох випадках використання VPN може привести до підвищення продуктивності всієї системи, включаючи додатки, що вимагають доступ до мережі у фоновому режимі.

Обхід заборон через VPN

Як налаштувати VPN на Android без допомоги сторонніх програм

Більшість смартфонів під управлінням Android дозволяє використовувати мережу VPN безпосередньо з налаштувань телефону. Щоб зробити це, виконайте наступні дії:

 • Розблокуйте свій телефон.
 • Відкрийте програму «Налаштування».
 • У розділі «Бездротові мережі» виберіть «Ще».
 • Виберіть «VPN».
 • У правому верхньому куті ви знайдете знак +, натисніть його.
 • Ваш адміністратор надасть вам всю вашу інформацію про VPN. Просто виберіть потрібний протокол і введіть всю інформацію.
 • Натисніть «Зберегти».
 • Ви можете підключитися, повернувшись до налаштувань VPN і вибравши свій VPN. Вам буде запропоновано ввести ім’я користувача і пароль.
 • Ви також можете натиснути кнопку меню з 3-х точок, щоб ваш VPN завжди був включений.

Готово! На цьому настройка VPN на Android завершена.

ВАЖЛИВО. Не всі пристрої Android однакові, тому меню налаштувань може виглядати дещо інакше.

Щоб встановити програму для VPN

Якщо активувати VPN через налаштування смартфона не вдалося або ви не впевнені в своїх силах, просто встановіть один з додатків в Play Store. Недосвідченому користувачу відразу завантажити відповідну програму буде досить складно, тому ми вибрали кілька найбільш популярних і функціональних з них:

CyberGhost

CyberGhost допомагає користувачам серфить в Інтернеті в приватному режимі і в цілковитій безпеці. Всі плани отримують 30-денну гарантію повернення грошей, і ви можете підключити до 7 пристроїв одночасно, чого для більшості користувачів має бути більш ніж достатньо.

переваги:

 • Більше 3000 серверів в більш ніж 60 країнах.
 • Анти-дактилоскопічна система.

недоліки:

 • Ні адреси електронної пошти.
 • Немає підтримки по телефону.

Використання CYberGhost

Оновлений CYberGhost пропонує краще розташування, підключення одним клацанням миші і інтелектуальний захист конфіденційності. Він доступний для Windows, MacOS, iOS, Android, Android TV, Amazon Fire TV і Fire TV Stick. Ось як це працює:

 • Підключення одним натисканням — шифрування підключення до інтернету всього за один клік.
 • Розумні правила — повне налаштування захисту конфіденційності.
 • Найкраще розташування — підключення до якнайшвидшого сервера в обраному вами місці.
 • Простота використання — гарантована миттєва захист VPN.

CyberGhost забезпечує максимальну пропускну здатність без обмежень по швидкості. Таким чином, ви можете виконувати всі поширені онлайн-завдання, включаючи потокове телебачення і фільми, завантаження файлів і покупки в Інтернеті. Також важливо відзначити, що швидкості не обмежені або не залежить від країни. Завдяки CyberGhost користувачі отримують повну конфіденційність і безпеку онлайн. Він працює, роблячи IP-адреса повністю анонімним. Крім того, всі дані, які вилітають із комп’ютер або пристрій, кодуються і шифруються. Це означає, що навіть якщо ви використовуєте загальнодоступний Wi-Fi для онлайн-банкінгу, ви будете повністю захищені. Програма включає в себе не тільки захист браузера, а й всі активні онлайн-додатки. Служба підтримки клієнтів CyberGhost тепер забезпечує цілодобове реагування. На додаток до цього ви можете зробити знімок екрана та залишити коментарі безпосередньо з платформи VPN, після чого відправити його розробнику.

NordVPN

NordVPN є лідером ринку вже більше 10 років, і це не дивно. Його функції безпеки дуже вражаючі, особливо з урахуванням надзвичайно доступної ціни — всього за 2,99 долара в місяць. Програму дійсно просто налаштувати і використовувати, що робить її ідеальною для новачків в VPN.

переваги:

 • До 6 одночасних підключень.
 • Подвійне шифрування.
 • 2547 серверів в 56 країнах.
 • 30-денна гарантія повернення грошей.

недоліки:

 • Додатки для Android і iOS потребують доопрацювання.
 • Швидкість може змінюватися.

NordVPN

особливості:

 • Автоматичний вимикач.
 • Запуск в один клік.
 • Онлайн-підтримка клієнтів 24/7.

NordVPN є однією з небагатьох послуг VPN, які пропонують виділений IP-адреси поряд з динамічним і статичним. Більш того, NordVPN надзвичайно простий в установці і використанні. Просто включите VPN, і все! NordVPN володіє вражаючим набором функцій, приділяючи особливу увагу безпеці і конфіденційності. Одна з його найбільш вражаючих особливостей — унікальна технологія подвійного шифрування даних. Вона забезпечує максимальну безпеку, оскільки ваші дані шифруються не один раз, а двічі! Це особливо корисно при використанні громадського Wi-Fi для серфінгу, покупок або потокового онлайн. Компанія базується в Панамі, в юрисдикції якої немає законів про зберігання даних, і дотримується політики відсутності реєстрації. Він підтримує протоколи OpenVPN, PPTP, L2TP і IPSec і використовує незвично високу 2048-бітове шифрування на основі SSL. Крім того, ви можете запустити Tor через VPN, що дозволить вам ще більше захистити свою анонімність в інтернеті.

Сервіс також має функцію автоматичного відключення, яка миттєво відключає веб-сайти або програмне забезпечення, якщо ваше VPN-з’єднання обривається. Ще більш унікальним є конвертер витоків DNS, який буде зберігати DNS-запити всередині VPN-тунелів, подалі від рук зловмисників. NordVPN не має обмежень по пропускної здатності і швидкості. Проте, через незвично високого рівня шифрування швидкість може іноді падати. Це значення також залежить від того, який сервер ви вибираєте і в якій країні. Переважна більшість серверів NordVPN є так званими стандартними. Хоча існують і виділені сервери «надшвидкого доступу» (їх всього 4) і вони, як правило, мають відносно високе навантаження на сервер.

переваги NordVPN

ExpressVPN

ExpressVPN пропонує необмежену пропускну здатність, швидке підключення і широкий спектр сумісності, що робить його одним з лідерів в індустрії віртуальних приватних мереж і хорошим вибором для тих, хто шукає швидкість і конфіденційність.

переваги:

 • 30-денна гарантія повернення грошей.
 • Більше 2000 серверів в 94 країнах.
 • Швидка швидкість по всіх протоколах.

недоліки:

 • Щодо не найдешевші плани.

Одна з найприємніших особливостей ExpressVPN — це простота. Додаток інтуїтивно зрозуміле. Після того, як ви встановите його на свій пристрій, просто увійдіть в систему, використовуючи ім’я користувача та пароль, і програма автоматично підключиться до найшвидшого з доступних сервера, використовуючи найкращий протокол безпеки для вашого пристрою. Ви також можете зберегти ваші улюблені сервери, щоб вони завжди були під рукою.

ExpressVPN

Як відключити VPN

Якщо ви використовуєте вбудовані налаштування VPN, то виконайте наступні дії:

 • Перейдіть в Параметри / Бездротові мережі / Ще / VPN.
 • Зніміть прапорець з обраної мережі або натисніть кнопку Відключити (в залежності від версії Android).

Якщо ви користуєтеся стороннім програмним забезпеченням, запустіть програму і натисніть кнопку Відключити. Більшість сучасних додатків для VPN мають схожий інтерфейс і активуються і вимикаються натисканням єдиною великою кнопки.

Користувачі приховують свій IP-адресу з різних причин. Деякі можуть захотіти приховати, де вони знаходяться географічно, щоб отримати доступ до сайтів, заборонених в їх країні. Інші таким чином забороняють відстежувати свої дії в мережі. Третім не подобається ідея залишати будь-які цифрові сліди. Для більшості це поєднання цих причин. На щастя, приховати свій IP-адресу дуже просто — достатньо скористатися VPN.

Сьогодні є цілий ряд різних компаній, що пропонують цей вид послуг. Коли ви зареєструєтесь в VPN, ви будете підключатися до мережі через їх сервери, які розташовані по всьому світу. Потім мережа приховує ваше справжнє місце розташування. Це популярні варіанти як для приватних осіб, так і для тих, у кого є бізнес і які часто працюють поза офісом.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector