Як дізнатися ліцензійний ключ встановленою Windows

Як дізнатися ключ встановленої Windows 10/8/7 / XP? Цього багато хто не може зробити і не розуміють, куди подівся цей самий код, коли він раптом став затребуваний. Наклейка на комп’ютері істёрлась від часу, а записати його забули. Що робити?

Product key (ліцензійний ключ)

Product key (ліцензійний ключ) — це 25 символів, які вводяться при покупці будь-якого продукту від «Майкрософт» або іншого ПО. Це те, що роблять нашу «Вінду» 10 або яку-небудь ще повністю легальною, а не піратської, як більшість ОС використовуваних в Росії. Тому особливо важливо його не втрачати. Ось тільки в Microsoft з нез’ясовних причин зробили так, що на комп’ютері його знайти не можна. Тому при вимозі багато хто не знає, як дізнатися ключ встановленою Windows 10, 8, 7.

Випадків, коли люди втрачають свій ліцензійний ключ продукту досить багато. Крім того, є ситуації, коли ми його навіть не дізнаємося. Наприклад, при покупці нового комп’ютера і подальшому оновленні до більш старшої ОС: з восьмої «Вінди» на Windows 10.

Однак не все так погано. Щоб зрозуміти, як дізнатися ключ продукту, вам потрібно просто читати далі.

Способи без використання сторонніх програм

Існує досить легкий метод, який багатьма рекомендується, плюс не вимагає встановлювати ніяких утиліт на комп’ютер. Але підійде він тільки тим, хто шукає, як дізнатися ключ продукту встановленої Windows 7, 8 або 8.1.

Для цього потрібно запустити спеціальний скрипт:

  1. Створюємо новий текстовий документ ( «Блокнот»)
  2. Вставляємо текст скрипта:

[[[Текст скрипта у вкладенні]]] — вставити цитуванням

  1. Натискаємо «Зберегти як».
  2. Задаємо будь-яке ім’я файлу, але в його кінці пишемо «.vbs».
  3. Вибираємо тип файлу «Все файли», натискаємо «Зберегти».

Тепер при натисканні на файл відкриється вікно, де ви побачите ключ «Вінди» 7, 8, або 8.1. Варто зауважити, що іноді цей спосіб може подіяти для продукту Windows 10.

Крім цього скрипта є ще кілька, службовців для такої ж мети. Але возитися з ними доведеться довше: використовувати командний рядок, різні інші службові утиліти на комп’ютері. При тому, що результат виходить один і той же. Тому ми наводимо для вас тільки один.

Тим, у кого такий метод не подіяв — читати статтю далі.

Способи з використанням сторонніх програм

Питанням пошуку ключа, мабуть, задавалися багато, тому в інтернеті зараз можна знайти досить багато різних утиліт, що пропонують вивести коди багатьох програм, в тому числі і операційних систем. Як правило, всі вони безкоштовні і важать від декількох кілобайт до декількох мегабайт, але цілком добре справляються з поставленим завданням. Далі наведено кілька прикладів утиліт, які можна використовувати для цієї мети.

ProduKey

ProduKey

вікно ProduKey

За допомогою цієї програми ви зможете знайти втрачені ліцензійні коди для Windows 10 або будь-який інший «Вінди», а також для ряду платного ПО.

Все, що вам потрібно зробити, це завантажити утиліту з офіційного сайту, розпакувати, запустити. Далі ви побачите ключ вашої Windows.

Крім того, ProduKey показує також productkeysследующего ПО:

  • Microsoft Office
  • Exchange Server
  • SQL Server

ShowKeyPlus

ShowKeyPlus

ShowKeyPlus

Ще одна утиліта з досить промовистою назвою, яка також дозволяє дізнатися ключ продукту Windows 10 або будь-який інший «Вінди».

Для цього нам просто потрібно її скачати (програма безкоштовна) і запустити. У вікні, відразу з’явиться вся необхідна інформація.

WinKeyFinder

WinKeyFinder

WinKeyFinder

Хороша програма, яка є одним з варіантів при пошуку способів, як дізнатися ключ «Вінди» 7 або XP. Вона виводить номера продукту самої ОС і «Офісу». Скористатися їй досить легко. Вона поширюється безкоштовно, тому просто завантажуємо, а потім запускаємо. Ви відразу побачите потрібні набори символів.

Крім цих утиліт існує ще необмежену безліч, але, насправді, для того, щоб дізнатися свій productkey встановленої Windows XP, 7, 8 або 10, вистачить однієї з вищеописаних.

Останні 5 символів

Наостанок можна помітити, що переглянути останні п’ять символів номера продукту можна без хитрих маніпуляцій. Достатньо лише викликати командний рядок (Win + R), а потім вбити в ній наступне: «slmgr.vbs / dlv». Потім висвітиться вікно з кількома рядками, в одній з яких буде написана остання частина ліцензійного коду «Вінди» 10 або якийсь інший.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector