Як виправити помилку 0хс0000225 при завантаженні Windows

Вступ. Помилка 0хс0000225

Раз ви потрапили сюди, значить, при завантаженні Windows 7 або 10 у вас з’явився код помилки 0хс0000225, пов’язаний з пошкодженням завантажувального сектора. Відразу скажемо, що така проблема з’явилася у вас не від хорошого життя, а явно по неправильній експлуатації пристрою. Не будемо довго зволікати момент істини, тому спочатку дізнаємося, чому така проблема могла виникнути, а потім перейдемо до її вирішення.

Чому може виникнути проблема?

монітор

Якщо ви бачите таке на своєму екрані, то не панікуйте, у цієї проблеми є рішення

По-перше, варто сказати, що такого роду проблема пов’язана з тим, що завантажувальний сектор комп’ютера або ноутбука пошкодився. Тобто, у нього не виходить запустити операційну систему. По-друге, причиною практично будь-якої проблеми на персональному комп’ютері може послужити робота вірусів. Цей шкідливий код міг змінити що-небудь в самій системі на програмному рівні. Звичайно, код помилки 0хс0000225 при завантаженні рідко виникає через віруси, але знати про це, звичайно ж, варто. Ще, помилка може з’явитися в результаті неправильного завершення роботи операційної системи (в будь-якому її прояві). Наприклад, при установці оновлень комп’ютер попереджає, що не можна виключати пристрій. Якщо ви це зробили, то можете чекати бід — хоча, це теж не факт.

Також не забувайте: якщо ви випадково (чи навмисне) упустили комп’ютер або ноутбук, то цілком ймовірно, що пошкодився якийсь чіп або блок. Через це і може виникнути обговорювана проблема. Або ж будь-яке інше зовнішнє механічне пошкодження (наприклад, удар) може послужити коренем неполадки. Проаналізуйте, що могло послужити поштовхом для появи такого коду, тоді вам буде легше і вирішити свою проблему.

Запуск Windows 7

Як виправити?

універсальний метод

Способів існує кілька, тому вибираємо відповідний виходячи з причини проблеми. Якщо ж вашого випадку немає, то можете спробувати універсальний варіант виправлення неполадки. Важливо відзначити, що він допомагає досить часто, але не завжди. Тому якщо він не допоможе, то переходимо до інших:

 1. При включенні комп’ютера (коли з’явиться логотип виробника на самому початку) кілька разів поспіль натискаємо клавішу F8 для виклику спеціального меню додаткових параметрів Windows.
 2. Тепер за допомогою стрілок на клавіатурі або ноутбуці переміщаємося вниз до пункту «Остання вдала конфігурація» і клікаєм по ньому клавішею Enter.
 3. Чекаємо поки система завантажиться в робочому стані. Якщо цей спосіб вам допоміг, то можемо вас привітати!

Відкат до попереднього стану

 1. Тут вам потрібно буде зробити аналогічні кроки, як в універсальному методі, тому проблем і питань виникнути не повинно.
 2. При включенні комп’ютера (коли з’явиться логотип виробника на самому початку) кілька разів поспіль натискаємо клавішу F8 для виклику спеціального меню додаткових параметрів Windows.
 3. Далі, шукаємо пункт «Безпечний режим з підтримкою командного рядка». Тиснемо по цьому пункту меню клавішею Enter.
 4. У вікно, що з’явилося вам необхідно буде набрати команду rstrui.exe і натиснути знову на Enter.
 5. Система запропонує вам варіанти відновлення до попереднього стану. Вибираємо той, який, як вам здається, більше підходить. Зверніть увагу на дату створення точки відновлення: так ви приблизно зможете зрозуміти, який варіант вам слід вибрати.
 6. Тиснемо «Далі» і, слідуючи підказкам на екрані, відновлюємося.
 7. Обов’язково дочекайтеся повного завершення цього процесу, після чого перевірте роботу комп’ютера.

Відновлення образу системи

 1. Як і в попередньому способі, вам потрібен буде інсталяційний диск Windows 7 або 10, інакше нічого не вийде.
 2. Вставляємо наш диск в дисковод і завантажується з нього. Для цього в параметрах BIOS поміняйте черговість завантаження (спочатку там стоїть ваш HDD або SSD, вам потрібно перемістити на перше місце інсталяційний диск). Зверніть увагу, що у вікні буде написано «Press any key to boot from CD or DVD». Це означає, що для завантаження з диска необхідно натиснути будь-яку кнопку на клавіатурі.
 3. Отже, якщо у вас все вийшло, то перед вами з’явиться діалогове вікно з установкою Windows. Внизу натискаємо по відновленню системи, як і в попередній інструкції.
 4. Комп’ютер почне пошук точок відновлення, після чого вам потрібно буде вибрати найбільш підходящу і спробувати запуститися з неї. Обов’язково дочекайтеся завершення цього кілька тривалого процесу.
 5. Якщо помилка 0хс0000225 при завантаженні більше не виникає, то приберіть в Біосе інсталяційний диск з першого місця (як ви робили в другому пункті).
 6. Проведіть остаточну перевірку вимкнувши і заново включивши комп’ютер або ноутбук.

BIOS

Пошкодження MBR записи завантажувача або помилка завантаження системи

 1. Зверніть увагу, що тут вам знадобиться інсталяційний диск операційної системи Windows 7 або 10. Якщо такого немає, то створіть образ або на диску, або на флешці. Без цього далі йти сенсу ніякого немає.
 2. Отже, якщо попередній пункт виконаний, йдемо далі. Завантажуємося з настановної флешки або диска і у вікні установки операційної системи натискаємо по пункту «Відновлення системи».
 3. Починається пошук наявних проблем і неполадок при завантаженні. Ні в якому разі не переривайте цей процес. Тобто, простежте за тим, щоб комп’ютер не виключився. А якщо у вас ноутбук, то подбайте про збереження заряду акумулятора.
 4. Потім необхідно буде знайти командний рядок, де важливо вписати наступні рядки:

bootrec.exe / FixMbr
bootrec.exe / FixBoot
bootrec.exe / RebuildBcd

Далі, тиснемо клавішу Enter на клавіатурі комп’ютера або ноутбука і чекаємо завершення операції.

перевстановлення Windows

Якщо жоден з вищевказаних способів вам не підійшов і не допоміг, то залишається лише варіант переустановлення операційної системи Windows 7 або 10. Звичайно, спочатку спробуйте завантажити комп’ютер або ноутбук в безпечному режимі і збережіть всі важливі дані з локального диска, так як після переустановлення вся інформація буде видалена. Варто пам’ятати, що якщо у вас є два локальних диска (за замовчуванням — C і D), де система стоїть на диску C, а ваші файли на другому, то ви можете перенести потрібні дані з першого диска на другий. Тоді при установці операційної системи Windows 7 або 10 на локальний диск C, вся інформація, що зберігається на локальному диску D, збережеться.

Підведемо підсумки

Сьогодні ми з вами обговорювали таке питання: як виправити помилку 0хс0000225 при завантаженні Windows 7 або 10. Існує п’ять найбільш популярних і дієвих методів вирішення цієї проблеми:

 1. універсальний
 2. Відкат до попереднього стану
 3. Відновлення системи
 4. Пошкодження MBR записи завантажувача
 5. перевстановлення Windows

Якщо жоден із запропонованих способів вам не допоміг, то слід звернутися до спеціалізованого центру, де працюють майстри. Можливо, у вас поламався HDD, хоча це дуже рідкісне явище. Але краще перестрахуватися і виключити всі можливі варіанти. Сподіваємося, що до цього справа не дійшла, і вам допоміг один з вищеописаних способів. Ділимося в коментарях, який метод допоміг саме вам, і як довго ви мучилися з цією бідою. Гарного настрою, дорогі читачі! Бажаємо, щоб у вас більше нічого не ламалося і не виникало ніяких неполадок, як код помилки 0хс0000225 при завантаженні Windows 7 або 10.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector